wrzosek2

(Foto On Top Promotion) Jak co miesiąc, przedstawiamy pięć walk, które warto obejrzeć, a o których zbyt wiele się nie mówi i nie pisze.

77 kg: Piotr Wołowik (0-0) – Paweł Celiński (1-0)

Superliga MSW, kolejka 1, 3 kwietnia, Warszawa

Może i Artur Bielecki jest najtrudniejszym rywalem w dotychczasowej karierze Mateusza Piskorza, a Arkadiusza Żaby i Michała Elsnera nikomu nie trzeba przedstawiać, ale moją uwagę przykuł inny pojedynek. Piotr Wołowik to finalista niedawnego Amatorskiego Pucharu KSW. Kto wie, czy nie byłby zwycięzcą, gdyby nie kontuzja kolana. Podopieczny Tomasza Brondera zmierzy się z Pawłem Celińskim, młodszym bratem Karola. Zawodnik Arrachionu również wszedł do zawodowego MMA z łatką dobrego fightera, a więc zapowiada się ciekawe starcie, które będzie pierwszą walką w historii Superligi MSW.

69 kg: Tomasz Zawadzki (3-1-1) – Marcin Kabat (5-4)

3F Mazurska Gala Sportów Walki 3, 6 kwietnia, Hala MOSiR, Ełk

Tomasz Zawadzki to na razie głównie mniej znany brat Mateusza oraz pogromca znanych z MMA Attack 1 Niedzielki i Sikońskiego.  Spoglądającego w kierunku kategorii piórkowej zawodnika z Ełku powinien w walce wieczoru solidnie przetestować „Samuraj”. Reprezentant Gold Teamu będzie chciał odbudować się po dwóch porażkach z czołowymi piórkowymi. Obaj zawodnicy dobrze czują się w walce na ziemi, „Samuraj” powinien górować doświadczeniem, ale walka zapowiada się naprawdę emocjonująco.

61 kg: Piotr Olszynka  (2-1-1) – Dawid Żywica (3-4-1)

Extreme Fighting Sport 3, 6 kwietnia, Koszalin

Kategoria kogucia w Polsce wciąż raczkuje, ale tacy zawodnicy jak Olszynka i Żywica mają papiery, by w niej namieszać. „Kiciao” na kategorię piórkową jest zbyt mały, co pokazała mu ostatnia walka w Szwecji. Berserker musi znaleźć właściwy rytm i wziąć się do pracy, bo potencjał ma spory. Z kolei Olszynka już wie jak schodzić do wagi koguciej i już pokazał się w tej wadze z dobrej strony, co w moich oczach czyni go delikatnym faworytem przed nadchodzącą walką. Dawid musi poprawić i stojkę i zapasy, by poważnie myśleć o MMA.

93 kg: Michał Gutowski (5-2) – Maciej Browarski (8-3)

PLMMA Extra, 19 kwietnia, Arena Legionowo, Legionowo

„Gutek” w 2012 roku wygrywał kolejno z Kubiakiem, Jorupem i Elsnerem, czym ugruntował sobie pozycję czołowego półciężkiego w Polsce. Na taką pozycję pracuje Maciej Browarski, który notuje serię czterech kolejnych zwycięstw. Pojedynek będzie ozdobą gali PLMMA Extra, a przy okazji zweryfikuje obu zawodników przed nadchodzącymi walkami, które obaj mają na horyzoncie. Browarski dał się poznać jako zawodnik, który punktuje swoich rywali. Chorzowianin będzie musiał uważać na próby poddań Gutowskiego, ale taktycznie powinien być dobrze przygotowany przez Macieja Poloka.

68 kg: Marcin Wrzosek (4-1) – Janusz Staszewski (3-1)

Fighters Arena 7, 20 kwietnia, Sieradz

Marcin Wrzosek w Anglii dał się poznać jako efektowny zawodnik, który ma ogromne serce do walki, zawsze idzie na całość i daje piękne pojedynki. Staszewski to z kolei bardziej wyrachowany gracz, który czai się na próby poddań, a przy okazji stara się punktować w oczach sędziów. Wrzosek wraca do Polski z myślą o wojnie w klatce. Staszewski chce przypomnieć, że w kategorii piórkowej jest ważnym graczem. Na wygranego już czeka z kolei Rafał Czechowski. Ten pojedynek to główny kandydat do walki wieczoru.

3 KOMENTARZE

 1. Moje typy 🙂
  Paweł Celiński
  Tomasz Zawadzki
  Piotr Olszynka
  Maciej Browarski
  Marcin Wrzosek

 2. Moje to:
  Paweł Celiński
  Marcin Kabat
  Dawid Żywica
  Michał Gutowski
  Marcin Wrzosek.

  A czemu w tej rozpisce nie ma walki Mariusza Abramiuka?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.