10544413_746236345469075_2212941708951577703_n

Aż trzy walki z udziałem naszych reprezentantów znalazły się w dziesiątce najciekawszych zestawień listopada, które odbędą się poza UFC i Bellatorem. Poniżej tłumaczenie fragmentu o polskich pojedynkach.

Mizuki Inoue vs. Karolina Kowalkiewicz
Invicta Fighting Championship 9
1 listopada | Davenport, Iowa

Inoue w sierpniu skończyła 20 lat i jest obecnie jednym z najlepszych towarów eksportowych japońskiego MMA. Od dłuższego czasu uważana za przyszłość tego sportu, w swojej karierze odniosła jedną porażkę, odkąd przeszła na zawodowstwo w wieku 16 lat. Japonka ma na swoim koncie zwycięstwa między innymi nad znaną z TUF 20 Bec Rowling oraz Alexą Chambers. Poddała również pięć przeciwniczek balachą. Nie pozostająca w tyle Kowalkiewicz wygrała wszystkie pięć stoczonych w karierze walk. 29-latka zawodniczka walczyła do tej pory jedynie w Polsce przede wszystkim dla organizacji KSW.

Tybura Marcin

Marcin Tybura vs. Denis Smoldarev
M-1 Challenge 53
25 listopada | Pekin, Chiny 

Marcin Tybura to bez wątpienia zawodnik z młodego pokolenia wagi ciężkiej, o którym mówi się dziś najwięcej w świecie MMA. Polak skończył przed czasem sześciu swoich ostatnich przeciwników. Potrzebował jedynie 88 sekund, aby poddać wysoko notowanego Damiana Grabowskiego i zdobyć złoto organizacji M-1. Niepokonany 28-letni Polak będzie bronił tytuły mistrza w walce ze Smoldarevem. Wielkim 24-letnim zawodnikiem, o którym mówi się, że jest Brockiem Lesnarem urodzonym w Estonii. W ostatniej walce Smoldarev potrzebował zaledwie 38 sekund, by poddać Yuriya Kyselova

Janiszewski

Karl Albrektsson vs. Tomasz Janiszewski
International Ring Fight Arena 7
22 listopada | Solna, Szwecja

Wychowanek Pancrase Gym , Albrektsson próbuje iść śladami szwedzkiego kolegi, gwiazdy UFC Alexandera Gustafssona. 21-letni zawodnik zmasakrował swoich trzech ostatnich przeciwników od czasu debiutu w 2012 roku i uznawany jest obecnie za przyszłość skandynawskiego MMA. Albrektsson nie walczył od kwietnia tego roku, kiedy to na gali IRFA znokautował w pierwszej rundzie Nordine Hadjara. Dla 33-letniego Janiszewskiego będzie to pierwsza walka od majowej porażki z Maciejem Browarskim. Wyrównaną walkę Janiszewski przypłacił złamaniem ręki, które wykluczyło go z udziału w gali Fighters Arena 9. Utytułowany zapaśnik wygrał wcześniej trzy walki z rzędu.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.