Powyżej gala, a relacja i wyniki po kliknięciu.

W piątkowy wieczór w Rostowie nad Donem odbyła się gala ProFC 41: Octagon. Rosjanie znani zawsze z dużej ilości imprez – pauzowali od kwietnia, miało to związek ze zmianami organizacyjnymi oraz roszadami w zarządzie tej grupy promotorskiej. Szefem drugiej na rosyjskim rynku federacji został Fedor Ryzhov, który zastąpił na tym stanowisku Alexeya Yatsenko. Z istotnych przeobrażeń można wymienić szerszą współpracę z rosyjską telewizją, wprowadzenie łokci w stójce i zastąpienie ringu przyzwoitą klatką, która od tego eventu ma już na zawsze wgryźć się w krajobraz organizacji znad brzegów Donu. Piątkowa impreza zawitała do rostowskiego kompleksu Kazachiy Dozor, a pojedynki odbywały się pod chmurką. Organizatorzy osobiście zaskoczyli nas szybką publikacją pełnych rezultatów, co wcześniej było rzadkością oraz udostępnieniem video z gali na serwisie YouTube. Jak informowaliśmy podczas anonsu rozpiski – pierwotnie ciekawie zapowiadająca się karta walk w ciągu ostatniego tygodnia uległa zmianom, w wyniku kontuzji wypadli: doświadczony Litwin Vaidas Valancius (MMA 12-8-2), solidny Słoweniec Bojan Kosednar (MMA 9-6) oraz Francuz Miguel Haro (MMA 5-1). Mimo, że zabrakło nazwisk event prezentował się całkiem atrakcyjnie dla potencjalnego kibica mieszanych sztuk walki, a zawodnicy dali dobre walki, z których tylko trzy zakończyły się decyzjami.

W daniu głównym pochodzący z Groznego, widowiskowo walczący półśredni – Bislan Isaev (MMA 20-6) nie miał problemów z zakontraktowanym naprędce nieznanym Brazylijczykiem Andre Pacheco (MMA 3-2). Czeczen od początku zdominował całkowicie rywala. W połowie pierwszej rundy pod ścianą klatki najpierw naruszył prawym sierpem, a następnie uśpił przeciwnika uderzeniami w parterze. Kategorię niżej reprezentant gospodarzy Kirill Sukhomlinov (MMA 15-3) szybko odklepał duszeniem zaczynającego karierę Alishera Kalatova (MMA 0-1), a przyzwoicie uderzający Ormianin David Khachatryan (MMA 10-2) nie bez problemów pokonał rostowskiego grapplera – Arsena Ubaidulaeva (MMA 9-5). Zawodnik Legion FT i weteran M-1 w zasadzie punktował tylko obaleniami, poza tym nie zrobił zupełnie nic. Z kolei reprezentant ArmFighting z łatwością sprowadzany do parteru w pierwszej rundzie, w przerwie odrobił lekcję i na przestrzeni drugiej odsłony kilkukrotnie bronił stójki. Khachatryan jednocześnie punktował systematycznymi uderzeniami i zakończył walkę ciosami w parterze na kilka sekund przed końcowym gongiem. W limicie półśrednim młodziutki Mistrz Sambo z Briańska – Nikolay Aleksakhin (MMA 2-1) wypunktował niepokonanego do tej pory Pavla Beriozę (MMA 3-1), a inny utytułowany sambista Vadim Korablin (MMA 3-2) nie dał rady perspektywicznemu 20-latkowi z białoruskiego Molodeczna Sergeyowi Faleyowi (MMA 10-3). Goryczy porażki nadal nie posmakował silny fizycznie zapaśnik stylu wolnego i uczestnik dwóch olimpiad Alexey Krupnyakov (MMA 4-0), który gilotyną poddał ukraińskiego kickboksera Igora Kukurudziaka (MMA 4-5).

Na undercardzie pogromca Łukasza Bugary, prospekt z Rostowa – Alexander Shabliy (MMA 6-1) błyskawicznie wyciągnął dźwignię prostą na łokciu pochodzącego ze żmudzkich Płungian Arvydasa Ziliusa (MMA 4-6). W wadze średniej białoruski karateka Boris Miroshnichenko (MMA 7-4) nie pozostawił złudzeń debiutującemu Abchazowi – Robertowi Keshchyanowi (MMA 0-1), zaś w innej walce w tej kategorii początkujący Alexey Efremov (MMA 1-0) zgarnął bonusa w wysokości 2 tys. dolarów za nokaut na Andreyu Shmelevie (MMA 0-1).

Główna karta:

77 kg.: Bislan Isaev pok. Andre Pacheco przez TKO (uderzenia w parterze), 2:53, runda 1.
70 kg.: Kirill Sukhomlinov pok. Alishera Kalatova przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:50, runda 1.
70 kg.: David Khachatryan pok. Arsena Ubaidulaeva przez TKO (uderzenia w parterze), 4:53, runda 2.
77 kg.: Nikolay Aleksakhin pok. Pavla Beriozę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
77 kg.: Sergey Faley pok. Vadima Korablina przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
Open.: Alexey Krupnyakov pok. Igora Kukurudziaka przez poddanie (gilotyna), 1:16, runda 1.

Undercard:

70 kg.: Alexander Shabliy pok. Arvydasa Ziliusa przez poddanie (balacha), 1:53, runda 1.
84 kg.: Mikhail Kolobegov pok. Zhanybeka Amatova przez poddanie (trójkąt nogami), 2:40, runda 1.
84 kg.: Denis Genyuk pok. Danila Bakhtiyarova przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3.
84 kg.: Boris Miroshnichenko pok. Roberta Keshchyana przez TKO (uderzenia w stójce), 3:56, runda 1.
84 kg.: Alexey Efremov pok. Andreya Shmeleva przez KO (prawy podbródkowy), 2:21, runda 1.
70 kg.: Nimat Zhunus pok. Olega Volkova przez poddanie (balacha), 4:11, runda 2.
93 kg.: Viktor Matviychuk pok. Eduarda Babenysheva przez poddanie (balacha), 2:45, runda 1.
77 kg.: Vitaliy Bigdash pok. Davrbeka Isakova przez poddanie (balacha), 1:41, runda 1.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.