Przed nami kolejna gala Polsat Boxing Night. Tym razem w 9 odsłonie cyklu gal bez kibiców, jednak z dobrymi pojedynkami. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia, a w walce wieczoru rękawice skrzyżują Michał Cieślak (19-1, 13 KO) i Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO). Oprócz tego pojedynku, na karcie walk znalazło się kilka bardzo ciekawie zapowiadających się starć z udziałem czołowych polskich pięściarzy.

Michał Cieślak po porażce w fatalnych warunkach i po dużych problemach w Kinszasie zawalczy z Taylorem Mabiką. Polak będzie miał szansę na powrót do czołówki rankingów, jeżeli w dobrym stylu wygra nadchodzące starcie. Mabika to bitny rywal, idealny na odbudowanie i nie ukrywajmy, na papierze nie ma najmniejszych szans z Polakiem. Taylor nie wygrał walki od 2018 roku, ale jak już wspominaliśmy, jest bitny, twardy i lepiej nie dawać mu nawet chwili odpoczynku.

Warto zwrócić uwagę także na pojedynek pań. Ewa Piątkowska podejmie debiutującą w boksie Róże Gumienną, która ma ogromne doświadczenie w Kickboxingu. Walczyła ona na galach DSF oraz FEN. Co więcej, wielokrotnie stawała na podium Mistrzostw Polski, Świata oraz Europy. Ewa w 2018 roku powróciła po 1,5 rocznej przerwie. Jest byłą mistrzynią organizacji WBC — pas został jej odebrany przez władze organizacji, ponieważ Polka nie podchodziła do obrony tytułu.

Nie można zapominać o dalszych krokach Jana Lodzika. Utytułowany kickboxer postanowił jakiś czas temu walczyć w nowej formule, na stałe wybrał boks. Prowadzony jest przez Tomasza Babilońskiego i mówi się, że jest prawdziwym czołgiem. Jan idzie na swoich rywali i cechuje się dobrą kondycją. Aczkolwiek na pewno nie będzie miał łatwej przeprawy. Przed nim starcie z bardzo ambitnym pięściarzem pochodzącym z Lublina — Damianem Tymoszem. Bokser ten ma bardzo bogate doświadczenie na ringu amatorskim, około 60 walk. Za jego plecami stoi Rocky Boxing Promotions. W ostatnim pojedynku znokautował Tomasza Piotrowskiego. Pięściarz z Lublina ma ciekawą postawę i cechuje go finezja, płynność. Ma duże aspiracje i wielkie marzenia, podkreśla, że boks jest dla niego wszystkim. Wydaje się, że obaj stoczą bardzo zacięty pojedynek, jedno jest pewne — wygrany otrzyma dużą szansę na dalszy rozwój.

Ciekawie również zapowiada się starcie dwóch czołowych polskich półśrednich — Przemysława Runowskiego i Michała Syrowatki. Zaskoczeniem jest także debiut na zawodowym ringu Marcela Materli, syna Michała Materli, byłego mistrza KSW. Jego walka z Filipem Lewandowskim otworzy galę.

Karta walk 

Michał Cieślak (19-1, 13 KO) – Taylor Mabika (19-6-2, 10 KO)

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) – Róża Gumienna (0-0)

Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) – Michał Syrowatka (22-4, 7 KO)

Jan Lodzik (4-0, 1 KO) – Damian Tymosz (4-0-1, 2 KO)

Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) – Przemysław Gorgoń (12-6-1, 5 KO)

Mateusz Lis (2-0, 2 KO) – Max Miszczenko (6-1, 2 KO)

Mukhamad Ali Kharimov (0-0) – Sejfulla Ashkabov (0-0)

Marcel Materla (0-0) – Filip Lewandowski (0-0)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.