Za nami trzeci dzień Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie, w którym Polacy stoczyli swoje kolejne boje.

Zwycięsko z walk o finał wyszedł dziś Emil Piątek i Błażej Romanowski. Klaudia Syguła, mimo świetnej postawy w klatce, musiała uznać wyższość przeciwniczki.

– Emil po kapitalnej i bardzo ciężkiej walce wygrał na punkty z faworyzowanym Hiszpanem i jest w finale mistrzostw świata! – relacjonuje Kamil Zawarski, jeden z trenerów reprezentacji. – Jutro zmierzy się w nim z Rosjaninem, który pokonał dzisiaj Kazacha. Równie ciężki i także zakończony zwycięstwem bój stoczył w półfinale Błażej Romanowski. Dwie rundy zapasów i wymian ciężkich ciosów z obu stron. W trzeciej Błażej pokazał ogromny charakter i mimo zmęczenia przełamał w końcu twardego Rosjanina. Zdobył dwa obalenia i dosiad. Było blisko skończenia przed czasem, ale ostatecznie jest jednogłośna decyzja i miejsce w finale. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele, bo Klaudia po trudnej pierwszej rundzie z bardzo mocną naturalizowaną Brazylijką w barwach Bahrajnu, w drugiej walczyła świetnie, przeważając zarówno w stójce, jak i parterze. Zapowiadało się, że w trzeciej odsłonie starcia przewaga będzie tylko rosła. Niestety jeden błąd w samej końcówce drugiej rundy dał rywalce zwycięstwo przez balachę. Klaudia zakończyła więc turniej na ćwierćfinale. Prywatnie jestem bardzo dumny z całej trójki.

Oficjalne wyniki trzeciego dnia zmagań:

  1. 155 lbs: Emil Piątek pokonał Antonio Josepa Marti Segarra (Hiszpania) większością decyzją sędziów (29-28, 28-28, 29-28)
  2. 265 lbs: Błażej Romanowski pokonał Zaurbeka Magomedova (Rosja) jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 29-28)
  3. 145 lbs: Sabrina Laurentina De Sousa (Bahrajn) pokonała Klaudię Sygułę przez poddanie (balacha), 2:52, runda 2

W czwartym dniu turnieju aż trójka Polaków będzie toczyć walki o złote medale, do wspomnianych wyżej Emila i Błażeja dołączy bowiem Magda Czaban.

Zestawienia polskich zawodników na czwarty dzień mistrzostw:

  1. Waga atomowa 47,6 kg (105 lbs) Magdalena Czaban vs. Nadine Abbott Bissett (Irlandia)
  2. Waga ciężka 120.2 kg (265 lbs) Błażej Romanowski vs. Rustam Ashurbekov (Rosja)
  3. Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs. Nikita Kulshin (Rosja)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.