Gala Tymex Boxing Night 14 odbędzie się 21 listopada w Szydłowcu na Mazowszu. Głównym wydarzeniem gali w Szydłowcu organizowanej przez Tymex Boxing Promotion będzie starcie międzynarodowego mistrza Polski kategorii lekkiej Damiana Wrzesińskiego (20-1-2, 6 KO) z Meksykaninem Luisem Angelem Viedasem (26-9-1, 9 KO). Na ring wraca były międzynarodowy mistrz Polski w wadze półśredniej Łukasz Maciec (25-3-1, 5 KO), który spotka się z Czechem Markiem Andryskiem (5-0, 4 KO).

W walce wieczoru zobaczymy międzynarodowego mistrza Polski wagi lekkiej, Damiana Wrzesińskiego (20-1-2). Po spektakularnym nokaucie na wenezuelskim kajmanie na gali TYMEX Boxing Night 12, Wrzos dał jasny przekaz, że należy do światowej czołówki w swojej dywizji wagowej. Kolejna walka to już ostatni stopień do długo wyczekiwanego starcia o tytuł Mistrza Europy.

W jubileuszowym 30 występie na zawodowych ringach – Łukasz Maciec wraca do boksu. Promotor Tymexu przedłużył kontrakt z pięściarzem, który nie boksował od dwóch lat, a w jego życiu prywatnym sporo było za to problemów i zawirowań.

Warto zwrócić uwagę na starcie Stanisława Gidbało (4-0) z Damianem Stanisławskim (4-0, 1 KO). o będzie wyjątkowa walka dla urodzonego w Atenach, a mieszkającego na Śląsku Stanisława Gibadło (Tymex Boxing Promotion). Pięściarz promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich zdobywał rebrne medale Mistrzostw Polski i startował w Turnieju Feliksa Stamma w 2017 roku.

W innej ciekawej walce były Polski Kadetów Oskar Kapczyński (3-1, 2 KO) zmierzy się z Marcinem Piegońskim (1-0). W boksie zawodowym zadebiutuje Łukasz „Brodacz” Załuska, olsztyński wojownik, który osiągnął półfinał turnieju „Gromda” w boksie na gołe pięści.

Wielkie emocje bokserskie już 21 listopada. Na żywo w TVP Sport.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.