Jailton Almeida

Kolejny tydzień z mieszanymi sztukami walk za nami. Sprawdź, co działo się w polskim i światowym MMA przez ostatnie siedem dni.

Najważniejsze wydarzenia i informacje:

  • Tomasz Romanowski zmierzy się z Damianem Janikowskim na gali XTB KSW 89
  • Marcin Bandel stanie do obrony tytułu mistrzowskiego organizacji BRAVE CF. Jego rywalem będzie niepokonany Kamal Magomedov
  • Trener Ngannou chciałby, aby jego podopieczny zmierzył się z Jonem Jonesem i uważa, że taki pojedynek jest możliwy do zorganizowania
  • Daniel Cormier uważa, że Kamaru Usman w następnej walce mógłby zmierzyć się z Robertem Whittakerem
  • Mateusz Rębecki został bez rywala na galę UFC 295. Na ten moment Polak został usunięty z rozpiski sobotniego wydarzenia
  • Mayra Bueno Silva vs Raquel Pennington to pojedynek o zwakowany pas kategorii koguciej kobiet, do którego dojdzie na gali UFC 297
  • Caio Borralho po wygranej wyzwał do walki Dricusa Du Plessisa
  • Adrian Zieliński postanowił, że nie będzie podpisywał nowego kontraktu z organizacją FEN i rozstał się z aktualnym pracodawcą
  • Pojedynek Alexandra Volkanovskiego z Ilią Topurią ma odbyć się w lutym 2024 roku na gali UFC 298

Przegląd klatek:

ONE Friday Fights 39

W piątek standardowo przegląd rozpoczyna gala organizacji ONE Championship. W karcie walk znalazły się dwie walki na zasadach MMA – niepokonany Moises Ilogon (MMA 3-0-0) znokautował Joona Guna Cho (MMA 3-3-1), a Lucas Gabriel (MMA 8-1-0) wypunktował Kurbanaliego Isabekova (MMA 9-2-0).

ACA 165: Dakaev vs Batista

W piątek miała miejsce kolejna gala organizacji ACA, podczas której doszło do szesnastu pojedynków. W walce wieczoru odbył się ćwierćfinał turnieju w kategorii lekkiej – Herdeson Batista (MMA 20-7-0) rozbił ciosami w trzeciej rundzie Mehdiego Dakaeva (MMA 15-3-0). W karcie głównej swoje pojedynki zwyciężyli także między innymi – Yusuf Raisov (MMA 21-3-0), który wypunktował Alexandra Matmuratova (MMA 15-6-0), Tony Johnson Jr (MMA 17-8-1), który w 20 sekund znokautował Denisa Smoldareva (MMA 18-11-0) oraz Herbert Batista (MMA 17-5-1), który niejednogłośną decyzją wygrał z Beslanem Isaevem (MMA 40-11-0). Ważne zwycięstwa zdobywali również między innymi Stanislav Vlasenko (MMA 17-6-0), Chesi Dudaev (MMA 16-2-0), Evgeny Erokhin (MMA 25-9-0) czy Yusup Umarov (MMA 18-7-0).

CFFC 127: Kline vs Cova

W walce wieczoru wydarzenia zorganizowanego w mieście Tunica niepokonany Fatima Kline (MMA 5-0-0) znokautowała w trzeciej rundzie Sarę Covę (MMA 5-4-0), zdobywając tym samym mistrzostwo organizacji w kategorii muszej.

ONE Fight Night 16: Haggerty vs Andrade

W piątek odbyła się także druga gala organizacji ONE Championship, podczas której doszło do czterech walk w MMA. Niepokonany Halil Amir (MMA 10-0-0) przedłużył świetną serię wygranych, pokonując w pięć minut Ahmeda Mujtabę (MMA 10-4-0). Oprócz tego wygrane zdobyli także Ayaka Miura (MMA 12-5-0), Ben Tynan (MMA 5-0-0) i Lito Adiwang (MMA 15-5-0).

