Tymex Boxing Night 15 odbędzie się 18 grudnia w Pionkach. Na gali boksu zawodowego zobaczymy po raz kolejny Marcina Siwego, który po efektownym nokaucie na Kamilu Bodzichu zmierzy się z Morganem Dessaux. Transmisja na żywo w TVP Sport. Pojedynek w wadze ciężkiej został zakontraktowany na 8 rund i poprzedzi walkę wieczoru, w której mająca mistrzowskie ambicje Laura Grzyb spotka się z pochodzącą z Dominikany Enerolisą De Leon.

Nie boję się dostać po głowie, ale Dessaux to nie Mistrz Olimpijski Tony Yoka – mówi Marcin Siwy.

Czasem wracam wspomnieniami do tamtej walki, parę razy ją oglądałem i nie ukrywam, że mocno podbudował mnie lipcowy pojedynek. Utwierdził też w przekonaniu, że mając odpowiednio długie i dobre przygotowania oraz konkretne sparingi jestem w stanie walczyć z bardzo mocnymi zawodnikami. Pojawią się różne nazwiska, w tym rodaków, np. Łukasza Różańskiego. Jestem na tak, ale najpierw muszą porozumieć się nasi promotorzy, menedżerowie – powiedział częstochowianin, którego promotorami są Mariusz i Marcel Grabowscy.

Marcin Siwy jest brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 roku. W następnym sezonie spotkał się na turnieju w Grudziądzu z 2-metrowym Tony Yoką, późniejszym Mistrzem Olimpijskim z Rio de Janeiro. Zdaniem sędziów wygrał Tony Yoka 6:3, choć Marcin Siwy do dziś nie może odżałować tamtej porażki.

Nie boję się dostać po głowie, ale Morgan Dessaux to nie Tony Yoka. Jest wyższy ode mnie, większość zwycięskich walk rozstrzygnął przed czasem, ale ma też swoje słabości. Gość jest odważny, nie obawia się wyzwań, boksował m.in. z Nathanem Gormanem czy Alenem Babiciem. Przyda mi się taki sprawdzian na koniec roku – przyznał Marcin Siwy, który sparuje głównie w Będzinie z Jakubem Sosińskim.

Marcin Siwy należy do starej gwardii ekipy Tymexu. Inny z częstochowskich liderów grupy Mariusza Grabowskiego – Robert „Mr. KO” Parzęczewski przed 5 laty też mierzył się z rywalem z Francji (Jessy Luxembourger) i wtedy niespodziewanie przegrał na punkty, ale potem wygrał aż 17 walk z rzędu, w tym 13 przed czasem.

Wierzę, że dopiszę do rekordu kolejne zwycięstwo. Gdybym zakładał przegraną z Dessaux, to nie decydowałbym się na wejście do ringu, ale ja nie mam na co czekać, chcę boksować i mam nadzieję, że moi promotorzy mają plan na moją karierę. Nie ma we mnie strachu przed bardzo trudnymi walkami. Jeśli z dużym wyprzedzeniem dostanę „dużo” nazwisko, będę gotowy na 1000 procent. A niech nawet to będzie Mistrz Świata – biorę taką walkę! W lutym kończę 30 lat, to dobry moment na wyzwanie z wyższej półki – zapowiedział Marcin Siwy, który szuka wyzwań też w boksie na pięści i już był łączony z federacją Gromda. Na debiut musi jeszcze poczekać.

W piątek, 18 grudnia na Tymex Boxing Night 15 walki rankingowe stoczą m.in. brązowy medalista Mistrzostw Europy 2006 i Olimpijczyk z Pekinu 2008 Alexander Strecki i Tomasz Nowicki. W barwach Tymexu zadebiutują Piotr Kuberski (waga junior ciężka) i były Mistrz Kuby młodzików Yuriet Prades Silveira.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.