Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą aktualizacją polskiego rankingu zawodników mieszanych sztuk walki, obejmująca wydarzenia ostatnich 7 tygodni. Jednym z najważniejszych ruchów jest awans #3 Marcina Tybury na trzecie miejsce w rankingu P4P polskich fighterów, który tym samym umocnił swoją pozycję w dywizji ciężkiej. W aktualizacji znajdziecie jednak również kilkanaście zmian, także na podiach poszczególnych dywizji.

W wadze ciężkiej doszło do największej liczby zmian. #3 Daniel Omielańczuk spadł o jedną pozycję, czego przyczyną była przegrana z Curtisem Blaydesem na UFC 213. Dla polskiego ciężkiego to już trzecia porażka z rzędu. Jego miejsce zajął #2 Michał Andryszak, przed którym w rankingu znajduje się już tylko #1 Marcin Tybura. Spadki zaliczyli również odwieczni rywale – #7 Michał Kita oraz #10 Damian Grabowski. „Masakra” nie poradził sobie z Viktorem Pestą, który odprawił Polaka przez techniczny nokaut. „The Polish Pitbull” z kolei poniósł już trzecią porażkę z rzędu pod szyldem UFC, tym razem przegrywając z Chasem Shermanem. Na spadkach Kity i Grabowskiego zyskują czekający na debiut w UFC #6 Adam Wieczorek, który awansuje o dwie pozycje, a także #8 Mariusz Pudzianowski i #9 Szymon Bajor, którzy znajdują się o jedno „oczko” wyżej względem poprzednich miejsc. Ranking opuszcza Łukasz Parobiec, który w ostatniej walce przegrał decyzją z Maurem Cerillim. Powoduje to awans o jedną pozycję #13 Łukasza Ćwikły oraz #14 Tyberiusza Kowalczyka oraz debiut w rankingu #15 Wojciecha Bulińskiego.

Na najniższym szczeblu podium po zwycięstwie z Vinnym Magalhaesem znalazł się #3 Karol Celiński, który tym samym spowodował spadek o jedno miejsce #4 Jana Błachowicza, #5 Marcina Wójcika oraz #6 Michała Oleksiejczuka. Zaraz za mistrzem TFL i obiecującym polskim półciężkiem znajduje się teraz #7 Przemysław Mysiala, mistrz organizacji FEN, który podczas ACB 63 znokautował Wallysona Carvalho. Drobny spadek, bo tylko o jedną pozycję, w związku z wygraną „Miśka”, zanotował #8 Adam Kowalski.

W dywizji średniej tylko jedna zmiana. Po przegranej na ACB 63, #13 Maciej Różański spadł o jedną pozycję. Jego miejsce zajął młody i perspektywiczny #12 Cezary Kęsik.

Dwa debiuty, jeden spadek i jeden awans w kategorii półśredniej. Z czołową piętnastką pożegnali się Paweł Pawlak oraz Marcin Bandel. Na ich miejscu witamy dwóch nowych zawodników w rankingu – #13 Michał Wiencek po szybkim zwycięstwie podczas Wieczoru Walk R8 oraz #15 Paweł Kiełek po zmianie kategorii wagowej i wygranej z Ireneuszem Szydłowskim na ACB 63. Po porażce z Mindaugasem Verzbickasem spadek o dwie pozycje odnotował #14 Kamil Gniadek. Wykorzystał to z kolei #12 Tomasz Jakubiec, dla którego oznacza to awans o jedno „oczko”.

Kolejne zmiany na szczycie kategorii wagowej – tym razem w wadze lekkiej. Po przegranej na ACB 63, #5 Adrian Zieliński opuszcza podium swojej dywizji i ląduje dwie pozycje niżej. Wykorzystuje to przede wszystkim jego ostatni rywal, #4 Piotr Hallmann, który jest bardzo bliski wskoczenia na najniższy stopień podium. Tam znajduje się jednak #3 Grzegorz Szulakowski, który kolejnymi zwycięstwami zbliża się do pojedynku o pas kategorii lekkiej KSW. W najbliższych miesiącach prawdopodobnie zobaczymy „Szuliego” w akcji, który czeka na ofertę walki. Opuszczenie rankingu wagi lekkiej przez Pawła Kiełka wykorzystuje #14 Mateusz Głąb, który awansuje o jedną pozycję, a także #15 Rafał Rynkowski, który w zestawieniu debiutuje.

Z powodu braku aktywności ranking opuszcza Arkadiusz Medyński, który zajmował dziewiątą pozycję. Na to miejsce wskakuje #9 Sebastian Kotwica po czerwcowym zwycięstwie z Busurmankulem Abdibaitem Uulu. Reprezentant Szkoły Walki Drwala w zestawieniu wyprzedza również #10 Łukasza Rajewskiego, który ponownie zamyka pierwszą dziesiątkę rankingu wagi piórkowej. Po świetnym zwycięstwie na ACB 63, ważny awans zalicza #11 Kacper Formela, który przeskoczył Bartłomieja Koperę. Na wypadnięciu Medyńskiego skorzystali #13 Aleksander Georgas i #14 Sebastian Romanowski awansując o jedną pozycję, a zestawienie zamyka #15 Armen Stepanyan, który po serii czterech zwycięstw przed czasem trafił na lepszego od siebie rywala, wcześniej wspomnianego Kacpra Formelę.

Jedyną zmianą w kategorii koguciej jest awans #7 Jakuba Wikłacza, który dzięki zwycięstwu z Sebastianem Przybyszem uplasował się wyżej od #8 Rafała Czechowskiego, dla którego z kolei to spadek o jedno miejsce. Przybysz opuszcza ranking, a zestawienie dziesięciu najlepszych zawodników tej kategorii zamyka #10 Dawid Pasternak.

Zapraszamy na www.rankingmma.pl

2 KOMENTARZE

  1. „Masakra” nie poradził sobie z Viktorem Pestą, który odprawił Polaka przez techniczny nokaut. O co tu chodzi? Z tego co wiem ostatnio Kitę poddał Andryszak.@respect Prawda. Panie redaktorze powinno być – Efektem przegranej z Curtisem Blaydesem jest spadek.

  2. @ShajsRzeczywiście. Sherdog ma chyba nieaktualne informacje tutaj, ale na Wiki jest.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.