Logo IRFA4

W rozwinięciu wyniki i relacja z gali IRFA 4.

Sirwan Kakai potrzebował trzech rund, by pokonać Jose Luisa Zapatera. Czołowy europejski koguci dominował przez cały pojedynek. W stójce gra toczyło się pod dyktando zawodnika z Goeteborga i już w połowie pierwszej rundy na twarzy Hiszpana pojawiły się rozcięcia. W drugiej rundzie Kakai zaczął także przeważać w parterze, którego początkowo starał się unikać. Szwed nie pozwalał rywalowi na aktywną pracę gardą, obchodził pozycję i kontrolował walkę z góry. W ostatniej rundzie Kakai wykończył zmęczonego Zapatera serią bardzo mocnych kolan.

Lina Eklund nie dała się wciągnąć Sylwii Juśkiewicz w taktyczną pułapkę. Polka chciała trzymać walką w stójce i czekać, aż była kulturystka opadnie z sił. Szwedka rozsądnie gospodarowała siłami, w każdej rundzie zaliczała przynajmniej jedno sprowadzenie, a do tego Polka nie zagroziła swojej rywalce w stójce. Eklund pewnie wygrała każdą z rund i zasłużenie wygrała walkę decyzją sędziów.

Sebastian Romanowski rozpoczął walkę od sprowadzenia z klinczu, po którym kontrolował pojedynek, przechodząc kolejne pozycje. Kiedy zdobył dosiad, Fouda popisał się sweepem, ale Romanowski szybko uciekł do stójki, gdzie po krótkiej wymianie ciosów walka znów wróciła do parteru, w którym przez minutę Berserker próbował poddać rywala skrętówką. Drugą rundę Romanowski znów rozpoczął od udanego sprowadzenia, ale obaj zawodnicy brakiem aktywności zmusili sędziego do podniesienia walki. W stójce zawodnik Pancrase Gym nie miał do zaoferowania nic, poza bardzo czytelnymi próbami niskich kopnięć, których bez trudu unikał zawodnik ze Stargardu Szczecińskiego. W końcówce rundy miejscowy fighter trafił Polaka, ale jego seria cepów skończyła się kontrującym obaleniem, a Romanowski rundę zakończył, kontrolując walkę w pozycji bocznej. Ostatnią rundę Berserker rozpoczął spokojnie. Fouda, nie mogąc zagrozić Romanowskiemu w stójce, spróbował obalenia, które Polak skutecznie obronił. Przy jednej z prób kopnięć Szwed poślizgnął się, co Sebastian skrzętnie wykorzystał wskakując do gardy. Romanowski bił z góry, przeszedł do półgardy, ale w tej nie był już aktywny. Sędzia podniósł walkę tylko na chwilę, bo Romanowski znów sprowadził rywala, czym przypieczętował swoją dominację w tej walce. Sędziowie mogli orzec tylko jeden werdykt, co z radością przyjęła licznie zebrana w Solnahallen polska część publiczności.

Dawid Żywica nie zaliczy powrotu do MMA do udanych. Podopieczny Piotra Bagińskiego od początku cofał się przed wywierającym presję Carlosem Pradą. „Kiciao” trafiał kontrujące ciosy, ale także przepuszczał sporo uderzeń mocno bijącego Szweda. Po dwóch minutach Żywica zaczął ciężko oddychać, co wykorzystał Prada. Miejscowy zawodnik podkręcił tempo, trafił kombinacją w stójce i dokończył dzieła ciosami w parterze.

Po niezwykle emocjonującej i dynamicznej pierwszej rundzie Fin Kari Paivinen wyraźnie opadł z sił i oddał pole debiutującemu Oliverowi Enkampowi. Zawodnik Allstars Gym kompletnie zdominował drugą rundę. Ostatnią rundę Paivinen rozpoczął od efektownego sprowadzenia, ale aktywny z pleców Enkamp poddał rywala ekwilibrystyczną techniką, która była mieszanką dwóch trójkątów i balachy, co spiker ogłosił odwrotnym trójkątem.

W dwóch otwierających galę amatorskich pojedynkach kibice zobaczyli dwa szybkie zwycięstwa reprezentantów Pancrase Gym. Najpierw Michael Tunc brutalnym ground and pound w niespełna minutę odprawił Petera Borgę, a chwilę później Martin Sabah soczystym ciosem powalił Roberta Ekholma.

Walka wieczoru:

135 lbs.: Sirwan Kakai (9-1) pok. Jose Luisa Zapatera (14-8) przez TKO (kolana), 2:39 runda 3

Pozostałe:

125 lbs.: Lina Eklund (3-2) pok. Sylwię Juśkiewicz (2-2) jednogłośną decyzją sędziów
145 lbs.: Sebastian Romanowski (6-1) pok. Martina Foudę (2-2) jednogłośną decyzją sędziów
145 lbs.: Carlos Prada (4-3) pok. Dawida Żywicę (3-4-1) przez TKO (uderzenia w parterze), 3:16, runda 1
160 lbs.: Oliver Enkamp (1-0) pok. Kariego Paivinena (3-3) przez poddanie (odwrotny trójkąt), 1:50 runda 3
145 lbs.: Martin Sabah pok. Roberta Ekholma przez KO (prawy sierpowy), 2:50 runda 1 ^
160 lbs.: Michael Tunc pok. Petera Borge przez TKO (uderzenia w parterze), 0:54, runda 1 ^

^ walki amatorskie

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.