Zając

Dwóch Polaków pojawi się na najbliższych galach czeczeńskiej organizacji Absolute Championship Berkut. Ciężki, Michał Andryszak zawalczy 28 lutego w Groznym, natomiast zawodnik wagi średniej, Adam Zając, 21 marca w Nalczyku.  

Michał Andryszak (MMA 12-5, 10. w rankingu PL) powróci do walki po dwóch porażkach przez nokaut w pierwszych sekundach walki. „Longer” podczas ACB 14 stanie naprzeciw Alexa „Coruja” Modelliego (MMA 8-3). Reprezentant Ankosu Zapasy Poznań w czerwcu zeszłego roku zaliczył nieudany wypad do Rosji, gdzie przegrał po trzydziestu dwóch sekundach pojedynku z Konstantinem Erokhinem na Fight Nights: Battle of Moscow 16. W październiku, na gali KSW 28: Fighters’ Den, 22-latek z Bydgoszczy uległ Michałowi Włodarkowi jeszcze szybciej niż z aktualnym zawodnikiem UFC. Rywal Andryszaka, Alex Modelli, w minionym roku także walczył dwukrotnie. Najpierw przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Viniciusem Limą, by trzy miesiące później wygrać przez poddanie z Edisonem Lopezem.

Adam Zając (MMA 7-1-1) pojawi się w klatce pierwszy raz od listopada 2013 roku, kiedy to pokonał przez nokaut Rafała Lewonia na 3F: Runda 3. Wcześniej łodzianin zremisował z Adamem Kowalskim  na drugiej odsłonie Superligi MMA oraz zwyciężył z powodu kontuzji dłoni Ireneusza Cholewy na PLMMA 17/Warmia Heroes. Na ACB 15 w rosyjskim Nalczyku Polaka przywita Michael Kuiper (MMA 12-4). Holenderski kickbokser po przygodzie w UFC, którą zakończył bilansem 1-3, stoczył jeszcze jedną walkę na Titan FC 27. Tam uległ Mattowi Riddle’owi przez poddanie w drugiej rundzie.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.