Już 7 października w Las Vegas odbędzie się gala UFC Fight Night: Dawson vs Green, podczas której kibice zobaczą jedenaście pojedynków. W najważniejszym z nich Grant Dawson skrzyżuje rękawice z Bobbym Greenem. W klatce pojawi się także Karolina Kowalkiewicz, która zmierzy się z Dianą Belbitą. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ UFC FIGHT NIGHT: DAWSON VS GREEN

Karolina Kowalkiewicz (MMA 15-7-0) vs Diana Belbita (MMA 15-7-0)

Po serii pięciu przegranych z rzędu w latach 2018-2021, mało kto wierzył w udany powrót Karoliny Kowalkiewicz do klatki. Teraz Polka ma trzy zwycięstwa z rzędu, znajduje się w rankingu organizacji UFC i jest na dobrej drodze, aby zdobyć kolejną wygraną. Poprzednie walki pokazały, że 37-latka jest w stanie prowadzić pojedynki pod swoje dyktando w każdej płaszczyźnie – punktowała i poddała Felice Herrig, sprowadzała i kontrolowała Silvanę Juarez, punktowała na pełnym dystansie Vanessę Demopoulos. Zawodniczka American Top Team potwierdza, że jest solidna pod każdym kątem swojej gry w MMA.

Diana Belbita może być zagadką w sobotnim starciu. W czerwcu wróciła po ponad rocznej przerwie i zaprezentowała się z naprawdę dobrej strony. Jej kariera w UFC pokazuje jednak, że są elementy, które Polka może wykorzystywać – McCann sprowadzała ją pięć razy, Jojua nie sprowadziła, ale bez większych problemów poddała w pierwszej rundzie, Goldy sprowadzała ją dwa razy, de Paula raz, a w ostatniej walce Oliveira zrobiła to dwa razy. Nikogo nie powinno zdziwić, jeśli Kowalkiewicz będzie dążyć do parteru za wszelką cenę, a niewykluczone, że tam będzie szukać poddania. Oczywiście zawodniczka z Rumunii jest w stanie prowadzić pojedynek na swoje konto, jednak patrząc na ostatnie walki Kowalkiewicz, może to być trudne.

  • Zwycięzca – Karolina Kowalkiewicz @ 1.65
  • Zwycięstwo Przed Czasem – Karolina Kowalkiewicz @ 5.00
  • Metoda Zwycięstwa – Karolina Kowalkiewicz przez poddanie @ 7.00

Grant Dawson (MMA 20-1-1) vs Bobby Green (MMA 30-14-1)

Grant Dawson to jeden z najlepszych lekkich na świecie. Pod szyldem UFC stoczył dziewięć pojedynków – osiem zwyciężył, jeden zremisował. Pokonywał przed czasem między innymi Leonardo Ssantosa, Jareda Gordona i Marka Madsena, a w ostatniej walce wypunktował Damira Ismagulova. Mimo tego, iż Dawson skupia się w swoich pojedynkach głównie na sprowadzeniach i dążeniu do poddań, to jest on zawodnikiem kompletnym i kilkukrotnie także w stójce pokazywał, że radzi sobie całkiem nieźle – owszem, tak samo wybitny tam, jak w parterze, oczywiście nie jest.

Bobby Green w ostatnich latach walczy mocno w kratkę – pokonywał między innymi Nasrata Haqparasta czy Ala Iaquintę, przegrywał natomiast z Drew Doberem i Islamem Makhachevem. W ostatnim starciu „King” przez poddanie zwyciężył z Tonym Fergusonem, wcześniej rozbijając go bez żadnych problemów w stójce. Green oczywiście może być zagrożeniem dla Dawsona w stójce – o ile uda mu się utrzymać pojedynek w tej płaszczyźnie. Nikt nie spodziewa się raczej innego scenariusza niż takiego, w którym Dawson dąży za wszelką cenę do parteru, bo tam będzie rozdawał karty. Greena będzie także niezwykle trudno poddać, jednak pięć rund to bardzo długi dystans, w którym Grant Dawson będzie miał odpowiednio dużo czasu, aby udowodnić swoje umiejętności.

  • Liczba Rund – Poniżej 4.5 @ 1.38
  • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.42
  • Zwycięstwo Przed Czasem – Grant Dawson @ 1.72

Propozycja kuponu:

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Drzewo
Drzewo

UFC
Middleweight

13,011 komentarzy 29,928 polubień

Karola wygra przez poddanie, przy takich kursach Zabor postawi grubego kupona i będzie na kolejnego Mercedesa :goldi:

Odpowiedz polub