Zawada

Ani Michał Gutowski, ani Mateusz Rajewski nie obronili tytułów Profesjonalnej Ligi MMA, zdobytych na grudniowej gali PLMMA 26 w Warszawie. Na koszalińskiej PLMMA 31 nowymi posiadaczami pasów, odpowiednio w kategoriach półciężkiej i koguciej, zostali Martin Zawada z Team Zawada i Dawid Pasternak z Walki Gniezno.

Niezwykle doświadczony Martin Zawada (MMA 26-13-1) całkowicie rozbił Michała Gutowskiego (MMA 8-6) i został nowym mistrzem PLMMA w wadze półciężkiej. Pochodzący z Polski „King Kong” już w pierwszej akcji naruszył szczecinianina, który ratował się obaleniem. Tam jednak „Gutek” nie potrafił długo utrzymać pretendenta, a dodatkowo zaczął wyraźnie ciężko oddychać. Zawada kontynuował ataki ciosami sierpowymi i podbródkowymi, a podopieczny Mirosława Okniński był w coraz większych opałach i w pewnym momencie odwrócił się do przeciwnika plecami. Wtedy 30-latek mieszkający w Dusseldorfie poprawił go kolejnym prawym i zakończył walkę młotkami w parterze.

Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji pojedynku Dawid Pasternak (MMA 4-0) z Walki Gniezno po kontrowersyjnej decyzji sędziów wypunktował Mateusza Rajewskiego (MMA 1-1) z Rajewski Team Płock i odebrał mu pas PLMMA w wadze koguciej. Pierwsza runda należała do znakomicie boksującego i kopiącego płocczanina, który był bliski skończenia walki przed czasem po piorunującym sierpie na wątrobę. Pasternak szybko doszedł do siebie po ciosie i po obaleniu rywala na ziemię dotrwał do końca rundy. W drugiej odsłonie Pasternak nie ryzykował walki w stójce i po zdobyciu pozycji parterowej kontrolował pojedynek z góry. Gdy wydawało się, że broniący tytułu zawodnik traci siły, to on lepiej rozpoczął decydującą rundę. Rajewski ponownie celnie trafiał w stójce, polował szczególnie na korpus przeciwnika. Co prawda gnieźnianin w końcówce znowu zdobył obalenie, ale chwilę później musiał uciekać przed balachą rywala. Po piętnastu minutach sędziowie wskazali jednak na Pasternaka, chociaż absolutna niekompetencja konferansjera nie pozwoliła kibicom poznać ich dokładnych punktacji.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.