Mistrz Polski, uczestnik walk na gołe pięści GROMDA — Tomasz Gromadzki wraca do korzeni. Polak na gali TYMEX Boxing Night 14, która odbędzie się 21 listopada w Szydłowcu, zmierzy się z Sahanem Aybayem. Polak jest zatem pierwszym nazwiskiem, które zostało ujawnione na to wydarzenie.

Tomasz to bardzo utalentowany bokser oraz zawodnik K-1. Od 2004 roku rozpoczął przygodę z karate i zdobył brązowy medal mistrzostw Śląska. Następnie sięgał po złoto na Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie. Gdyby tego było mało to w 2008 roku, amatorsko występował na ringach bokserskich. Do jego największych osiągnięć w pięściarstwie należy Puchar Polski Juniorów 2008 oraz Złota Rękawica Wisły. Jednakże Gromadzki nie poprzestał tylko na boksie oraz karate. Od 2012 roku występował w zawodach kick-boxingu oraz Muay-Thai. Zdobywał brązowy medal na Mistrzostwach Polskich w formule K-1 oraz Low-kick. W 2013 roku sięgnął po najwyższą nagrodę w kraju — zawodowy pas mistrza Polski. Z amatorstwem ”Zadyma” skończył w 2015 roku. Od tamtej pory występuje tylko w zawodowych pojedynkach bokserskich. Warto wspomnieć, że do tej pory toczył swoje pojedynki m.in. z: Wojciechem Wierzbickim, Tomaszem Gargułą oraz Sebastianem Ślusarczykiem. Wystąpił nawet na gali GROMDA, gdzie toczył bój na gołe pięści z Wiktorem Szadkowskim. Po świetnej bójce ”Zadyma” zastopował zawodnika z Lublina i wygrał extra fight.

Sahan Aybay po raz pierwszy szansę dostał na TYMEX Boxing Night 11 w Dzierżoniowie. Zawodnik z Niemiec powalił Yaroslava Manuilova już w trzeciej rundzie, a służby medyczne długo podnosiły przegranego z ringu. Promotor Mariusz Grabowski postanowił dać szansę temu 25-letniemu pięściarzowi i zobaczymy go ponownie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.