dsc00871
foto Sławek Staciwa, więcej na www.staciwa.net

Wyniki i relacja

Hala elektrowni Szombierki w Bytomiu była dzisiaj areną zmagań mocno obsadzonego turnieju wagi lekkiej MMA Challengers 2. Główna wygrana ośmioosobowego Grand Prix, czyli 4 tys. zł przypadła w udziale najmłodszemu uczestnikowi gali. 17-letni Marcin Held (MMA 8-0) z Bastionu Tychy po raz kolejny udowodnił, że jest najbardziej obiecującym młodych zawodnikiem MMA w naszym kraju. Podopieczny znakomitego trenera Sławomira Szamoty, mimo początkowych problemów zarówno w finale z Borysem Mańkowskim (MMA 9-1) i w półfinale z Mariusz Abramiukiem (MMA 2-1) wygrał oba pojedynki dzięki swoim nieprzeciętnym umiejętnościom w parterze. Dodatkowo w pierwszej rundzie Marcin wygrał na punkty ze swoim częstym rywalem z Amatorskiej Ligi MMA doświadczonym Ireneuszem Milą (MMA 2-4).

Przed turniejem i szczególnie po dwóch pierwszych walkach wydawało się, że walczący po raz pierwszy w karierze w wadze lekkiej Borys Mańkowski nie da sobie wydrzeć wygranej. Zawodnik Gameness Team Poznań w łącznym czasie trzech minut i piętnastu sekund zatrzymywał kolejno Bartosza Pietrowskiego (MMA 0-1) i Marka Sikorę (0-2). W finale, mimo, że to on początkowo dyktował warunki, ostatecznie musiał uznać wyższość rywala z Tychów.

Jak to w turniejach się zdarza i w Bytomiu jeden zawodnik musiał wycofać się z dalszej rywalizacji. Łukasz Bugara (MMA 6-1) z Silesian Cage Club z powodu choroby po wygraniu pierwszej walki musiał zrezygnować z występu w półfinale, oddając miejsce zawodnikowi, którego pokonał – Markowi Sikorze. Pełne wyniki:

Finał turnieju MMA Challengers
73 kg.: Marcin Held pok. Borysa Mańkowskiego przez poddanie (balacha), 2:10 runda 1

69 kg.: Roman Głowocz pok. Rafała Leśniaka przez decyzję [boks]

Półfinał turnieju MMA Challengers
73 kg.: Borys Mańkowski pok. Marka Sikorę* (trójkąt rękami), 1:10 runda 1
73 kg.: Marcin Held pok. Mariusz Abramiuk przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:23 runda 1

76 kg.: Remigusz Gros pok. Daniela Tobolika przez poddanie (gilotyna), 1:30 runda 1

Ćwierćfinał turnieju MMA Challengers
73 kg.: Borys Mańkowski pok. Bartosza Pietrowskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 2:05 runda 1
73 kg.: Łukasz Bugara pok. Marka Sikorę przez decyzję
73 kg.: Marcin Held pok. Ireneusza Milę przez decyzję
73 kg.: Mariusz Abramiuk pok. Dariusza Majewskiego przez decyzję

*Marek Sikora zastąpił Łukasza Bugarę

Za wyniki dziękujemy naszemu czytelnikowi Silesianowi

Informacja do innych polskich portali: Jeśli chcecie wykorzystać powyższe wyniki u siebie na stronie prosimy o dopisanie źródła www.mmarocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.