Fot. Piotr Pędziszewski
Fot. Piotr Pędziszewski

W cieniu odwołanego MMA Attack, nadchodzącej walki Hallmanna i rewanżowego starcia Fijałki z Celińskim w całej Polsce nie zabraknie ciekawych pojedynków. Wybraliśmy pięć, którym szczególnie warto się przyjrzeć.

84 kg: Adam Kowalski (3-1-1) vs. Bartosz Fabiński (4-1)
Battle of Champions, 5 października, Zamość

Walka wieczoru porządnie zapowiadającej się gali w Zamościu. Fabiński to bodajże pierwszy zawodnik warszawskiego S4, który zaprezentuje ten klub w zawodowym MMA. Przeprawę będzie miał ciężka, bo Kowalski to zawodnik nieprzypadkowy. Zawodnik Arrachionu jest na tyle dobry i w stójce i w parterze, że to w nim powinno upatrywać się minimalnego faworyta tego pojedynku. Sama walka zapowiada się jednak pasjonująco.

77 kg: Salim Touahri (5-0) vs. Paweł Żelazowski (5-0)
PLMMA 22, 5 października, Andrychów.

Obaj wypowiadają się o sobie z szacunkiem i obaj zapewniają, że to dla nich najważniejsza walka w dotychczasowej karierze, a to zwiastuje spore emocje. Zawodnik Okniński Team Biała Podlaska zadebiutuje w wadze półśredniej i od razu w zasłużonej walce o tytuł. Żelazowski to jedna z twarzy organizacji i zawodnik, który dla reprezentanta Grapplingu Kraków powinien być trudniejszym wyzwaniem niż początkowo zapowiadany Salekh Masaev. Touahri w Andrychowie czuje się jak w domu i nie zamierza wypuszczać pasa z Małopolski.

70 kg: Artur Pawlak (1-1) vs. Jakub Kowalewicz (0-0)
IV Gala Sportów Walki, 12 października, Międzychód

Walka miała już kiedyś odbyć się na Fighters Arenie i wreszcie dojdzie do skutku. Uważany za spory talent Kowalewicz na co dzień trenuje z Azhievem i Shamaevem pod czujnym okiem Piotra Jeleniewskiego. Głównym celem jest grudniowe KSW, na którym Kuba ma wystąpić. W Międzychodzie nie czeka go jednak walka „na przetarcie”. Artur Pawlak to solidny lekki, który w czerwcu udanie powrócił do MMA. Teraz „Ciastek” ma szansę poprawić swoje notowania kosztem młodszego rywala.

93 kg: Adam Okniński (2-0) vs. Łukasz Klinger (5-0)
PLMMA 23, 19 października, Białystok

Adam Okniński po debiutanckim przetarciu z dostarczycielem zwycięstw, zaznaczył swoją pozycję wygrywając z solidnym Rafałem Zawidzkim. Teraz Adama sprawdzi w akcji nieco anonimowy dla polskiego fana Łukasz Klinger. Okazały rekord 29-latka, który na wyspach jest numerem 16 w rankingu wagi półciężkiej zostanie sprawdzony w ciekawym boju, bo młody Okniński zdaje się być największym wyzwaniem w karierze Klingera.

84 kg: Michał Szuliński (8-3-1) vs. Paweł Zalewski (5-2)
PLMMA 23, 19 października, Białystok

Michał Szuliński jeszcze niedawno przymierzany był do organizacji większych niż Profesjonalną Liga, ale jego karierę w niespełna 3 minuty przystopował w maju Hracho Darpinyan. Teraz „Szuli” wraca, by pokazać, że był to tylko wypadek przy pracy. Jego rywalem będzie Paweł Zalewski, który z całą pewnością nie będzie łatwą przeprawą. Białostoczczanin nigdy nie przegrał przed czasem, a spore problemy mieli z nimi Piotr Strus i Gregor Herb. Faworytem jest Szuliński, ale musi przygotować się na ciężką walkę, by obronić tytuł.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.