Hadaka.Waza.12.Post.Icon

(Fot. Monika Mielczarek / Fight Club Bytom) Po kliknięciu prezentujemy krótkie podsumowanie i końcową klasyfikację XII Międzynarodowego Turnieju Hadaka Waza / ALMMA 47, który wczoraj odbył się na bytomskich Szombierkach. Obszerna fotorelacja z gali ukaże się wkrótce na naszym portalu.

Była to już dwunasta edycja słynnej imprezy Hadaka Waza (Gołe Techniki) – najstarszego i jednego z największych turniejów MMA w Polsce. Po raz drugi zawody miały miejsce w pięknej Hali Sportowej „Na Skarpie” w bytomskiej dzielnicy Szombierki. Tym razem główni reżyserzy tego wydarzenia polskiej sceny MMA, czyli Grzegorz Skibniewski, cała ekipa Fight Club Bytom (dawny MMA Ju-Jitsu Bytom Team) oraz mające bagaż doświadczeń z zawodowych gal MMA Challengers połączyli siły i stworzyli widowisko wspólnie z doświadczonymi organizatorami ALMMA, a dzięki Tomaszowi Knapowi z klubu Fightman Bochnia do dyspozycji zawodników startujących w pełnym kontakcie, po raz pierwszy na Hadace dostępna była klatka.

Hala.Na.Skarpie.Hadaka.12

Poszczególne rywalizacje w formułach Grappling oraz MMA (Junior, Pierwszy Krok, Ograniczona Formuła Senior, Full-Contact) odbywały się praktycznie przez cały dzień na dwóch polach matowych i w oktagonie. Trzeba przyznać, że klatka na tego typu imprezie sprawdza się znakomicie i dodaje kolorytu. Dla uczestników to taka swoista namiastka profesjonalnego MMA w amatorskich zmaganiach. Walki we wszystkie formułach rozgrywały się systemem pucharowym. Chyba, że w danej kategorii były trzy osoby, wówczas walki toczyły się systemem każdy z każdym. W pojedynkach obowiązywały przepisy zatwierdzone przez komisję MMA działającą przy Polskim Związku Ju-Jitsu. Łącznie wystąpiło 189 zawodniczek i zawodników, którzy stoczyli prawie dwieście pojedynków. Pierwszy raz na Hadaka Waza w formule MMA walczyły kobiety. W klasyfikacji drużynowej triumfował Octagon Rybnik/Cieszyn. Na drugim miejscu katowicki Silesian Cage Club, a podium zamknął miejscowy Fight Club Bytom, którego reprezentant Michał Żabiński (kat. -80 kg) został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju w formule MMA. Podczas walk nie brakowało emocji i nagłych zwrotów akcji, tego dnia również byliśmy świadkami trzech mocnych nokautów.

Na uwagę zasługuje jeden z najmłodszych zawodników, niepokonany bytomianin – szesnastoletni Denis Górniak, który dołożył kolejne zwycięstwo do imponującego amatorskiego rekordu 22-0. W kategorii -96 kg, formuła Junior MMA „Flinston” wygrał pojedynek przez dźwignię prostą na staw łokciowy.

Publiczność dopisała pod kątem ilościowym i jakościowym – wspaniały, kulturalny doping. Udostępnione dla kibiców trybuny górne były pełne. Tutaj pozwolę sobie na kilka słów ode mnie – tradycyjnie już atmosfera na Hadace była fantastyczna. Przyjechało mnóstwo zawodniczek, zawodników, trenerów i osób związanych ściśle ze środowiskiem sportów walki. Poziom sportowy formuły MMA wysoki, walki emocjonujące. Z kolei formuła Grappling wyglądała lepiej i była mocniej obsadzona w ubiegłym roku, ale to tylko takie drobne moje odczucia. Jak pisałem wyżej trybuny zapełnione, a pod klatką osoby towarzyszące uczestnikom nie oszczędzały gardeł, gromkich braw i żywiołowych owacji. Organizacyjnie wydawało się wszystko dopięte na ostatni guzik. Tak więc widzowie i pasjonaci MMA nie mogą żałować tego czasu spędzonego na Szombierkach. Zawodnikom należą się słowa wdzięczności, bo dawali naprawdę dobre walki, a organizatorom wyrazy uznania za całokształt! Poniżej podium poszczególnych formuł i kategorii wagowych:

