Wyniki i relacja po przejściu.

Walką wieczoru była rywalizacja o tytuł mistrza ProFC w wadze lekkiej. Ormianin Gor Harutunian (MMA 8-1-1) obronił pas mistrzowski rosyjskiej federacji. Pojedynek z Felipe Enomoto (MMA 5-3) zakończyła dość kontrowersyjna jednogłośna decyzja sędziów. Właściwie to Szwajcar na przestrzeni trzech rund sprawiał wrażenie lepszego, bardziej poukładanego zawodnika i to raczej jemu należała się ta wygrana. Enomoto celnie punktował, używał gumowej gardy i próbował technik kończących. Zdecydowanie błędny werdykt rosyjskich arbitrów.

Na evencie w kompleksie restauracyjno-hotelowym Kazachiy Dozor niedaleko Rostowa odbył się również finał kończący kolejną edycję rozgrywek w ramach Union Nation Cup. Rękawice skrzyżowali reprezentanci dwóch najlepszych klubów sezonu 2010/2011 – obrońcy trofeum Rosjanie z klubu Peresvet FT i rewelacja rozgrywek ukraiński team Combat-DOBRO. I to właśnie Ukraińcy po dwóch pierwszych walkach prowadzili 2:0. W wadze lekkiej dagestański sambista Islam Makhachev (MMA 4-0) po wyrównanej i nudnej walce niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Vladimira Egonyana (MMA 2-1). W kategorii półśredniej niepokonany Khabib Nurmagomedov (MMA 13-0) odniósł kolejne, już trzynaste z rzędu zwycięstwo w swojej karierze, poddając trójkątem niedoświadczonego Kadzhika Abadzhyana (MMA 1-2). Przełom w meczu obu drużyn nastąpił dopiero w momencie występu dynamicznego Czeczena Beslana Isaeva (MMA 15-5). Isaev pod koniec pierwszej rundy przeprowadził w stójce efektowny atak, najpierw ściął Pavla Kuscha (MMA 11-2) prawym podbródkowym, a ostatecznie wyłączył mu światło lewym sierpem. W limicie półciężkim solidny Shamil Tinagadjiev (MMA 8-4) zdominował swoimi zapasami Sergeya Guzeva (MMA 6-3) i był już remis. Tak więc walka w królewskiej kategorii toczyła się o wszystko. Tutaj bardzo ładnie pokazał się miejscowy zawodnik – Alexei Kudin (MMA 3-2), który wielokrotnie celnie trafiał Ukraińca i tym sposobem odsyłał go na konsultację z lekarzem zawodów. Dmitry Poberezhets (MMA 5-3-1) mimo nieustającego krwawienia wytrzymał do końcowego gongu, jednak werdykt mógł być tylko jeden – zwycięstwo zawodnika z Peresvet FT – trofeum zostało obronione i Rosjanie nadal pozostają posiadaczami Pucharu Wspólnoty Narodów.

Oprócz tego miały miejsce trzy atrakcyjne superfighty. W pierwszym pojedynku pochodzący z Azerbejdżanu Shahriyar Abbasov (MMA 2-1) zdominował obaleniami doświadczonego strikera z Ukrainy – Vladimira Katyhina (MMA 8-3-1). Scenariusz Abbasova na wszystkie trzy rundy był taki sam. Azer cały czas obalał i demolował Katyhina uderzeniami. W drugiej rundzie tylko na moment stracił inicjatywę i po błędzie podczas rzutu oddał plecy, lecz Ukrainiec nie wykorzystał tej szansy. Sędziowie zasłużenie przyznali zwycięstwo Abbasovowi. W kategorii poniżej 70 kg rosyjski sambista Oleg Bagov (MMA 3-0) błyskawicznie rozprawił się z zapaśnikiem z Azerbejdżanu – Talekhiem Alievem (MMA 0-1). Rosjanin zapunktował celnym kopnięciem na korpus, obalił i w parterze łatwo odklepał  Alieva duszeniem trójkątnym nogami. W ostatnim superfighcie Mistrz Europy w Combat Sambo przekrojowy Rosjanin Sultan Aliev (MMA 6-1) wypunktował trenującego w Holandii judokę Hracho Drapinyana (MMA 5-3). Systematycznie dopisywał kolejne oczka przede wszystkim opierając swoją taktykę na solidnych zapasach, sprowadzeniach i celnym boksie.

W walce otwarcia reprezentant klubu Peresvet FT – Alexander Shabliy (MMA 3-0) dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Tym razem padło na debiutanta Denisa Alexandrova (MMA 0-1). Wydawało się, że walka dwóch zawodników stójkowych rozegra się w zasadzie u góry. Tymczasem Shabliy kilkukrotnie obalał i obijał przeciwnika z góry. Po jednej z takich właśnie akcji uzyskał dosiad, ciosami zmusił rywala do oddania pleców i zakończył mata leo.

Walka wieczoru:

70 kg.: Gor Harutunian pok. Felipe Enomoto przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-27, 29-28), 5:00, runda 3.

Finał turnieju Union Nation Cup:

Peresvet FT (Rosja) vs. Combat-DOBRO (Ukraina) – 3:2

Open.: Alexei Kudin pok. Dmitrya Poberezhetsa przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
93 kg.: Shamil Tinagadjiev pok. Sergeya Guzeva przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.
84 kg.: Beslan Isaev pok. Pavla Kuscha przez KO (lewy sierpowy), 4:41, runda 1.
76 kg.: Khabib Nurmagomedov pok. Kadzhika Abadzhyana przez poddanie (trójkąt nogami), 4:28, runda 1.
70 kg.: Islam Makhachev pok. Vladimira Egonyana przez niejednogłośną decyzję, 5:00, runda 2.

Pozostałe:

93 kg.: Sultan Aliev pok. Hracho Drapinyana przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
70 kg.: Oleg Bagov pok. Talekha Alieva przez poddanie (trójkąt z pleców), 1:25, runda 1.
84 kg.: Shahriyar Abbasov pok. Vladimira Katyhina przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.

Walka otwarcia:

70 kg.: Alexander Shabliy pok. Denisa Alexandrova przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:26, runda 1.

6 KOMENTARZE

  1. Jedyne czego zazdroszcze rosyjskim fanom MMA, to tej mnogosci transmisji z gal, dostepnych na zywo. Natomiast masy tych watpiwych zwyciestw przez decyzje "z dupy" juz nie.  

  2. Dobry fighter z tego Enomoto, szkoda, że walczy w rosji, bo moim zdaniem organizacja tam kuleje.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.