Utytułowana grapplerka, Magdalena Loska chce zmierzyć się w klatce z byłą mistrzyni świata w boksie Ewą „Tygrysicą” Piątkowską.

Przygotowującą się do swojego debiutu w MMA, Magdalena Loska chce zmierzyć się w klatce z byłą mistrzynią świata federacji WBC, Ewą „Tygrysicą” Piątkowską która również zapowiadała w ostatnim czasie starty w formule mieszanych sztuk walki.

Ewa Piątkowska (14-1, 4 KO) ogłosiła podczas niedawnej gali FAME MMA 7, że zamierza spróbować swoich sił w klatce MMA. Bokserka podczas wizyty na gali FAME MMA zdradziła, że treningi pod MMA rozpoczęła w sierpniu tego roku. Pomagała również w przygotowaniach do walki Marcie Linkiewicz która jest jedną z głównych gwiazd organizacji zestawiającej ze sobą w klatce popularne osoby ze świata Youtube i telewizji. Bokserka w rozmowie z naszą redakcją zdradziła wtedy, że interesuje ją sportowa walka i razem ze swoim sztabem szukają przeciwniczki z umiejętnościami parterowymi:

Z przeciwniczką mamy problem. Nie będę walczyła z żadną Youtuberką, z dziewczyną która nie miała do czynienia ze sportem. Myślimy o jakiejś zapaśniczce, może ktoś z jiu-jitsu. Ktoś kto ogarnia parter bo wtedy byłoby sprawiedliwie, ja bym miała przewagę w stójce a przeciwniczka w parterze i to były takie szachy…

Idealnie do tego opisu pasuje czekająca na zawodowy debiut w MMA, Magdalena Loska która według menadżera Artura Ostaszewskiego, jest chętna na starcie w oktagonie z utytułowaną pięściarską:

Magdalen Loska posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu. W zeszłym roku zdobyła złoty i srebrny medal na mistrzostwach świata w grapplingu walczą z kimonach i bez. Zdobyła też złoty i brązowy medal na mistrzostwach świata w jiu-jitsu.

Ewa Piątkowska to najbardziej utytułowana zawodniczka w historii polskiego boksu. Pierwsza polska mistrzyni Europy i mistrzyni świata organizacji WBC, jednej z najbardziej prestiżowych federacji bokserskich. Na zawodowych ringach stoczyła 15 walk, z których 14 wygrała. Jedynej porażki doznała w 2015 roku po niejednogłośnej decyzji sędziów z Ewą Brodnicką. Ostatni raz do ringu weszła w czerwcu tego roku pokonując po raz drugi w karierze Karinę Kopińską. Do walk w MMA przygotowuje się w Akademii Sportów Walki Wilanów pod okiem Mirosława Oknińskiego.

Posłuchajcie co o swoich dalszych planach mówiła Ewa Piątkowska przy okazji gali FAME MMA 7:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.