Pierwszy miesiąc wakacyjny przyniósł wprawdzie medialne uspokojenie, ale mimo wszystko na rynku MMA trochę się działo. Aktywność ta zaowocowała ponad dwoma tysiącami publikacji.

W lipcu ponownie to UFC najczęściej gościło w polskich mediach (około 650 razy), ale nie za sprawą walczących Polaków – czyli Daniela Omielańczuka i Damiana Grabowskiego, którzy łącznie pojawili się w około 50 materiałach – ale dzięki starciu McGregora z Mayweatherem, o którym pisano blisko 350 razy. Ponownie nie dała też o sobie zapomnieć Joanna Jędrzejczyk pojawiając się w ponad 100 publikacjach.

W KSW przez większość miesiąca widać było zdecydowanie wakacyjny rytm, który był przerywany informacjami Martina Lewandowskiego z wizyty w USA i przepychankami słownymi Mateusza Gamrota z Normanem Parke’iem. Pod koniec lipca ogłoszono jednak galę w Irlandii, rewanż wcześniej wspomnianych zawodników i pięciorundowe walki mistrzowskie. To wszystko dało organizacji prawie 460 publikacji.

Absolute Championship Berkut, przygotowująca na początku lipca swoją galę w Ergo Arenie i szykująca się do kolejnego wydarzenia organizacja Fight Exclusive Night, która zapowiedziała dodatkowo galę we Wrocławiu, zakończyły miesiąc z podobnym wynikiem około 150 informacji.

Badanie opracowane na podstawie danych zebranych przez PRESS-SERVICE Monitoring Mediów z najważniejszych mediów regionalnych i ogólnopolskich. Analiza nie obejmuje branżowych portali internetowych piszących tylko o MMA.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.