Krzysztof Jotko (MMA 5-0) zwyciężył w ośmioosobowym turnieju w wadze średniej na gali Sportów Walki w Ząbkowicach Śląskich. Podopieczny Mirosława Oknińskiego w finale pokonał przez TKO Chamila Yliasowa (MMA 2-1). Wyniki poniżej

Finał turnieju w wadze średniej
84 kg.: Krzysztof Jotko pok Chamila Yliasova przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1

Półfinały turnieju w wadze średniej
84 kg.: Chamil Yliasov pok. Tobiasza Kudrę przez większościową decyzję
84 kg.: Krzysztof Jotko pok. Przemysława Truszewskiego przez TKO (przerwanie lekarza), runda 2

Ćwierćfinały turnieju w wadze średniej
84 kg.: Tobiasz Kudra pok. Kamila Warchoła przez poddanie (trójkąt), runda 2
84 kg.: Chamil Yliasov pok. Macieja Kriwienoka przez TKO (kontuzja barku), runda 2
84 kg.: Krzysztof Jotko pok. Łukasza Nikołajczyka przez jednogłośną decyzję
84 kg.: Przemysław Truszewski – wolny los

13 KOMENTARZE

1. Oczekiwałem newsa o dokładnie takiej samej treści. Gratulacje Krzychu!

2. Gratulacje dla Krzyśka! Gala rzeczywiście na wysokim poziomie, ale tylko jeżeli chodzi o zawodników, bo
    jeśli chodzi o stronę organizacyjną, to brak słów…
    Przede wszystkim ring: przypominał czasy PRL, dechy wyłożone materiałem, a raczej szmatą, połączoną szpilkami…
    Zero bezpieczeństwa, nie wspomnę o amortyzacji!

3. Bardzo fajna gala !!!! jedyny minus ti sprawa ringu ale reszte jak najbardziej super i polskiegO gwiazdy mma Juras i Grabowski !!!! bardzo dobra walka Przemka Truszewskiego jak na debiut !!!

4. Krzysztof Jotko pok. Przemysława Truszewskiego przez TKO (uderzenia w parterze) TYLKO LEKARZ PRZERWAŁ W DRUGIEJ RUNDZIE Z POWODU KONTUZJI NOS !!! JEDNAK WALKA MOGŁA BYĆ PUSZCZONA DO KOŃCA I GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCY TURNIEJU

5. Kriwienok vs Yliasov – najlepsza walka moim zdaniem. Szkoda, że odniósł kontuzję, bo był pretendentem do zwycięstwa. To miało skończyć się inaczej. A poza tym wg.reguł sędzia powiniem przerwać walkę na korzyść Kriwienoka podczas, gdy uskuteczniał taktarova.
    Gratuluje zwycięzcy.

6. według jakich reguł sędzia ma obowiązek przerywać walkę gdy ktoś "uskutecznia taktarova"

7. Nie ma obowiązku, ale ma prawo- cyt. „sędzia może przerwać walkę, gdy przewaga jednego z zawodników jest niepodważalna i zagraża bezpośrednio zdrowiu drugiego zawodnika…” Chamil wydawał przy tym dziwne odgłosy- czyżby krzyczał z bólu? Można tak? Bo moim zdaniem powinno to być traktowane jako poddanie.
    A słyszałem, że „Czeczen nie odklepuje”
    To moje sromne zdanie- chyba mam prawo?

8. No masz prawo. Ale skoro nie klepał to nie klepał, poddania werbalnego też najwyraźniej nie było.

9. Ewentualnie sedzia moze przerwac i wtedy mielibysmy techniczne poddanie, ale w tej sytuacji decyzja nalezy do sedziego, a ten nie zdecydowal sie na przerwanie walki. Wiec nie rozumiem o co pretensje.