TYMEX Boxing Night 14: Stanisław Gibadło (4-0) vs Damian Stanisławski (4-0) – to już 3 zestawienie szykowane na listopad w Szydłowcu. Promotor Mariusz Grabowski tym razem stawia na młodych pięściarzy, którzy dopiero zaczynają przygodę na zawodowym ringu. Z pewnością jest to dobre posunięcie, ponieważ w Polsce brakuje nowych talentów. Tymi słowami promotor podsumował pojedynki przygotowane na 21 listopada.

Czas stawiać na młodych pięściarzy. Walecznych pięściarzy. Rozumiejących aktualny świat i zapotrzebowanie na sporty walki. Bazując na starych nazwiskach boks umrze śmiercią naturalną. Dlatego tworząc kartę walk na galę TYMEX Boxing Night 14 postawiliśmy na efektywność walk, a nie na ciepłe boksowanie. Kibice ocenią czy słusznie.

Kontynuujemy tradycje rodzinne, ojciec Piotr w latach 80. stoczył ponad 130 walk. Boksował w klubach z Sanoka i Gliwic. W okresie zmian ustrojowych w Polsce, w 1990 roku rodzice wyjechali do Aten i przebywali tam przez dekadę. Urodziłem się tam w 1993 roku, a trzy lata później na świat przyszedł Maks. Pamiętam polsko-greckie przedszkole i pierwsze bokserskie potyczki z rówieśnikami z Grecji, oczywiście w formie zabawy. Mam swój plan na karierę pięściarską, tzn. rozkręcić się do 10 walk, a potem pojedynki o stawkę. Podoba mi się styl czempiona kategorii junior ciężkiej Ukraińca Ołeksandra Usyka – stwierdził Stanisław Gibadło.

TYMEX Boxing Night 14 już 21 listopada w Szydłowcu. Transmisja w TVP Sport. W walce wieczoru zobaczymy Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej, Damiana Wrzesińskiego (20-1-2). Arcyciekawe polsko-niemieckie starcie pomiędzy Tomaszem Gromadzkim (11-4-1) a Sahanem Aybayem (10-0). Na gali również zaprezentuje się Łukasz Maciec (25-3-1), pięściarz GROMDA – Łukasz Załuska oraz Oskar Kapczyński (3-1).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.