Już 22 lipca w Londynie odbędzie się gala UFC Fight Night: Aspinall vs Tybura, podczas której kibice zobaczą piętnaście pojedynków. W najważniejszym z nich Marcin Tybura skrzyżuje rękawice z Tomem Aspinallem. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się kursom wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ UFC FIGHT NIGHT: ASPINALL VS TYBURA

Jafel Filho (MMA 14-3-0) vs Daniel Barez (MMA 16-5-0)

Jafel Filho ma za sobą przegrany debiut w organizacji UFC, jednak nie można zapominać, jak mocno zagroził wtedy świetnemu w parterze Muhammadowi Mokaevowi. Brazylijczyk poprzednimi starciami udowadniał jak mocnym i interesującym jest zawodnikiem, bo rzadko kiedy spotyka się zawodnika w wadze muszej, którego tylko 2 z 17 stoczonych walk kończyły się na punkty.

Daniel Barez może być wymagającym rywalem, jednak dużo powie nam dopiero najbliższa walka. Po występie w DWCS, gdzie przegrał niejednogłośnie na punkty, Hiszpan walczył z bardzo średnimi rywalami (legitymującymi się rekordami 10-9-1, 7-9-0, 6-9-0, 14-12-0). 34-latek wygrywał co prawda te starcia w pierwszych rundach, jednak rywale na takim poziomie zbyt wiele nam nie powiedzą o Barezie.

Jafel Filho jest w stanie poprowadził ten pojedynek pod swoje dyktando, skontrolować przeciwnika, a być może nawet odprawić go przed czasem.

 • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.70
 • Zwycięzca – Jafel Filho @ 1.80
 • Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.80
 • Zwycięstwo Przed Czasem – Jafel Filho @ 3.10
 • Metoda Zwycięstwa – Jafel Filho przez poddanie @ 5.00

Joel Alvarez (MMA 19-3-0) vs Marc Diakiese (MMA 16-6-0)

Joel Alvarez powraca do klatki po ponad rocznej przerwie. Ostatni raz walczył w lutym 2022 roku, kiedy to przegrał z Armanem Tsarukyanem. Wcześniej Hiszpan udowadniał jednak, że będzie niezwykle trudnym rywalem dla wielu zawodników w kategorii lekkiej, a jego styl będzie dla wszystkich kłopotliwy.

Marc Diakiese stanie przed naprawdę trudnym zadaniem. Bazujący często na sprowadzeniach (11 z Borshchevem, 8 z Hadzovicem) zawodnik, nie będzie mógł tym razem skupić się tylko na tym, bo w parterze Alvarez będzie chciał rozwijać swoje skrzydła i zagrażać mu z każdej pozycji. Brytyjczyk odwoła się więc prawdopodobnie do swojej stójki, a tam Hiszpan także potrafi być niebezpieczny.

Zarówno dla jednego, jak i drugiego może to być naprawdę trudna walka. Wydaje się jednak, że stylistycznie to Diakiese może mieć większy problem. Wcześniej Dan Hooker czy Rafael Alvez znajdywali drogę do poddania „Bonecrushera”, czego nie omieszka wykorzystać „El Fenomeno”, jeśli tylko nadarzy się taka okazja.

 • Zwycięzca – Joel Alvarez @ 1.50
 • Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.55
 • Zwycięstwo Przed Czasem – Joel Alvarez @ 1.80
 • Metoda Zwycięstwa – Joel Alvarez przez poddanie @ 2.30

Nathaniel Wood (MMA 19-5-0) vs Andre Fili (MMA 22-9-0)

Bardzo ciekawe starcie w kategorii piórkowej. Nathaniel Wood bez wątpienia stanie przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w swojej karierze. Ostatnie dwie walki pokazały, że bardzo dobrze radzi sobie w każdej płaszczyźnie – czy to głównie stójkowo z Rosą, czy opierając się na obaleniach z Jourdainem. „The Prospect” wydaje się być kompletnym zawodnikiem z argumentami na najbliższego przeciwnika.

Andre Fili walczy mocno „w kratkę”. Ostatnia walka odwołana przez jego kontuzję, wcześniej wygrana przez niezwykle dyskusyjną decyzję z Algeo i przegrana w 41 sekund z Brito. „Touchy” ma za sobą trudny okres, po którym dostaje naprawdę wymagającego rywala.

Nathaniel Wood ma wszystko, aby zdominować Andre Filiego. „The Prospect” powinien prowadzić starcie w stójce i parterze i nie dać szans swojemu rywalowi na zyskanie kontroli.

 • Zwycięzca – Nathaniel Wood @ 1.47
 • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 2.40
 • Zwycięstwo Przed Czasem – Nathaniel Wood @ 3.90

Marcin Tybura (MMA 24-7-0) vs Tom Aspinall (MMA 12-3-0)

To może być jedna z najtrudniejszych walk Marcina Tybury w UFC. Ostatnimi walkami pokazywał on pewien schemat, którego można się spodziewać w każdych pojedynkach Polaka – spokojne punktowanie w stójce, próby obaleń, klincz. To są elementy, na które na pewno będzie uważał najbliższy rywal Tybury.

Tom Aspinall natomiast po świetnych pięciu walkach wygranych przed czasem w UFC, poniósł pierwszą przegraną – przez kontuzję. Rozbicie Sergheia Spivaca, Alana Baudota czy poddanie Andreia Arlovskiego i Alexandra Volkova pokazały, że jest to zawodnik niebezpieczny w każdej płaszczyźnie, radzący sobie dobrze w wielu sytuacjach i potrafiący świetnie prowadzić walkę.

Polak według bukmachera Superbet jest największym underdogiem zbliżającej się gali. Czy słusznie? Nie wiadomo, jak Aspinall będzie wyglądał po kontuzji i pierwszej przegranej oraz jak poradzi sobie ze stylem walki Tybury. Być może Polak zaskoczy i pokaże coś, czego nikt się nie spodziewa?

 • Liczba Rund – Powyżej 1.5 @ 2.30
 • Zwycięzca – Marcin Tybura @ 4.40

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

4 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Duszek
Duszek

Brutaal
Bantamweight

462 komentarzy 509 polubień

Ja pokonać Aspinala , ja być Tyburu.

Odpowiedz polub

Avatar of Duszek
Duszek

Brutaal
Bantamweight

462 komentarzy 509 polubień

Dasie robic taśme z typu na ten sam pojedynek że powyżej 1.5 i Tyburu win?
Jaką tasme z Tyburu byście zagrali? Głoduje na ubrania w stylu grunge z Shein ;(

Odpowiedz polub

C
Chestet97

Oplot Challenge
Welterweight

58 komentarzy 164 polubień

Dasie robic taśme z typu na ten sam pojedynek że powyżej 1.5 i Tyburu win?
Jaką tasme z Tyburu byście zagrali? Głoduje na ubrania w stylu grunge z Shein ;(

Da się, ale nie u wszystkich bukmacherow, tylko tych, którzy mają w swej ofercie betbuildery

Odpowiedz polub

C
Chestet97

Oplot Challenge
Welterweight

58 komentarzy 164 polubień

Ze swojej strony polecam grać ciapatego żyda po 2.30, bo ten Duncan jest do kitu i powinien przegrać ostatnią walkę. Bardzo ciekawie wygląda też 1.61 na Vieirę, biorąc pod uwagę że powinna tu być o wiele większą faworytką. Do tego jeszcze Marcos vs grant zakończy się na punkty, kurs około 2, a powinno wejść na luzie.

Odpowiedz 1 Like