Już 24 czerwca odbędzie się gala UFC Fight Night: Emmett vs Topuria, podczas której kibice zobaczą czternaście pojedynków. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom bukmacherskim wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY PRZED UFC FN: EMMETT vs TOPURIA

Tatsuro Taira (MMA 13-0-0) vs Kleydson Rodrigues (MMA 8-2-0)

Taira to jeden z najciekawszych zawodników sobotniej karty. 23-latek już teraz jest jednym z najlepszych zawodników kategorii muszej na świecie, a największe wyzwania i dalszy rozwój jeszcze przed nim. Walkami pod szyldem UFC Japończyk udowodnił, że będzie bardzo niebezpieczny dla wielu zawodników z tej wagi.

Rodrigues to wciąż zawodnik, który nie jest sprawdzony. Oczywiście ostatnie starcie pokazało, że jego stójka jest groźna, w 59 sekund znokautował Shannona Rossa, jednak poprzednie starcie z CJ Vergarą uwidoczniły już pewne luki, które bez wątpienia wykorzysta Japończyk, najchętniej dążąc zapewne do zapasów, parteru, a w końcu też prób poddań.

Najciekawsze kursy:

  • Zwycięzca – Tatsuro Taira @ 1.40
  • Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.65

Mateusz Rębecki (MMA 17-1-0) vs Loik Radzhabov (MMA 17-4-1)

To może być bardzo wyrównane starcie. Rębecki mimo, iż wcześniej wygrywał najczęściej przed czasem, to w ostatniej walce widać było inne podejście do pojedynku, mimo, iż rywal nie był bardzo doświadczony. Radzhabov w ostatnich latach wielokrotnie pokazywał, że jest zawodnikiem, które starcia najczęściej kończą się decyzjami.

Mimo, iż w ostatniej walce Rębecki dominował (130 wszystkich uderzeń do 52 uderzeń rywala, 3 udane sprowadzenia, ponad 8 minut kontroli), to nie był w stanie skończyć walczącego bez pomysłu Nicka Fiorego. To być może pokazuje, że na tym poziomie może być bardzo trudno kończyć Polakowi rywali przed czasem, tak jak to miało zazwyczaj miejsce pod szyldem FEN.

Radzhabov będzie bardzo ciekawym wyzwaniem dla Rębeckiego, bo patrząc na jego ostatnią walkę, Polak będzie mocno przetestowany. Co prawda Esteban Ribovics był w stanie kontrolować walkę w stójce, gdzie zadał Radzhabovowi 98 uderzeń przy 67 ciosach rywala. Radzhabov natomiast sprowadzał przeciwnika aż 11 razy (chociaż prób było aż 21) i kontrolował go ponad 7 minut. Polak będzie w stanie postawić rywalowi spory opór pod tym kątem.

Najciekawsze kursy:

  • Liczba Rund – Powyżej 2.5 @ 1.53
  • Zwycięzca – Mateusz Rębecki @ 1.67

Brendan Allen (MMA 21-5-0) vs Bruno Silva (MMA 23-8-0)

Przed sporą szansą w sobotę stanie Brendan Allen, który będzie mógł przedłużyć serię wygranych do pięciu z rzędu. Po bardzo dobrym 2022 roku, świetnie rozpoczął on 2023 roku, poddając Andre Muniza. Rywal będzie jednak bardzo niebezpieczny, głównie w stójce, którą Allen powinien za wszelką cenę unikać.

Aż 20 z 23 wygranych w karierze Brazylijczyka to nokauty. Jest on niezwykle niebezpieczny w tej płaszczyźnie – w UFC odprawiał już uderzeniami Jordana Wrighta, Andrew Sancheza i Wellingtona Turmana. Walka z takim rywalem, jak Gerald Meerschaert pokazała jednak, że Silvę można sprowadzać, obijać w parterze, a nawet poddać. Co prawda nie udało się to ostatnio Bradowi Tavaresowi, jednak ten nie próbował nawet sprowadzać przeciwnika. Allen ma narzędzia, aby Silvę nawet poddać, jednak Brazylijczyk będzie stanowił spore zagrożenie w stójce i przede wszystkim na początku starcia.

Najciekawsze kursy:

  • Zwycięzca – Brendan Allen @ 1.55
  • Liczba Rund – Powyżej 1.5 @ 1.65

Propozycja kuponu:

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.