odkrycie

Kolejną prezentowaną kategorią „Spiż Heraklesów 2013” jest odkrycie roku. Sponsorem tej nagrody jest firma Sport Management Team. Zapraszamy do zapoznania się z nominacjami oraz dyskusją ekspertów.

Marcin Bandel
Dzielący swój czas między występy na polskich i niemieckich galach „Bomba” dopisał do swojego rekordu kolejnych pięć zwycięstw. Łódzki specjalista od poddań odklepywał rywali dwoma balachami, dwoma skrętówkami i omoplatą. Pięć wygranych zajęło łącznie – nadal niepokonanemu Bandlowi – zaledwie nieco ponad dziewięć minut.

Joanna Jędrzejczyk
Utytułowana zawodniczka Muay Thai śmiało wkroczyła na scenę MMA i zanotowała dwa zwycięstwa w pierwszej połowie roku. 26-latka z Olsztyna w maju odprawiła przed czasem Kate Jackson, a dzięki wygranej z Julią Berezikovą w Moskwie dostała się do światowych rankingów w dywizji 57 kg.

Paweł Pawlak
Po bardzo pracowitym roku, w którym odniósł pięć zwycięstw, praca Pawlaka została nagrodzona kontraktem z UFC. Podopieczny Marcina Rogowskiego czterokrotnie zwyciężał przez TKO, a raz przez poddanie. Łodzianin dobił tym samym do dziesięciu wygranych w zawodowej karierze.

Marcin Tybura
Cały rok Tybury składa się na niespodziewany sukces w turnieju wagi ciężkiej rosyjskiego M-1. W lutym, w walce rezerwowej, pokonał Denisa Komkina. Potem kontuzja otworzyła mu drogę do półfinału, gdzie zwyciężył Chabana Ka, a w walce finałowej poddał Konstantina Gluhova.

Uroczysta gala rozdania Heraklesów już 28 marca w klubie Spiż w Katowicach o godzinie 19:30. Bilety do nabycia w dniu imprezy na miejscu.

Zachęcamy również do obejrzenia dyskusji naszych ekspertów o najlepszych nokautach w polskim MMA w zeszłym roku. Początek fragmentu o tej kategorii od 19 minuty.

Poprzedni zdobywcy Heraklesów w kategorii Odkrycie roku:
2011 – Krzysztof Jotko
2012 – Anzor Azhiev

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

49 KOMENTARZE

 1. Trzy bardzo cenne zwycięstwa na rosyjskiej ziemi przypieczętowane triumfem w turnieju M-1 Grand Prix. Dla mnie bezsprzecznie Marcin Tybura

 2. Zdecydowanie najwięcej z tego grona osiągnął Tybura 🙂 plus trzeba wziąć pod uwagę, że to waga ciężka, młody wiek i duża niespodzianka.

 3. a ja lubie być przekorny mieć inne zdanie niż większość więc tutaj głosując na Tyburę zrobie wyjątek bo innej opcji nie ma.

 4. Marcin Tybura za świetne 3 walki zakończone w pierwszej rundzie!

  Choć warto zauważyć również że Paweł Pawlak dla wielu był anonimowym zawodnikiem przed otrzymaniem kontraktu z UFC. Na minus pozostaje poziom rywali, ale będzie okazja to nadrobić w tym roku 🙂

 5. wśród nominowanych moim zdaniem zabrakło Agnieszki Niedźwiedź, bo w zeszłym roku odniosła 3 zwycięstwa i dosyć się wypromowała. Co do obecnych nominacji to mocna obsada, ale zdecydowanie wygrana należy się Tyburze

 6. Marcin Tybura oczywiście, a jak pokona Grabę w tym roku to rozłoży ranking wagi ciężkiej w PL.

 7. Dla mnie Tybura. Pawlak byłby odkryciem roku, gdyby stoczył już jakąś walkę w UFC i skońcyzł ją efektownie. A Maricn za to, co zrobił w M1 🙂

 8. Bardzo mocna paka, ale wybór może być tylko jeden – Marcin Tybura. Odkrycie w czystym tego słowa znaczeniu.

 9. Asia miała dobry start, lecz żadnej wielkiej zawodniczki nie pokonała, Bomba też nie obijał nikogo wielkiego, a największy sukces Pawlaka to kontrakt z UFC, lecz niestety jeszcze bez debiutu. Jak dla mnie nagroda powinna powędrować do Tybury. 

 10. W sumie dla mnie nikt nie jest odkryciem tego roku, każdy spokojnie brnął do pozycji jaką obecnie ma 😉 Chyba bardziej niż sukcesywny rozwój Asii, Bandla czy Tybury mniej przeze mnie spodziewanie wybił się Pawlak robiąc 5-0 i dostając angaż w UFC.

 11. Bez konkurencji Tybura ! Paweł Pawlak to dosłownie odkrycie roku bo gdyby nie UFC pewnie bym nie wiedział o jego istnieniu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.