Wracamy z aktualizacją Polskiego Rankingu zawodników MMA po dwóch, ale jakże ważnych, tygodniach dla rozkładu sił na rodzimej scenie. Za nami KSW 39 na PGE Stadionie Narodowym, które na zawsze zapisało się w historii światowego MMA. Dodatkowo, zwracamy uwagę na UFC w Sztokholmie, rosnące w siłę PLMMA oraz pojedyncze występy rodaków za granicą.

W wadze ciężkiej #3 Michał Andryszak kontynuuje marsz w górę. Zawodnik Ankosu MMA Poznań po kolejnej wygranej nad #6 Michałem Kitą podczas KSW Colosseum melduje się na najniższym stopniu podium zestawienia. „Longer” notuje 18 zwycięstwo przed czasem w pierwszej rundzie. Imponujące!
Największym awansem w dzisiejszej aktualizacji (6 pozycji) może pochwalić się #4 Marcin Różalski, który w zaledwie w 16 sekund pozbawił świadomości dotychczasowego mistrza Fernando Rodriguesa.  Należy podkreślić, iż nokaut „Różala” jest najpiękniejszym skończeniem tego typu na dotychczasowych galach KSW.
Do pierwszej dziesiątki wskakuje #9 Mariusz Pudzianowski, który po jednej z najlepszych walk w swojej karierze odprawił innego byłego strongmana, #15 Tyberiusza Kowalczyka.

W wadze półciężkiej mamy dwa powroty. #10 Michał Pasternak po deklaracji występów wyłącznie w limicie do 93 kg wystąpił na gali PLMMA 73 w Ciechanowie gdzie z łatwością uporał się z reprezentantem Arrachionu Berkutu Olsztyn Sylwestrem Borysem.
Po sześciu latach przerwy na zawodowe areny powrócił #11 Łukasz Jurkowski. Mimo sporych kłopotów  w drugiej rundzie pojedynku z Thierrym Ramea Sokoudjou udało mu się przetrwać i zaznaczyć sporą przewagę w ostatniej odsłonie. „Juras” przekonał do siebie dwóch z trzech sędziów punktowych.
Z zestawienia wypada nieaktywny od roku szczeciński Berserker Michał Fijałka.

W wadze średniej zmiana na pierwszym miejscu. #2 Krzysztofa Jotkę, który musiał uznać wyższość Davida Brancha na UFC 211 zastępuje #1 Mamed Chalidow, który według punktowych nieznacznie okazał się lepszy od Borysa Mańkowskiego w hitowym starciu podczas KSW na PGE Stadionie Narodowym.
Swoje walki przegrali sąsiedzi z rankingu #5 Piotr Strus i #6 Marcin Naruszczka. Ze względu na to, iż rywal Naruszki z gali PLMMA 73 – Leandro Bispo – jest zdecydowanie niżej notowany od przeciwnika Strusa z Gali ACB 61 – Mikhalila Kolobegova – zawodnicy zamieniają się miejscami.

Po minimalnej, według sędziów, przegranej z rąk Mameda Chalidowa pierwsze miejsce w wadze półśredniej traci #2 Borys Mańkowski. Zastępuje go #1 Peter Sobotta po największym zwycięstwie w swojej dotychczasowej karierze. Podczas gali UFC w Sztokholmie znokautował weterana tej organizacji Bena Saundersa.
Roczna przerwa Rafała Moksa i Michała Michalskiego skutkuje usunięciem ich z rankingu. Na ich miejsce wchodzą #14 Paweł Pawlak i #15 Marcin Bandel.

W dywizji lekkiej jedna zmiana. Kolejna porażka #10 Bartłomieja Kurczewskiego we Włoszech skutkuje spadkiem o dwie pozycje, tym razem na Gali Venator przegrał  z Giorgio Pietrinim. To szósta porażka podopiecznego Łukasza Zaborowskiego w ostatnich siedmiu potyczkach.

Spore przetasowania nastąpiły w zestawieniu zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Analogicznie do wagi średniej na pierwsze miejsce wraca #1 Mamed Chalidow. Trzy oczka wyżej wskakuje #4 Tomasz Narkun po pierwszorundowym zwycięstwie nad Marcinem Wójcikiem w boju o pas KSW. Wysoko  debiutuje, wspomniany wcześniej, #5 Peter Sobotta mający na koncie dwa cenne zwycięstwa z rzędu na Dalbym i Saundersem. Ranking P4P opuszcza Marcin Wrzosek po przegranej z Kleberem Koike Erbstem.

Druga z rzędu porażka #3 Karoliny Kowalkiewicz, tym razem z Claudią Gadhelą, skutkuje zamianą miejsc z #2 Agnieszką Niedźwiedź. „Kuma” zasłużyła na awans po pokonaniu wymagającej Vanessy Porto podczas 23 odsłony wydarzeń spod szyldu Invicta FC.

Zapraszamy na rankingmma.pl

2 KOMENTARZE

  1. Tak trochę dziwnie jak Juras jest zaraz za Pasternakiem.  Trochę nie odzwierciedla to poziomu tych dwóch Panów.

  2. @Marcin Jabłoński – możesz dodać Adama Maciejewskiego w ciężkiej i Damiana Skarżyńskiego w półciężkiej?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.