KLASYFIKACJA KOŃCOWA XII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU MMA HADAKA WAZA / ALMMA 47:

Grappling:

Kat. 73 kg:
1. Olszynka Piotr
2. Michalski Kamil
3. Kwieciński Daniel

Kat. 80 kg:
1. Tomelik Paweł
2. Malder Michał
3. Borsuk Marcin

Kat. 87 kg:
1. Płachciak Wojciech
2. Piszcz Mariusz
3. Andrzejewski Mateusz

Kat. 96 kg:
1. Ukleja Filip
2. Browarski Maciej
3. Wójcik Radosław

Kat. Open:
1. Ledwig Sebastian
2. Zawadzki Adrian
3. Pach Tomasz

MMA – Pierwszy Krok:

Kat. 62 kg:
1. Kołoczek Piotr
2. Kędroń Patryk
3. Gębczyk Karol

Kat. 67 kg:
1. Szajna Łukasz
2. Zagała Przemysław
3. Krutak Daniel

Kat. 73 kg:
1. Korfanty Dominik
2. Szczepański Michał
3. Wróbel Bartłomiej

Kat. 80 kg:
1. Malcher Michał
2. Kulczyna Zygmunt
3. Kruzel Dawid

Kat. 87 kg:
1. Ćwiertnia Dawid
2. Kupczak Gabriel
3. Nguyen Krystian

MMA – Kobiety:

1. Nalepka Barbara
2. Wardzińska Beata
3. Jakubczyk Katarzyna

MMA – Junior:

Kat. 62 kg:
1. Wilski Arman
2. Jaros Martin
3. Piordas Wojciech

Kat. 67 kg:
1. Mosgalik Kamil
2. Giertler Michał
3. Wypych Piotr

Kat. 73 kg:
1. Stolarczyk Kamil
2. Legierski Mateusz
3. Mielczarski Łukasz

Kat. 80 kg:
1. Górecki Patryk
2. Petrusiewicz Krystian
3. Tyrtania Patryk

Kat. 87 kg:
1. Świętek Mateusz
2. Chabik Michał
3. Maluszczak Jędrzej

Kat. 96 kg:
1. Górniak Denis
2. Knap Krystian

Kat. Open:
1. Heller Dawid

MMA – Senior Ograniczona Formuła:

Kat. 62 kg:
1. Grzywacz Łukasz
2. Łacek Michał
3. Becmer Kasjan

Kat. 67 kg:
1. Baran Sławomir
2. Baran Bartek
3. Ploch Kamil

Kat. 73 kg:
1. Kołoczek Paweł
2. Wawrzyczek Tomasz
3. Dyrka Adam

Kat. 80 kg:
1. Żabiński Michał
2. Labisz Adam
3. Szczepanek Maciej

Kat. 87 kg:
1. Grzelak Adrian
2. Krysiak Sławomir
3. Owczarz Jacek

Kat. 96 kg:
1. Wesołowski Wojciech
2. Sochor Piotr
3. Bystrzykowski Daniel

MMA – Full Contact:

Kat. 73 kg:
1. Obrzut Daniel
2. Modrzejewski Andrzej

Kat. 80 kg:
1. Langer Alan
2. Just Łukasz
3. Szydłowski Michał

Kat. 87 kg:
1. Hadaś Paweł
2. Nowicki Tomasz
3. Bielawski Jan

Kat. Open:
1. Ćwikła Łukasz

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

8 KOMENTARZE

  1. Gdyby był gdzieś błąd w nazwiskach, piszcie proszę w komentarzach, będziemy poprawiać na bieżąco. Z góry przepraszamy.

  2. Czy obecnosc tylko jednego nazwiska w klasyfikacji Full Contact open oznacza, ze w tej kategorii nie stoczono zadnych walk ? 

  3. @Vae:Tak mi się też wydaje, mam akurat fotkę "tabeli rozgrywek" tej kategorii, którą strzeliłem przed samą imprezą i jest tylko jedno nazwisko.

  4. w senior OF do 96kg jest pomyłka, zła kolejnośc miejsc powinno być zamienione 1 miejsce z 2 miejscem, pozdrawiam

  5.  Pogratulować rekordu Denisowi, chociaż walczył z debiutantem – moim kolegą z klubu 🙂

  6. Zawodnik z kategorii open full contact bodajże startował w grapplingu ze względu na to że był sam w kategorii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.