Promotor Mariusz Grabowski nie zwalnia tempa, po organizacji swojej 14 gali boksu pod szyldem TYMEX Boxing Promotion i po zbliżającej się GROMDA 3, zaplanował on TYMEX Boxing Night 15 na 18 grudnia. Wiemy, że na gali obejrzymy starcie kobiet. Utalentowana Laura Grzyb podejmie zawodniczkę z Dominikany – Enerolise De Leon. Wydarzenie będzie transmitowane w TVP Sport.

Praca z trenerem Piotrem Wilczewskim będzie dla mnie z wielką korzyścią. Doświadczenie aż bije od niego na odległość – mówi Laura Grzyb.

Wielu pięściarzy chciałoby trenować w ośrodku w Dzierżoniowie pod okiem Piotra Wilczewskiego. Szkoleniowiec stara się wyeliminować moje amatorskie nawyki, nadal przestawiam swój boks na dłuższy dystans. Trener Wilczewski dokładnie analizuje moje mocne strony i skupia się na taktyce, ale na pewno kibice nie zobaczą żadnej zmiany o 180 stopni u Laury Grzyb. Jestem dojrzałą zawodniczką z konkretnym zapleczem – przyznała utytułowana 25-letnia zawodniczka.

Laura Grzyb jest byłą Wicemistrzynią Europy Kadetek i 2-krotną Mistrzynią Polski Seniorek. Od jesieni 2019 roku występuje w barwach Tymex Boxing Promotion. Zbliżająca się walka będzie dla niej już trzecią w czasie pandemii zorganizowaną przez promotorów Mariusza i Marcela Grabowskich. W lipcu wygrała z Bojaną Libiszewską w Pionkach, we wrześniu z Włoszką Monicą Gentili w Częstochowie. A teraz rywalką będzie trenująca w Hiszpanii Enerolisa De Leon.

Spodziewam się, że De Leon będzie o wiele aktywniejsza od Gentili. Nie będzie bezczynnie czekać na moje ataki. Jest silna i szybka, będzie na co popatrzeć – zapowiada pięściarka pochodząca z Jastrzębia Zdroju.

Laura Grzyb wcześniej pracowała z trenerami Szymonem Porębskim i Bartłomiejem Samulem. Teraz przygotowuje się z Piotrem Wilczewskim, byłym Mistrzem Europy zawodowców w wadze średniej.

Nie było jednego konkretnego powodu zmiany trenera, a zwycięskie ostatnie walki pod skrzydłami Bartka Samula mnie utwierdzały w tym, że tworzymy zgrany duet. Stało się to bez konkretnej przyczyny. Gdy stanęłam przed wyborem nowego trenera, pomógł mi przyjaciel z grupy Tymex Michał Leśniak. Trener Wilczewski zgodził się ze mną popracować. To dla mnie zaszczyt – uważa Laura Grzyb, która w karierze amatorskiej stoczyła ponad 130 walk, a wygrała m.in. z Włoszką Giulią de Laurenti, późniejszą brązową medalistką Mistrzostw Europy.

Wśród profesjonalistów jej rekord to 4-0. Enerolisa De Leon od połowy czerwca 2018 roku stoczyła 11 walk, z których 6 wygrała, 3 przegrała i 2 zremisowała. Jej pierwszą pogromczynią była Dorota Norek (6-1, 1 KO).

To nie będzie miły spacerek. Zobaczyliśmy z trenerem Wilczewskim wszystkie dostępne zapisy wideo, nawet te z amatorstwa. Możemy się spodziewać agresji i fajnej dynamiki ze strony Enerolisy De Leon. W półdystansie nie pozostaje bierna, co może dać kibicom trochę uciechy dla oka. Jestem pewna, ze ta walka się spodoba nawet wybrednym fanom boksu pań – przekonuje Laura Grzyb.

W ostatniej walce, a swojej trzeciej wyjazdowej Enerolisa De Leon pokonała w Belgii miejscową zawodniczkę Jill Serron (7-2, 3 KO).

Wygrywa walki, wiec nie jest workiem do obijania. Ta walka wygrana na wyjeździe jest dowodem na to, ze ona nie jeździ po wypłatę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.