Robert Bryczek i Adam Pałasz wypełnili limity wagowe przed jutrzejszymi pojedynkami na gali OKTAGON 37 w Ostrawie w Czechach.

Występując w kategorii średniej Robert Bryczek wniósł na wagę 84,4 kg, jego przeciwnik Rahmane Abdel Driai ważył 84,4 kg. Zawodnik wagi ciężkiej, Adam Pałasz ważył 114,3 kg, jego przeciwnik Tadej Dajčman był nieco cięższy i wniósł na wagę 116 kg.

Robert Bryczek (MMA 14-5) stoczy trzecią walkę w tym roku. W marcu na gali FEN 39 w 17 sekund rozbił Silasa Robsona. We wrześniu na odprawienie w podobny sposób Mateusza Strzelczyka na gali MMA Attack 4 potrzebował niecałych dwóch minut. Wcześniej Polak odnotował jednak dwie przegrane – w maju 2021 roku znokautował go Kaik Brito, pół roku później decyzją sędziów pokonał Zdenek Polivka.

Przeciwnik Bryczka, Abdel Rahmane Driai (MMA 7-1-0), po raz drugi wejdzie do klatki organizacji OKTAGON. W czerwcu ubiegłego roku pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie Zdenka Polivkę. Wcześniej 32-letni zawodnik pokonywał między innymi Martina Hudsona czy Alexandra Karpova, przegrywał z Kevinem Ruartem.

Pałasz (MMA 7-1) w czerwcu powrócił do klatki po przerwie trwającej półtorej roku. Już w pierwszej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Donalda Cosica. Wcześniej „Adaś z Jawora” walczył pod szyldem ACA, gdzie najpierw został pokonany przez Dmitry’ego Poberezhetsa, nastepnie uderzeniami rozbił Olegsa Jemeljanovsa.

Rywal Pałasza, Tadej Dajcman (MMA 5-2-0), kontynuuje serię trzech wygranych z rzędu, podczas której pokonał kolejno Andelko Kitica, Daniela dittricha i Kamila Mindę. W swojej karierze 26-latek pokonał jeszcze Ivana Vicica i Rezana Karabena, przegrał natomiast z Luką Podkrajsekiem i Donaldem Cosicem.