LFA 171: Neves vs Cunha

Organizacji LFA znów w Brazylii. W walce wieczoru pas kategorii ciężkiej zdobył Hugo Cunha (MMA 8-1-0), który poddał w drugiej rundzie Eduardo Nevesa (MMA 7-3-0). Tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej zdobył niepokonany Jefferson Nascimento (MMA 11-0-0), który przez techniczny nokaut w drugiej rundzie wygrał z Gabrielem Costą (MMA 8-1-0). Oprócz tego wygrane zdobywali także między innymi Marcio Barbosa (MMA 15-2-0), Michael Oliveira (MMA 6-0-0), Jose Ochoa (MMA 7-0-0), Lucas Camacho (MMA 5-0-0) i Geovanis Palacios (MMA 7-0-0).

Eternal MMA 81

W Australii w walce wieczoru pas kategorii średniej zdobył John Martin Fraser (MMA 7-3-0), który w niecałe dwie minuty rozbił Brogana Andersona (MMA 15-4-0).

RCC: Intro 30

Kolejna gala organizacji RCC. W walce wieczoru Evgeniy Ignatiev (MMA 21-2-2) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Rakhima Midaeva (MMA 12-2-0) zdobywając czternaste zwycięstwo w mieszanych sztukach walki z rzędu.

RIZIN LANDMARK 7 in Azerbaijan

W Baku odbyła się bardzo ciekawa gala spod szyldu RIZIN. W walce wieczoru Chihiro Suzuki (MMA 12-3-0) rozbił ciosami w niecałe półtorej minuty Vugara Karamova (MMA 19-5-0), zdobywając tym samym pas kategorii piórkowej. Ważne zwycięstwa odnosili także – Tofiq Musayev (MMA 22-5-0), który rozbił ciosami w trzeciej rundzie Kojiego Takedę (MMA 15-6-0), Ali Abdulkhalikov (MMA 13-2-0), który wypunktował Narimana Abbasova (MMA 29-5-0), Kyung Pyo Kim (MMA 13-4-0), który w 21 sekund rozbił uderzeniami Turala Ragimova (MMA 21-10-0), Vladislav Rudnev (MMA 8-0-0), który na punkty pokonał Ilyara Askhanova (MMA 12-6-0), Shota Betlemidze (MMA 19-2-1), który przez kontuzję rywala pokonał Quentina Domingosa (MMA 11-4-0) oraz niepokonany Hasan Mezhiev (MMA 13-0-0), który poddał w pierwszej rundzie Konstantina Merkulova (MMA 5-3-0).

Hybrid MMA

W Mosinie odbyła się pierwsza gala organizacji Hybrid MMA. W walce wieczoru Patryk Akinyeye (MMA 2-0-0) pokonał przez techniczny nokaut Michała Choińskiego (MMA 1-1-0).

Wolkernite Fight Championship 2

W angielskim mieście Grantham odbyła się druga gala WFC. W walce wieczoru Rafał Statkiewicz (MMA 3-3-0) udanie wrócił do klatki pokonując przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Jamesa Darkesa (MMA 0-5-0).

Superior Challenge 26: Legends

W Sztokholmie odbyła się gala organizacji Superior Challenge. W walce wieczoru pas kategorii półciężkiej zdobył Karl Albrektsson (MMA 14-5-0), który pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Edersona Cristiana Macedo (MMA 11-9-0). Mistrzostwo wagi średniej zdobył Robin Roos (MMA 7-4-0), który znokautował w drugiej rundzie Kevina Fryera (MMA 8-4-0). Zwycięstwa zdobywali także między innymi Khaled Laallam (MMA 3-0-0), Cecilie Bolander (MMA 3-0-0) i Ali Yazbeck (MMA 4-0-0).

