Już 23 września w Las Vegas odbędzie się gala UFC Fight Night: Fiziev vs Gamrot, podczas której kibice zobaczą jedenaście pojedynków. W najważniejszym z nich Mateusz Gamrot skrzyżuje rękawice z Rafaelem Fizievem. Przed tym wydarzeniem przyjrzeliśmy się bliżej kursom wystawionym przez naszego partnera Superbet.

>>> SPRAWDŹ WSZYSTKIE KURSY NA GALĘ UFC FIGHT NIGHT: FIZIEV VS GAMROT

Jake Collier (MMA 13-9-0) vs Mohammed Usman (MMA 9-2-0)

Waga ciężka i pojedynek, który powie sporo o Mohammedzie Usmanie i tym, jakie nadzieje można z nim wiązać – o ile można wiązać jakiekolwiek. Do tej pory Nigeryjczyka widzieliśmy w dwóch walkach pod szyldem UFC – najpierw znokautował Zaca Paugę, chociaż wcześniej to on zadawał rywalowi więcej uderzeń, a następnie decyzją sędziów pokonał Juniora Tafę, zdobywając aż dwanaście minut kontroli, które dały mu wygraną. Przed Usmanem z pewnością najpoważniejszy i najbardziej doświadczony rywal w dotychczasowej karierze, który może sprawić spore problemy.

Jake Collier od początku swojej przygody z UFC przeplatał wygrane z przegranymi. Przełom nastąpił w 2022 roku, kiedy to rozpoczęła się seria przegranych Amerykanina, która teraz trwa już przez trzy pojedynki. Collier lubi być aktywny w stójce, zadaje bardzo dużo uderzeń w swoich walkach, jednak narzucając na niego odpowiednią presję, potrafi się on gubić. Ciekawym aspektem będą tu zapasy i parter Amerykanina, bo Collier ma dość wysoką obronę przed sprowadzeniami (67%) i od blisko sześciu lat nikt go nie obalił – a na to z pewnością będzie polował Usman. Jeśli „The Motor” będzie w stanie prowadzić pojedynek spokojnie, aby zdobywać kontrolę i przewagę, to będzie potrafił wygrać ten pojedynek.

  • Zwycięzca – Mohammed Usman @ 1.70
  • Liczba Rund – Powyżej 2.5 @ 1.80
  • Metoda Zwycięstwa – Mohammed Usman na punkty @ 3.20

Bryan Battle (MMA 9-2-0) vs AJ Fletcher (MMA 10-2-0)

Jedna z głównych walk sobotniej gali. Bryan Battle powróci po świetnym zwycięstwie, które odniósł w maju – znokautował Gabe’a Greena w 14 sekund. W sierpniu 2022 roku też szybko zwyciężył, bo w zaledwie 44 sekundy posłał na deski Takashi Sato. „Pooh Bear” ma bardzo ciekawą stójkę, w której jest w stanie rozbijać rywali. Pojedynek z Rinatem Fakhretdinovem pokazał jednak, że dobry zapaśnik będzie w stanie robić z nim, co tylko będzie chciał – Fakhretdinov zanotował ponad 14 minut kontroli, 7 obaleń, 102 ciosy, a dwóch sędziów punktowało starcie 30-25.

AJ Fletcher bez wątpienia możesz szukać w tej walce sprowadzeń, chociaż nie jest to jego najlepsza płaszczyzna. Sam też nie może pochwalić się świetną obroną przed obaleniami (zaledwie 28 procent). Być może to właśnie w tej płaszczyźnie Battle będzie chciał szukać swoich szans. Fletcher także w stójce wydaje się być zawodnikiem, który nie będzie w stanie kontrolować tego pojedynku.

  • Zwycięzca – Bryan Battle @ 1.53
  • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.55
  • Liczba Rund – Poniżej 2.5 @ 1.75

Rafael Fiziev (MMA 12-2-0) vs Mateusz Gamrot (MMA 22-2-0)

Pojedynek, na który czekają polscy kibice. Mateusz Gamrot po raz ósmy wejdzie do klatki UFC. W ostatnim starciu niejednogłośnie na punkty pokonał Jalina Turnera – Polak był w stanie sprowadzać rywala i zdobyć blisko siedem minut kontroli, jednak nie zapominajmy o tym, że przyjął on to starcie na krótki czas przed wydarzeniem. „Gamer” za każdym razem daje ciekawe pojedynki, chętnie wchodzi z rywalami w wymiany – co w pewien sposób uwidoczniło pewne luki, które najbliższy przeciwnik będzie chciał wykorzystać. Gamrot był naruszany w ostatnich trzech starciach – nokdaun zaliczali Tsarukyan, Bariush i Turner. W starciu z tam świetnym stójkowiczem może to stanowić problem.

Plan Rafaela Fizieva wydaje się być jasny – unikać sprowadzeń, utrzymywać walkę w stójce i tam kontrolować walkę. „Ataman” ma niezwykłą obronę przed sprowadzeniami na poziomie 90 procent, a obalali go jedynie Justin Gaethje, Rafael Dos Anjos i Brad Riddell – pokazali jednak, że można. Fiziev w każdym starciu zachwyca, a nokauty w walkach z Moicano, Riddellem i Dos Anjosem pokazują, jak bardzo dobrym zawodnikiem jest w tej płaszczyźnie. W starciu wydarzyć się może wiele – Gamrot będzie chciał sprowadzać, Fiziev będzie chciał rozbijać Polaka. Pewne jest to, że będzie to najciekawsza walka tego wieczoru.

  • Liczba Rund – Powyżej 2.5 @ 1.42
  • Liczba Rund – Powyżej 3.5 @ 1.65
  • Walka Potrwa Pełen Dystans – Nie @ 1.80

Propozycja kuponu:

⇒ Nasz profil i nasze zakłady możecie już śledzić w najnowocześniejszej aplikacji do zakładów sportowych na rynku. Wpadnijcie do zakładki SuperSocial na Superbet!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Baasteek

UFC
Featherweight

8,823 komentarzy 17,794 polubień

Gamrot w walce wieczoru, a to już dużo znaczy.

Odpowiedz 2 polubień