Chcemy zaprezentować Państwu nowy sposób rywalizacji na scenie sportów walki w Polsce! Gala Ultimate Warriors łączy bardzo widowiskową formułę walki sportowej – SANDA wywodzącej się z Chin, wraz z popularnymi walkami w formule MMA.

Nowoczesny sport Sanda, który pretenduje do rodziny sportów olimpijskich, zgodnie z chińską tradycją, odbywa się na platformie – Lei Tai, natomiast walki na naszej Gali odbywać się będą w klatce by połączyć te dwie widowiskowe formuły. Gala Ultimate Warriors łączyć również będzie walki według przepisów walk zawodowych jak
i amatorskich, tak w formule Sanda, jak i w formule MMA.

Podczas pierwszej gali odbędzie się 12 walk, w tym 6 walk zawodowych i 6 amatorskich. Formuła walk zawodowych Sanda odbywać się będzie w rękawicach typu piąstkówki, dopuszcza się walkę w pełnym kontakcie, w stójce przy użyciu uderzeń i kopnięć, ataków łokciami i kolanami, aktywny klincz oraz szeroką gamę wysoko punktowanych rzutów, obaleń i podcięć. Techniki stosowane w Sanda wywodzą się bezpośrednio z tradycyjnych systemów Kung Fu. Ze względu na szeroki asortyment technik, zwłaszcza rzutów, podcięć i obaleń, walki są bardzo widowiskowe, a zawodnicy startujący w nich muszą wykazać się wszechstronnością i bardzo dobrym przygotowaniem technicznym oraz kondycyjnym.

W walkach amatorskich Sanda używane są rękawice bokserskie, kaski oraz ochraniacze piszczeli. Zabronione jest używanie łokci, a techniki kolanami możliwe są tylko na korpus. Pozostałe przepisy takie same jak w formule zawodowej. Każdy pojedynek w Sanda odbywać się będzie przez trzy trzyminutowe rundy. Formuła walk zawodowych MMA odbywać się będzie w rękawicach typu piąstkówki. Dopuszczone atakowanie pięścią, łokciem, kolanem, stopą (w stójce) oraz rzuty, obalenia, jak i walka w parterze (w którym zabronione jest atakowanie stopą lub kolanem na głowę). Czas trwania walki – trzy pięciominutowe rundy. Formuła walk amatorskich MMA odbywać się będzie w rękawicach typu piąstkówki oraz nagolennikach. Dopuszczone atakowanie w stójce pięścią, stopą, kolanem (tylko na korpus) oraz rzuty, obalenia i walka w parterze (w którym zabronione jest atakowanie stopą lub kolanem na głowę). Zabronione jest atakowanie łokciem. Czas trwania walki trzy trzyminutowe rundy.

Gala odbędzie się 07 maja 2022 roku na hali CER SOLNE MIASTO w Wieliczce. To pierwsza tego typu gala w Polsce. Zestawienia zawodników będą oparte głównie o lokalnych zawodników z Choy Lee Fut Sanda – Fight Club LUNG – Wieliczka, zawodników krakowskiego Grapplingu, warszawskiej Copacabana oraz czołowych zawodników amatorskiego Stowarzyszenia MMA Polska, którego prezesem jest Martin Lewandowski współwłaściciel największej Federacji MMA w Polsce KSW.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem Gali jest Tomasz Chabowski, który wraz z Piotrem Jeleniewskim, opracowali koncepcję oraz szczegóły tego wydarzenia. Honorowym patronatem Galę Ultimate Warriors objął Burmistrz Wieliczki – Artur Kozioł! Patronat medialny zapewnia portal MMA ROCKS! Naszym Partnerem Merytorycznym jest Stowarzyszenie MMA Polska.

Prowadzącym Galę Ultimate Warriors będzie znany i lubiany ŁUKASZ JURAS JURKOWSKI!
Profesjonalny komentarz zapewni nam DOMINIK DURNIAT!

Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie. Doświadczenie w Boksie Tajskim. Wielokrotny Mistrz Polski w broni białej oraz ekstremalnych sztukach walki (XMA). Mistrz Europy w nunchaku.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.