OKTAGON 48: Aby vs Garcia

W Manchesterze odbyła się kolejna gala organizacji OKTAGON. W walce wieczoru pas kategorii muszej zdobył Elias Garcia (MMA 10-2-0), który przez przerwanie lekarza po drugiej rundzie pokonał Aarona Aby’ego (MMA 15-8-1). Zwycięstwo odniósł Scott Askham (MMA 20-6-0), który wypunktował Marca Doussisa (MMA 9-3-0). Swój pojedynek zwyciężył także Ion Surdu (MMA 14-5-0), który znokautował w pierwszej rundzie Alexa Lohore (MMA 23-10-0) oraz Jack Cartwright (MMA 11-1-0), który poddał w pierwszej odsłonie Juniora Assisa (MMA 8-6-0).

FNC 13

W Serbii miała miejsce trzynasta gala organizacji FNC. W walce wieczoru pas kategorii półśredniej obronił Nikola Joksovic (MMA 13-1-0), który poddał duszeniem zza pleców w rundzie drugiej Savo Lazica (MMA 11-7-0). Francisco Barrio (MMA 12-3-0) przez poddanie w drugiej odsłonie pokonał natomiast Vaso Bakocevica (MMA 43-24-1). Pojedynki zwyciężali także między innymi Marko Bojkovic (MMA 5-0-0), Ognjen Babic (MMA 5-0-0) i Marina Spasic (MMA 4-0-0).

UFC Fight Night: Almeida vs Lewis

Galę w Brazylii wszyscy zapamiętają głównie za sprawą nudnej walki wieczoru, w której Jailton Almeida (MMA 20-2-0) zdominował, ale nie był w stanie skończyć przed czasem Derricka Lewisa (MMA 27-12-0). Sporą niespodziankę sprawił Nicolas Dalby (MMA 23-4-1), który rozbił w drugiej rundzie Gabriela Bonfima (MMA 15-1-0), zadając mu pierwszą przegraną w zawodowym MMA. Wygrane odnosili także między innymi Rodrigo Nascimento (MMA 11-1-0), Caio Borralho (MMA 15-1-0) oraz Vitor Petrino (MMA 10-0-0).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of Jakub Madej
Jakub Madej

Moderator

4,681 komentarzy 14,331 polubień

Jailton Almeida

Kolejny tydzień z mieszanymi sztukami walk za nami. Sprawdź, co działo się w polskim i światowym MMA przez ostatnie siedem dni.

Najważniejsze wydarzenia i informacje:

  • Tomasz Romanowski zmierzy się z Damianem Janikowskim na gali XTB KSW 89
  • Marcin Bandel stanie do obrony tytułu mistrzowskiego organizacji BRAVE CF. Jego rywalem będzie niepokonanyKamal Magomedov
  • Trener Ngannou chciałby, aby jego podopieczny zmierzył się z Jonem Jonesem i uważa, że taki pojedynek jest możliwy do zorganizowania
  • Daniel Cormier uważa, że Kamaru Usman w następnej walce mógłby zmierzyć się z Robertem Whittakerem
  • Mateusz Rębecki został bez rywala na galę UFC 295. Na ten moment Polak został usunięty z rozpiski sobotniego wydarzenia
  • Mayra Bueno Silva vs Raquel Pennington to pojedynek o zwakowany pas kategorii koguciej kobiet, do którego dojdzie na gali UFC 297
  • Caio Borralho po wygranej wyzwał do walki Dricusa Du Plessisa
  • Adrian Zieliński postanowił, że nie będzie podpisywał nowego kontraktu z organizacją FEN i rozstał się z aktualnym pracodawcą
  • Pojedynek Alexandra Volkanovskiego z Ilią Topurią ma odbyć się w lutym 2024 roku na gali UFC 298

Przegląd klatek:

ONE Friday Fights 39

W piątek standardowo przegląd rozpoczyna gala organizacji ONE Championship. W karcie walk znalazły się dwie walki na zasadach MMA - niepokonany Moises Ilogon (MMA 3-0-0) znokautował Joona Guna Cho (MMA 3-3-1), a Lucas Gabriel (MMA 8-1-0) wypunktował Kurbanaliego Isabekova (MMA 9-2-0).

