marcin
fot. www.choke.pl

Zaprzyjaźniony z nami Tim Leidecker jak zwykle nie zapomina o polskim MMA tworząc swoje dziesiątki. Tym razem w opublikowanej przez niego dziesiątce najbardziej perspektywicznych młodych europejskich zawodników znalazł się Marcin Held (MMA 3-0) z Bastionu Tychy. Poniżej 10, uważni czytelnicy naszej strony powinni kojarzyć większość zawodników:

1. Karl Amoussou – 23 lata, Francja
2. Hans Stringer – 21 lat, Holandia
3. Alexander Gustafsson – 22 lata, Szwecja
4. Gunnar Nelson – 20 lat, Islandia
5. Paul Sass – 20 lat, Anglia
6. Dragan Tesanovic – 23 lata, Serbia
7. Alan Omer – 20 lat, Niemcy
8. Magomed Shikshabekov – 23 lata, Rosja
9. Stav Economou – 22 lata, Cypr
10. Marcin Held – 17 lat, Polska

Nastolatek Marcin Held jest uważany za cudowne dziecko polskiego MMA. Mimo młodego wieku, posiada już purpurowy pas BJJ. Eksperci oceniają, że niedługo będzie najmłodszym Polakiem promowanym na pas czarny. Pomijając wygrane w praktycznie wszystkich możliwych krajowych zawodach grapplingowych, młodemu Ślązakowi udało się zbudować niesplamiony porażkami rekord w MMA. Held zwykle walczy w wadze do 70 kg, ale zapowiedział, że będzie zrzucał do 66 kg, jeśli pojawi się przed nim odpowiednio trudne wyzwanie.

Całość do przeczytania tutaj.

Specjalne podziękowania dla Bosego, który pomagał Timowi przy tym artykule.

14 KOMENTARZE

 1. Akurat się pojawiło, ale trener mu nie pozwolił zbijać. I bardzo mądrze, bo ostatnio 73 kg ważył, a w tym wieku nie nalezy szaleć ze zbijaniem.

 2. Bardzo subiektywne. Moim zdaniem jeżeli chodzi o MMA to bardziej perspektywicznym zawodnikiem jest niewiele starszy Sajewski. Chociaż w sumie nie znam kryteriów wyboru do tego rankingu.

 3. Uprzejmie proszę któregoś z autorów mmarocks o porównanie powyzszych adresów ip i podanie, czy sa takie same, czy może jednak nie. :-/

 4. Sprawdziłem, to nie są te same IP. Tadek Wafel nie siej proszę cie prowokacji. Z góry dzięki za uszanowanie prośby

 5. bardzo dobrze, świetny grappler, oby zaszedł jak najdalej
  ps. zdjęcia tak nie do końca jest z c2f 😉
  pozdr

 6. Oczywiście to był żarcik, nie miałem nic złego na celu, tak czy owak przyjąłem do wiadomości i zastosuje się do prośby.

  Wiem, że Ukasz S. jest rozpoznawalnym zawodnikiem, pewnie nawet bardziej niż Marcin Held i zdaje sobie sprawę, że rozwój jego kariery może interesować sporą grupę osób a nie tylko kolegów klubowych i trenerów:).

 7. Tomek znalazłem je na google’ach, to zdjęcie od was z choke.pl?

  A już widzę i poprawiam.

 8. Venom tak, ale nie ma sprawy 🙂
  Swoją drogą fajnie jakby Held rzeczywiście wystartował w Grappling Arena. Bardzo chętnie zobaczyłbym jak walczy bez szmat.

  Pozdro

 9. a jak na moje to cięzko zestawic Marcina z Łukaszem i ocenic który jest bardziej perspektywiczny, ponieważ Marcin walczył z bardziej znczącymi przeciwnikami na polskiej scienie MMA – debiut z Mateuszem piorkowskim, a poźniej Kornik – nikt nie zaprzeczy że jest b. dobrym zawodnikiem (wygrana w UK) oraz klubowy kolega Pioskowik(start w KSW, instruktor zapasów) natomiast Łukasz ma wygrane z conajmniej 2ma zawodnikami o rekordzie 0-0-0 jeżeli chcemy miec kolejnego zauwazonego polaka w takim rankingu – to Boruta ma bardzo trudne zadanie przed sobą, bo zaden z powyższych zawodników raczej w najblizszym czasie walczyc nie bedzie ale 3mam kciuki ze w tym rankingu pojawi sie wiecej Polakow 🙂

 10. Boruta ma trudne zadanie, ale w zupełnie innym sensie. Tym zadaniem będzie przygotowanie Łukasza do walki z wysokiej klasy przeciwnikiem. Inne sprawy mnie nie interesują.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.