Obóz Sparingowy w Wałczu razem z Polskim Związkiem Ju-Jitsu

W drugi styczniowy weekend odbyła się kolejna edycja Obozu Sparringowego w Centralnym Ośrodku Sportowym przygotowań olimpijskich w Wałczu. Inicjatorami przedsięwzięcia są trzy spośród najmocniejszych polskich klubów MMA i BJJ – BerserkersTeam , Mighty Bulls oraz Ankos Zapasy.

Po raz pierwszy w zorganizowanie i dofinansowanie obozu zaangażował się również Polski Związek Ju-Jitsu wysyłając tam swoich kadrowiczów i reprezentantów Polski w NeWaza. Oprócz stałej kadry trenerskiej udział (także czynny) wziął prezes PZ Ju-Jitsu Tomasz Knap.

Prezes obserwował zawodników powołanych do kadry , a także konsultował program trenerski z selekcjonerem Piotrem Bagińskim. Tomasz Knap zapowiada , że w tym roku, ze względu na kwalifikacje do WorldGame, których gospodarzem w 2017 roku będzie Wrocław, zamierza położyć duży nacisk na wspólne przygotowania kadry z czołówka najlepszych zawodników BJJ z Polski i Europy właśnie w COS w Wałczu.

Wkrótce przedstawimy materiał w którym Prezes wraz z selekcjonerem przedstawia ofertę skierowana do zawodników i zachęcają do startów na turniejach NeWaza. Trzeba przyznać, że od początku istnienia BJJ w Polsce nikt nie zajął się tą dyscyplina tak profesjonalnie tworząc związki i umożliwiając najlepszym reprezentowanie kraju, nagradzając stypendiami czy organizując wspomniane obozy kadry na których powołanym kadrowiczom zapewnia się przejazd oraz pobyt.

W przeszłości były podjęte próby stworzenia takich struktur przez PZZ i dyscyplinę Grappling , w której także odnieśliśmy wiele sukcesów jednak z przyczyn niezależnych od PZZ inicjatywa nie przetrwała. NeWaza PZJJ wydaje się być świetnie zorganizowaną i rzetelna instytucja dzięki doświadczeniu i pasji jaką przedstawiają najważniejsze osoby tworzące te struktury (Tomasz Knap, Sławomir Cypel , Piotr Bagiński przyp.). Wkrótce wyczerpujacy materiał video ze spotkania z Prezesem i selekcjonerem, a takze kadrowiczami jak Maciej Polok czy Irena Preis.

Autor: Maciej „ALF” Glabus

ŹRÓDŁOMaciej "ALF" Glabus

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.