ACA 165: Dakaev vs Batista

W piątek miała miejsce kolejna gala organizacji ACA, podczas której doszło do szesnastu pojedynków. W walce wieczoru odbył się ćwierćfinał turnieju w kategorii lekkiej - Herdeson Batista (MMA 20-7-0) rozbił ciosami w trzeciej rundzie Mehdiego Dakaeva (MMA 15-3-0). W karcie głównej swoje pojedynki zwyciężyli także między innymi - Yusuf Raisov (MMA 21-3-0), który wypunktował Alexandra Matmuratova (MMA 15-6-0), Tony Johnson Jr (MMA 17-8-1), który w 20 sekund znokautował Denisa Smoldareva (MMA 18-11-0) oraz Herbert Batista (MMA 17-5-1), który niejednogłośną decyzją wygrał z Beslanem Isaevem (MMA 40-11-0). Ważne zwycięstwa zdobywali również między innymi Stanislav Vlasenko (MMA 17-6-0), Chesi Dudaev (MMA 16-2-0), Evgeny Erokhin (MMA 25-9-0) czy Yusup Umarov (MMA 18-7-0).

CFFC 127: Kline vs Cova

W walce wieczoru wydarzenia zorganizowanego w mieście Tunica niepokonany Fatima Kline (MMA 5-0-0)znokautowała w trzeciej rundzie Sarę Covę (MMA 5-4-0), zdobywając tym samym mistrzostwo organizacji w kategorii muszej.

ONE Fight Night 16: Haggerty vs Andrade

W piątek odbyła się także druga gala organizacji ONE Championship, podczas której doszło do czterech walk w MMA. Niepokonany Halil Amir (MMA 10-0-0) przedłużył świetną serię wygranych, pokonując w pięć minut Ahmeda Mujtabę (MMA 10-4-0). Oprócz tego wygrane zdobyli także Ayaka Miura (MMA 12-5-0), Ben Tynan (MMA 5-0-0) i Lito Adiwang (MMA 15-5-0).

LFA 171: Neves vs Cunha

Organizacji LFA znów w Brazylii. W walce wieczoru pas kategorii ciężkiej zdobył Hugo Cunha (MMA 8-1-0), który poddał w drugiej rundzie Eduardo Nevesa (MMA 7-3-0). Tymczasowe mistrzostwo wagi lekkiej zdobył niepokonany Jefferson Nascimento (MMA 11-0-0), który przez techniczny nokaut w drugiej rundzie wygrał z Gabrielem Costą (MMA 8-1-0). Oprócz tego wygrane zdobywali także między innymi Marcio Barbosa (MMA 15-2-0), Michael Oliveira (MMA 6-0-0), Jose Ochoa (MMA 7-0-0), Lucas Camacho (MMA 5-0-0) i Geovanis Palacios (MMA 7-0-0).

Eternal MMA 81

W Australii w walce wieczoru pas kategorii średniej zdobył John Martin Fraser (MMA 7-3-0), który w niecałe dwie minuty rozbił Brogana Andersona (MMA 15-4-0).

RCC: Intro 30

Kolejna gala organizacji RCC. W walce wieczoru Evgeniy Ignatiev (MMA 21-2-2) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Rakhima Midaeva (MMA 12-2-0) zdobywając czternaste zwycięstwo w mieszanych sztukach walki z rzędu.

RIZIN LANDMARK 7 in Azerbaijan

W Baku odbyła się bardzo ciekawa gala spod szyldu RIZIN. W walce wieczoru Chihiro Suzuki (MMA 12-3-0) rozbił ciosami w niecałe półtorej minuty Vugara Karamova (MMA 19-5-0), zdobywając tym samym pas kategorii piórkowej. Ważne zwycięstwa odnosili także - Tofiq Musayev (MMA 22-5-0), który rozbił ciosami w trzeciej rundzie Kojiego Takedę (MMA 15-6-0), Ali Abdulkhalikov (MMA 13-2-0), który wypunktował Narimana Abbasova (MMA 29-5-0), Kyung Pyo Kim (MMA 13-4-0), który w 21 sekund rozbił uderzeniami Turala Ragimova (MMA 21-10-0), Vladislav Rudnev (MMA 8-0-0), który na punkty pokonał Ilyara Askhanova (MMA 12-6-0), Shota Betlemidze (MMA 19-2-1), który przez kontuzję rywala pokonał Quentina Domingosa (MMA 11-4-0) oraz niepokonany Hasan Mezhiev (MMA 13-0-0), który poddał w pierwszej rundzie Konstantina Merkulova (MMA 5-3-0).

