Wyniki i relacja poniżej.

W katowickim Spodku odbyła się szósta już edycja gali MMA Challengers, zorganizowana została w ramach weekendowej imprezy Testosteron – Męski Maraton. Publika dopisała, choć ciężko było ocenić, ile osób dokładnie zasiadało na trybunach. Doping momentami dał się odczuć, szczególnie podczas występów śląskich fighterów. Sześć walk w formule MMA sędziował Krzysztof Kułak, pozostałe trzy odbyły się na zasadach K-1. W walce wieczoru Michał Elsner (MMA 6-7) poddał trójkątem nogami Ireneusza Milę (MMA 4-6) i tym samym sięgnął po zwakowany pas wagi lekkiej MMAC. Walka przebiegała cały czas pod dyktando Michała. Po krótkiej wymianie w stójce sierpów i low kicka, walka przeniosła się do parteru, gdzie Michał przez cały czas kontrolował pozycję. Krzysztof Kułak, sędzia ringowy, dwukrotnie przenosił walkę do stójki. Tam następowały akcje z obydwu stron, obustronne cepy, wysokie kopnięcia Irka i kolana Michała. Obaj Panowie dali znakomitą walkę. Ostatecznie pojedynek zakończył się po trzech minutach w parterze, gdzie Mila zmuszony był odklepać poprawnie zapiętą technikę – duszenie trójkątne nogami.

Pozostałe walki w formule MMA to pojedynki zawodników stawiających dopiero pierwsze kroki we wszechstylowej walce wręcz. Pierwszą walką było starcie Grzegorza Tokarza (MMA 1-1) z Krzysztofem Łopuszańskim (MMA 1-1). Tokarz od razu na początku starcia zapiął gilotynę i stracił sporo sił, potem Łopuszański obił rywala low kickami. W drugiej rundzie zawodnik z Radzionkowa ponownie złapał przeciwnika w gilotynę, tym razem skutecznie. Dawid Ludwin (MMA 2-0) w 35 sekund, po dynamicznej i kombinacyjnej akcji w stójce zdemolował Adriana Kruczka (MMA 0-1). W trzecim pojedynku zmierzyli się Adam Golonkiewicz (MMA 2-2) z Lutadores Opole i młodziutki Czech Dawid Kozma (MMA 1-2) z Jayman MMA a w narożniku Opolanina stał najlepszy polski ciężki Damian Grabowski. Przez cały czas zaznaczała się wyraźna przewaga lutadora. Kozma miał kilka dobrych akcji w stójce i rzutów, ale nie zagroził Golonkiewiczowi, który zmusił go do poddania się w drugiej rundzie, po bardzo mocnych uderzeniach w parterze kiedy Polak uzyskał dosiad, po czym Czech odwrócił się na plecy i grad uderzeń zasypał jego głowę. Najszybsza walka odbyła się w wadze średniej, gdzie kolega Golonkiewicza z Lutadores Łukasz Mikołajczyk (MMA 1-0) w niespełna pół minuty bardzo dotkliwie wyłączył światło Karola Mirka (MMA 0-1). Zawodnik z Nowego Sącza po prawym podbródkowym wylądował nieruchomy na macie. Musiał interweniować personel medyczny i minęło dobrych kilka minut zanim zawodnik, znacznie lżejszy od swojego rywala, doszedł do siebie.

W ostatniej walce zmierzyli się najciężsi zawodnicy – Bartosz „Alex” Różycki (MMA 1-1) z Bytomia kontra Ryszard Raszkiewicz (MMA 0-2) z Wodzisławia. Obaj zawodnicy pokazali, że do wirtuozów parteru nie należą, a pojedynek cały czas rozgrywał się w stójce. W pierwszej rundzie do szarży na faworyta publiczności „Alexa” ruszył Raszkiewicz, który bombardował go cepami. Pod koniec pierwszego starcia Bytomianin próbował zapiąć trójkąt nogami, ale bodaj jedyną akcję w parterze w tym starciu przerwał gong. Po przegranej pierwszej rundzie w drugim starciu karta odwróciła się i Różycki stabilnie punktował wypompowanego cepami Raszkiewicza. Ze strony Bartka szły przede wszystkim ładne proste, low kicki i sierpy. Po jednej z akcji interweniowała lekarka, gdyż na łuku brwiowym Raszkiewicza pojawiło się rozcięcie. Sędziowie orzekli dodatkową rundę którą już całkowicie zdominował „Alex” – proste, lowy, frontkick i ładne kolano punktowały w stójce a żeby zaznaczyć przewagę zawodnik z Bytomia obalił rywala i  uzyskał dosiad na 30 sek. przed końcem. Bartosz Różycki decyzją sędziów wygrał po rundzie dodatkowej

Jeżeli chodzi o walki K-1, miały miejsce 3 pojedynki. Wszystkie zakończyły się zwycięstwami Polaków po decyzjach sędziów po dobrych i dynamicznych walkach na dystansie 3 x 2 min, w których nie brakowało kolan, mocnych kopnięć na korpus i srogich low kicków.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas MMA Challengers w wadze lekkiej
73 kg.: Michał Elsner pok. Ireneusza Milę przez poddanie (trójkąt), 2:51 runda 1

Pozostałe:

100 kg.: Bartosz Różycki pok. Ryszarda Raszkiewicza przez jednogłośną decyzję po dogrywce
71 kg.: Wiktor Dryńkowski pok. Mariusza Kowalskiego przez decyzję ^
84 kg.: Łukasz Mikołajczyk pok. Karola Mirka przez KO (prawy podbródkowy), 0:30 runda 1
75 kg.: Damian Kachniarz pok. Radka Štukę przez decyzję ^
70 kg.: Adam Golonkiewicz pok. Davida Kozmę przez poddanie (uderzenia w parterze),  3:53 runda 2
68 kg.: Jakub Sadowski pok. Jiříego Šveca przez decyzję ^
70 kg.: Dawid Ludwin pok. Adriana Kruczka przez TKO (uderzenia w parterze), 0:35 runda 1
73 kg.: Grzegorz Tokarz pok. Krzysztofa Łopuszańskiego przez poddanie (gilotyna), 0:47 runda 2

^ Walki K-11 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.