Informacja prasowa Pro Fight:

Wywiad z Łukaszem Chlewickim, który w walce wieczoru Pro Fight 7, 28 lipca w Barlinku zmierzy się z Brazylijczykiem Gustavo Picone:

PF: Na gali Pro Fight 7 wystąpisz w walce wieczoru, czy to dla Ciebie duże wyróżnienie?

– Dla każdego zawodnika występ w walce wieczoru jest wyróżnieniem. Jest to moja druga walka na Pro Fight i ciesze się, że włodarze zadecydowali o tym, żeby moja walka z Picone byla walka wieczoru a ja będę robił wszystko aby było dobre widowisko sportowe.

PF: Co wiesz o swoim przeciwniku?

– Wiem o tym, że Gustavo Picone jest solidnym i doświadczonym zawodnikiem MMA posiadającym bardzo dobrą bazę w parterze jak i umiejętnie prowadzi walkę przekrojowo oraz ma dobrą kondycję.

PF: Uważasz że bardzo ostre przepisy walki to coś co przyciągnie na galę czy wręcz przeciwnie odstraszy?

– Myślę, że przepisy walk w oktagonie jakie będą podczas gali Pro Fight 7 przyciągną publiczność oraz zainteresowanie mediów, bo tego jeszcze nie było w Polsce aby zawodnicy konfrontowali się na tak twardych zasadach tj. z użyciem łokci, stompów i sockerkick-ów, więc zapowiada się ciekawie 🙂

PF: Co sądzisz o organizowaniu gal na otwartej przestrzeni ?

– Fajny pomysł tym bardziej, że będzie to historyczny event MMA w Polsce na stadionie (pierwszy raz organizowany w takiej aranżacji) tym bardziej cieszę się, że organizacja zaprosiła mnie do udziału w gali, oby tylko nam pogoda dopisała.

PF: Gdzie przygotowywałeś się do gali Pro Fight 7 ?

– Jak to gdzie? 🙂 W Krakowie w kuźni talentów w klubie Grappling Kraków 🙂 z pomocą kolegów z klubu, którzy bardzo mi pomagają w przygotowaniach: od strony taktycznej pomaga mi Marcin Dudek no i nie sposób nie wspomnieć o dużej pracy jaką wykonuje ze mną w stójce trener Henryk Piwowar. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim osobom, które są zaangażowane w moje przygotowania a nie sposób wymienić wszystkich z nazwiska. Dzięki wariaty!!! 🙂

PF: Czy przepisy inspirowane legendarną federacją Pride wpłynęły jakoś na Twoje przygotowania ?

– Jeśli chodzi o przepisy takie jak legendarnej organizacji PRIDE jak i wiodącej dziś organizacji UFC to na pewno mają wpływ na przygotowania, często nie walczymy w takich galach gdzie są  dopuszczalne takie zasady na jakie się zdecydowała organizacja Pro Figt, no i siłą rzeczy trzeba wytwarzać nawyki używania łokci, stompów i sockerkick-ów, w moim przypadku tak właśnie jest, trenuję uwzględniając te elementy walki.

PF: Twój przeciwnik Gustavo Picone ma większe doświadczenie niż Ty (bazując na ilości zawodowych walk), myślisz że będzie to jego dużym atutem ?

– Rzeczywiście Gustavo ma większe doświadczenie w walkach MMA ( 13-4 ) ode mnie, ale matematyczne wyliczenia nie walczą, to wszystko 28 lipca zweryfikuje oktagon. Ja będę robił wszystko aby było o.k. 😉 I chcę dać dobrą walkę .

PF: Na gali Pro Fight 7 będziesz bił się w oktagonie. Którą arenę do walki wolisz bardziej ring czy oktagon?

– Zdecydowanie wolę walkę w oktagonie.

PF: Czym będziesz chciał zaskoczyć swojego rywala?

– Hahaha wybacz mi, ale nie mogę powiedzieć jaką niespodziankę i taktykę wraz ze swoim sztabem przygotowaliśmy na tę walkę, ale mogę wszystkich zapewnić, że będę przygotowany na 110%!!  Podejrzewam, że mój oponent też nie chciałby zdradzić jaki game plan ma na tą walkę.

PF: Przy jakim utworze będziesz wychodził do oktagonu? I dlaczego zdecydowałeś się wybrać właśnie taki utwór.

– Jest to utwór Hip-Hopowy ” Jakby nie było ” – Szajka, odpowiada mi tekst  a poza tym „jakby nie było” chłopaki trenują z nami  w klubie.

Pozdrawiam i do zobaczenia na Pro Fight 7 !!!

10 KOMENTARZE

  1. WARRRRRRR SASZKA !!! Szkoda że Cię już tutaj nie ma httpv://youtube.com/watch?v=lUcyPgV-dus .
    Pozdrawiam i powodzenia !

  2. no że łokcie i stompy to słyszałem i bardzo mi sie spodobało a tu jeszcze socker kicki ;D bedzie jazda, w tv gala gdzieś będzie?

  3. Retransmisja w Canal+Sport będzie na pewno.

    Co do wywiadu to polecamy zapoznać się również z wywiadem z Michałem Andryszakiem, który zmierzy się z Krystianem Kopytowskim. Tutaj wywiad: http://pro-fight-mma.pl/?p=5381.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.