Hybrid MMA

W Mosinie odbyła się pierwsza gala organizacji Hybrid MMA. W walce wieczoru Patryk Akinyeye (MMA 2-0-0)pokonał przez techniczny nokaut Michała Choińskiego (MMA 1-1-0).

Wolkernite Fight Championship 2

W angielskim mieście Grantham odbyła się druga gala WFC. W walce wieczoru Rafał Statkiewicz (MMA 3-3-0) udanie wrócił do klatki pokonując przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Jamesa Darkesa (MMA 0-5-0).

Superior Challenge 26: Legends

W Sztokholmie odbyła się gala organizacji Superior Challenge. W walce wieczoru pas kategorii półciężkiej zdobył Karl Albrektsson (MMA 14-5-0), który pokonał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Edersona Cristiana Macedo (MMA 11-9-0). Mistrzostwo wagi średniej zdobył Robin Roos (MMA 7-4-0), który znokautował w drugiej rundzie Kevina Fryera (MMA 8-4-0). Zwycięstwa zdobywali także między innymi Khaled Laallam (MMA 3-0-0), Cecilie Bolander (MMA 3-0-0) i Ali Yazbeck (MMA 4-0-0).

OKTAGON 48: Aby vs Garcia

W Manchesterze odbyła się kolejna gala organizacji OKTAGON. W walce wieczoru pas kategorii muszej zdobył Elias Garcia (MMA 10-2-0), który przez przerwanie lekarza po drugiej rundzie pokonał Aarona Aby’ego (MMA 15-8-1). Zwycięstwo odniósł Scott Askham (MMA 20-6-0), który wypunktował Marca Doussisa (MMA 9-3-0). Swój pojedynek zwyciężył także Ion Surdu (MMA 14-5-0), który znokautował w pierwszej rundzie Alexa Lohore (MMA 23-10-0) oraz Jack Cartwright (MMA 11-1-0), który poddał w pierwszej odsłonie Juniora Assisa (MMA 8-6-0).

FNC 13

W Serbii miała miejsce trzynasta gala organizacji FNC. W walce wieczoru pas kategorii półśredniej obronił Nikola Joksovic (MMA 13-1-0), który poddał duszeniem zza pleców w rundzie drugiej Savo Lazica (MMA 11-7-0). Francisco Barrio (MMA 12-3-0) przez poddanie w drugiej odsłonie pokonał natomiast Vaso Bakocevica (MMA 43-24-1). Pojedynki zwyciężali także między innymi Marko Bojkovic (MMA 5-0-0), Ognjen Babic (MMA 5-0-0) i Marina Spasic (MMA 4-0-0).

UFC Fight Night: Almeida vs Lewis

Galę w Brazylii wszyscy zapamiętają głównie za sprawą nudnej walki wieczoru, w której Jailton Almeida (MMA 20-2-0) zdominował, ale nie był w stanie skończyć przed czasem Derricka Lewisa (MMA 27-12-0). Sporą niespodziankę sprawił Nicolas Dalby (MMA 23-4-1), który rozbił w drugiej rundzie Gabriela Bonfima (MMA 15-1-0), zadając mu pierwszą przegraną w zawodowym MMA. Wygrane odnosili także między innymi Rodrigo Nascimento (MMA 11-1-0), Caio Borralho (MMA 15-1-0) oraz Vitor Petrino (MMA 10-0-0).

Odpowiedz 7 polubień

click to expand...