Strus Piotr

Piotr Strus (MMA 9-3-1) zremisował z Abu Azaitarem (MMA 9-2-1) podczas walki na gali KSW 27: Cage Time w Sopockiej Ergo Arenie. Według przewidywanego schematu Abu Azaitar  atakował szarżami Piotra Strusa podczas trzeciej walki karty głównej.

Strus jednak bardzo przytomnie i ze spokojem trzymał dystans, kontrolując rywala kopnięciami na udo oraz lewym prostym. W pierwszej rundzie walka trafiała incydentalnie do klinczu, z którego zarówno Polak, jak i Marokańczyk wyprowadzali ciosy na korpus oraz podbródkowe. Walka była bardzo wyrównana i toczyła się w utarty sposób.

Jedynie w trzeciej rundzie zawodnicy spędzili więcej czasu w klinczu, w którym to Strus dociskał Azaitara do siatki. Po powrocie do stójki obaj zawodnicy wymieniali ciosy, po skróceniu dystansu i wymieniali cios za cios. Tylko w ostatnich sekundach pojedynku zawodnicy podjęli nieudane próby sprowadzenia do parteru.

Wobec takiego obrazu walki sędziowie punktowali większościowy remis stosunkiem 29-29 (Szymon Bońkowski), 30-30 (Cezary Wojciechowski), 30-28 dla Azaitara (Irena Preiss).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.