Wyniki poniżej

Zawodnicy Silesian Cage Club zgarnęli komplet trzech zwycięstw w trzech głównych walkach na wczorajszej pierwszej Gali MMA w Kazimierzy Wielkiej. Uczestnik tegorocznego turnieju KSW Exra Robert Radomski (MMA 7-1) wypunktował Bartłomieja Kurczewskiego (MMA 4-1) z Gracie Barra Łódź, niepokonany w wadze półśredniej Mateusz Teodorczuk (MMA 6-2) również decyzją sędziów zwyciężył Tomasza Jeruszkę (MMA 6-4-1) z Emers Team Katowice, a zwycięzca turnieju MMA Challengers w wadze piórkowej Mariusz Pioskowik (MMA 6-4) zadusił w pierwszej rundzie Sebastiana Romanowskiego (MMA 2-1) z Berserkers Team.

Wyniki nadesłał MTF

Walka wieczoru:

77 kg.: Robert Radomski pok. Bartłomieja Kurczewskiego przez jednogłośną decyzję

Główna karta:

77 kg.: Mateusz Teodorczuk pok. Tomasza Jeruszkę przez jednogłośną decyzję
66 kg.: Mariusz Pioskowik  pok. Sebastiana Romanowskiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:12 runda 1
77 kg.: Dawid Ludwin pok. Alana Langera przez większościową decyzję
84 kg.: Robert Bryczek pok. Łukasza Christa przez poddanie (trójkąt), 2:17 runda 1
63 kg.: Marcin Lasota pok. Mateusza Szumskiego przez jednogłośną decyzję

Amatorskie:

Patryk Kostyra pok. Łukasza Wieczorka przez poddanie (balacha), 3.12 runda 1
Jacek Bąkowski pok. Tomasza Greczkowicza przez TKO (uderzezna w dosiadzie), 4.33 runda 1
Filip Nocek pok. Damiana Górskiego przez TKO, 0.27 runda 2
Tomasz Boduszek pok. Arkadiusza Milewskiego przez poddanie (balacha), 3.45 runda 1

22 KOMENTARZE

 1. to akurat nie jest walka wieczoru 🙂 ale też dobra walka ino widac tu jest niecała 😛

 2. Gala super, tylko wały szły okrutne. W walce wieczoru:

  http://www.youtube.com/user/paweln66#p/u/0/tYyjTbZ_OdA – w 50 sekundzie Radomski leży i odmawia powstania na komendę sędziego, a sędzia zamiast przerwać walkę..sam go podnosi i pcha do walki!! Co to kufa ma być??
  I to nie jedyna taka sytuacja, to co się dziwić, że gospodarze zgarnęli komplet zwycięstw ( nie dotyczy Dyzia, ładnie pojechał!), szkoda Bartka, on to wygrał!!!

  Same walki i gala super!!

 3. Nie widzę tu żadnego wała,kardio siadło Robertowi totalnie(zresztą jego przeciwnikowi także,choć chyba wydolnościowo nieco lepiej sie przygotował) a sędzia widząc,że to nie od ciosów podnosił go niejako motywując i skracając czas jaki chciał wykorzystać na łapanie oddechu.Nie siejmy teorii spiskowych!Ale kondycha siadła Robert i chyba trzeba nad tym popracować zdrowo!

 4. Cepowisko straszne crazy Ps. Ciekawe jakby sedzia nie interweniował, to jak długo zawodnik siedziałby w kącie? crazy

 5. Owszem, kardio mu siadło tak, że przegrał tą walkę. Sędzia może pomóc fizycznie zawodnikowi wrócić do walki jeżeli ten np zaplątał się w liny ringu, ale nie kiedy nie ma siły się podnieść, jak chce kontynuować walkę to ma wstać o WŁASNYCH siłach.

 6. A to kardio jest jakimś miernikiem zwycięstwa/przegranej?Jakaś skala istnieje w tej materii,punktacja,ocena wydolności?Człowieku,bądź obiektywny,Radomski przedłużał wstawanie bo chciał zyskać dla siebie cenne sekundy oddechu,a nie był zamroczony/niezdolny do walki po ciosach-nie rozumiesz różnicy?Dziwnym trafem kontynuował pojedynek zadając jeszcze niemało silniejszych,celnych ciosów,mimo,że słaniał się na nogach.Ale ja wiem,kolega przegrał-więc wałek na całego-sędzia ringowy do spółki ze składem sędziowskim jednogłośnie dającym zwycięstwo Radomskiemu przepłaceni,podstawieni,pewnie mający ciche udziały w dywidendach płynących strumieniami z działalności SCC lub przyjaciele i sympatycy Roberta tudzież trenera Tomka Brondera!Myślę,że trzeba to zgłosić do Prokuratury:)

