Do pojedynku Stanisława Gidbało (4-0) z Damianem Stanisławskim (4-0, 1 KO) dojdzie 21 listopada na gali Tymex Boxing Night 14 w Szydłowcu na Mazowszu. To będzie wyjątkowa walka dla urodzonego w Atenach, a mieszkającego na Śląsku Stanisława Gibadło (Tymex Boxing Promotion). Pięściarz promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich stoczy pierwszy pojedynek od narodzin syna Borysa (ur. 1 października), a dodatkowo w swoje 27 urodziny.

Jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego pojedynku, a dodatkową motywacją są dla mnie narodziny syna.

Mamy z Damianem Stanisławskim identyczne rekordy, obaj chcemy zachować zero w rekordzie, ale zwycięzca może być tylko jeden. Zamierzam w ringu w Szydłowcu sprawić sobie prezent urodzinowy. Chcę wygrywać dla swojego synka. Jego przyjście na świat sporo zmienia w moim życiu prywatnym i sportowym – powiedział Stanisław Gibadło.

Karierę zawodową rozpoczął jesienią 2018 roku i od tego czasu pokonał Grzegorza Sikorskiego, Tomasza Gargulę, Daniela Urbańskiego oraz w lipcu w Pionkach innego boksera Tymexu Tomasza „Zadymę” Gromadzkiego.

Lipcowy występ uważam za nieudany, a na słabszą postawę wpłynęło kilka czynników. Mimo to zasłużenie wygrałem, sędziowie prawidłowo ocenili przebieg walki. Większą aktywność wykazywał Tomek, a le to ja byłem celniejszy. Niestety nie wykorzystałem swoich atutów. Teraz jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego pojedynku.

Żołnierz zawodowy Stanisław Gibadło, który w boksie olimpijskim zdobył m.in. srebrne medale Mistrzostw Polski i Turnieju Feliksa Stamma w 2017 roku. W kolejnym sezonie wywalczył brąz w MP. Sukcesy odnosił w kategorii średniej i w tej wadze, mimo nieco niższego limitu, walczy wśród profesjonalistów.

Czuję się pewnie przed zbliżającą się walką ze Stanisławskim. Bardzo dobrze pracowało mi się na zgrupowaniu w Knurowie, gdzie pod okiem byłego trenera reprezentacji Ireneusza Przywary sparowałem z Mistrzem Polski Damianem Durkaczem. To były bardzo ciężkie sparingi, Damian utrzymuje wysokie tempo i jest szybki. Potrzebowałem takich rund treningowych. Ważne, że mogłem pracować w dobrej atmosferze, w moim boksie musi być spokój i luz. Zadowolony jestem też ze sparingów z Mistrzem Świata K-1 Czechem Sivakiem, a także innym niezłymi zawodnikami – dodał Stanisław Gibadło po treningach w Carbo Gliwice i Concordii Knurów.

Jego śląski rywal Damian Stanisławski w latach 2018-2019 odniósł 4 zwycięstwa, ale z mniej znanymi przeciwnikami.

Jeśli zaboksuję tak jak potrafię, wygram tę walkę, niezależnie od tego, czym wyróżnia się Stanisławski. Rywali miałem znacznie lepszych na zawodowstwie i wcześniej w boksie olimpijskim – dodał pięściarz Tymexu, który trenuje też z Krzysztofem Zmorzyńskim, a ma nadzieję na rozpoczęcie stałej współpracy z Amerykaninem Gusem Currenem, z którym już wcześniej miał okazję trenować.

Głównym wydarzeniem gali w Szydłowcu organizowanej przez Tymex Boxing Promotion będzie starcie Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii lekkiej Damiana Wrzesińskiego (20-1-2, 6 KO) z Meksykaninem Luisem Angelem Viedasem (26-9-1, 9 KO). Na ring wraca były Międzynarodowy Mistrz Polski w wadze półśredniej Łukasz Maciec (25-3-1, 5 KO), który spotka się z Czechem Markiem Andryskiem (5-0, 4 KO). W innej ciekawej walce były Polski Kadetów Oskar Kapczyński (3-1, 2 KO) zmierzy się z Marcinem Piegonskim (1-0). W boksie zawodowym zadebiutuje Łukasz „Brodacz” Załuska, olsztyński wojownik, który osiągnął półfinał turnieju „Gromda” w boksie na gołe pięści.

Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport. 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.