Obecnie Bare Knuckle Fighting Championship jest największą organizacją na świecie zrzeszającą zawodników walczących na gołe pięści. Są pionierami, jeżeli chodzi o pojedynki typu — Bare Knuckle. W Ameryce zdobywają popularność, a ich wydarzenia są chętnie odwiedzane przez kibiców. W dodatku firma od dłuższego czasu posiada pasy mistrzowskie i kategorie wagowe, w których nie brakuje zaciętej rywalizacji.

Nie jest żadną tajemnicą, że większość walk na gołe pięści kończy się ciężkimi nokautami i rzadko, kiedy zawodnicy pozwalają sędziom punktowym decydować o rozstrzygnięciu pojedynku. Organizacja w celu popularyzacji swoich wydarzeń opublikowała na platformie YouTube oraz Instagram jeden z najbrutalniejszych nokautów. Mowa tutaj o starciu Kaleba HarrisaJohnavanem Vistantem.

Harris od samego początku tej potyczki wymuszał sporą presję na swoim rywalu, w dodatku dobrze krył się za gardą i nie zadzierał głowy. Częste poruszanie i zmienianie pozycji umożliwiło mu sprawne kombinacje lewego i prawego prostego. W końcu dokładnie taką samą akcją zdzielił swojego rywala i odprawił go do krainy snów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Co ciekawe obaj zawodnicy biorący udział w tym pojedynku nie mają dużego doświadczenia i tak naprawdę zaczęli się rozwijać właśnie w walce na gołe pięści. Kaleb wcześniej walczył amatorsko w MMA, startował także w boksie na miejscowych wydarzeniach. W Bare Knuckle FC zakontraktował się w 2019 roku i od tamtej pory stoczył 5 walk. Johnavan Vistante miał zupełnie nieudaną karierę w MMA i Muay Thai, zazwyczaj przegrywał nawet z początkującymi przeciwnikami. Cóż, w starciu bez rękawic skończył jeszcze gorzej, ale z pewnością nieźle zarobił.

Kolejna gala BKFC odbędzie się 19 marca i będzie to 16 wydarzenie organizacji. W walce wieczoru spotka się Leonard Garcia oraz Joe Elmore.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.