 7. Rany, Kolagero, aleś się nakręcił, to nie ja mam coś wspólnego z Kurczewskim, tylko Ty z Radomskim jak już.

  Primo- sam wykaż obiektywizm. Sędzia-ani nikt inny- nie może pomagać fizycznie zawodnikowi na ringu, chyba, że chodzi o przypadki takie jak poprawianie sprzętu, zaplątanie się w liny, itp.
  Zawodnik jest obowiązany wykonywać komendy sędziego- w tym na jego wezwanie podnosić się do góry.
  Jeśli zawodnik nie chce lub nie może wykonać tych poleceń może-i powinien- być zdyskwalifikowany/poddany przez sędziego. Decyzją sędziego jest ile da czasu zawodnikowi. Tyle.

  Secundo- co do jednogłośnej decyzji w tej- i nie tylko tej- walce też bym się chętnie wypowiedział, ale ponieważ nie ma zapisu wideo z przebiegu całości walki to zostawię to dla siebie.

 8. Czyli wałek i basta 🙂 Ok,nie nakręcajmy się więc już,w moim odczuciu sędzia nie miał zamiaru nikomu pomagać „fizycznie” i sądzę jedynie,że jego zamiarem było przyspieszenie powrotu do konfrontacji,bo ocenił,iż zawodnik przedłuża,nadużywa czasu a nie, iż siedzi bo walczyć dalej nie chce…tyle.Może nie powinien,fakt,bo niektórzy odebrali to jak stronniczą pomoc…ale na miłość boską,sędzia nie dodał Radomskiemu skrzydeł i nowych sił tym gestem! 😉 Pozdro,nie napinam się już i nie nakręcam 🙂 Peace…

 9. Chciałem powiedzieć że jednak sędzia pomógł mu wstać czego powinien nie robić . Radomski do 3 rundy został wypchnięty do walki a porostu remis a co za tym idzie dogrywka (1 min) przekreśliła by możliwość wygranej Pana Radomskiego.
  Poczekajmy na całkowity filmik z walki jaki mają wstawić organizatorzy i wtedy będziemy oceniać.

 10. Witam
  zazwyczaj nie komentuję swojej pracy bo najlepiej oceniają ją organizatorzy i widzowie ale asze opinie skloniły mnie do napisania kilku słów.
  Po pierwsze z Tomkiem Bronderem często mamy rożne opinie na temat walk jego zawodników na galach zawodowych i turniejach amatorskich ( jako jeden z nielicznych przywozi całkiem liczną ekipę na Hadakę w Bytomiu od 10 lat ) i nie raz się z nim sprzeczałem. Wstawienie mnie na sędziego ringowego na tej galii najlepiej w/g mnie obrazuje, że chciał uniknąć jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości wałków.Sędziowie punktowi byli z trzech różnych klubów i nie raz z nimi pracowałem i wiem, że są obiektywni.
  Po drugie zawodnicy podczas tej walki często wypadali za liny, dlatego w tej sytuacji i chwilę później ( w narożniku ) chcąc uniknąć podobnej sytuacji przerwałem walkę. Radomski osunął się ze zamęczania a ja chciałem aby walka toczyła się jak najszybciej. w/g przepisów na tej gaili za opóźnianie walki musiałbym go kilka razy ponaglić do kontynuowania walki i ewentualnie udzielić upomnienia. Moim zdaniem trwałoby to za długo i dało by Radomskiemu cenne sekundy na wypoczynek. Dlatego zdecydowałem się na szybkie podniesienie co mimo wszystko przełożyło się na podjęcie walki przez Radomskiego.
  I po trzecie, nikt z ekip, które startowały na tej gali nie powiedział, że zrobiłem błąd postępując w taki sposób, a byli 2-3 metry od ringu.
  Na koniec wszystkim proponuję spróbować sędziowania – i potem krytykujcie…………
  pozdrawiam
  Grzegorz Skibniewski

 11. Nie musiałes tego pisać – wiadomo przecież ,że sądziami się nie dyskutuje Wink

  IMO trzeba było go zostawić na glebie, a rywal powinien zakończyć sprawę (ciosy w parterze) – i by nie było żadnych watpliwości. Pozdro

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.