FEN-13-Ziolkowski-vs-Kreft-800x445

Znamy drugie zestawienie MMA w fight cardzie gali FEN 13 Summer Edition! Po anonsowanej już sensacyjnej walce w kategorii piórkowej między Piotrem Hallmannem i Kamilem Łebkowskim przyszła pora na równie kapitalny pojedynek w wadze lekkiej. Zmierzą się w nim Jacek Kreft z Mad Dogs Gdynia i Marian Ziółkowski z Poland Top Team Warszawa.

Dla Jacka „Łamatora” Krefta i Mariana „Goldena Boya” Ziółkowskiego będzie to trzecie spotkanie na arenie MMA. W pierwszym starciu, do którego doszło we wrześniu 2013 roku na gali PLMMA 20 Extra, zwyciężył „Łamator”, zakładając rywalowi dźwignię na łokieć w drugiej rundzie. W rewanżowym pojedynku na gali PLMMA 27 w styczniu 2014 roku górą był „Golden Boy”, który również w drugiej rundzie duszeniem trójkątnym zmusił Krefta do odklepania. Kto okaże się lepszy w trzeciej konfrontacji na gali FEN 13 Summer Edition? Faworyta tego starcia nie sposób dzisiaj wskazać.

25-letni Jacek Kreft swoją karierę zawodową rozpoczął od efektownego zwycięstwa nad Kamilem Łebkowskim (w walce wieczoru gali FEN 13 Summer Edition spotka się on z Piotrem Hallmannem), poddając go gilotyną w drugiej rundzie. Zanim otrzymał propozycję kontraktu od federacji Fight Exclusive Night reprezentant klubu Mad Dogs Gdynia pokonał jeszcze m.in. Patryka Grudniewskiego i Dmitriya Shestakova. W klatkoringu FEN walczył już trzy razy, odnosząc pewne zwycięstwa nad Patrykiem Rogóżem oraz – w ostatniej swojej walce – nad Adamem Golonkiewiczem i przegrywając tylko z Mateuszem Rębeckim. Jego aktualny bilans walk to 6 zwycięstw (5 poddań, 1 decyzja) oraz 3 porażki.

Zobacz walkę Jacka Krefta z Adamem Golonkiewiczem: www.ipla.tv/jacek-kreft-adam-golonkiewicz/vod-6450445

Choć Marian Ziółkowski jest starszy od Krefta o zaledwie 5 miesięcy, to na koncie ma już ponad dwukrotnie więcej zawodowych walk. Do swoich największych sukcesów może zaliczyć pas federacji PLMMA, zdobyty w styczniu tego roku po znokautowaniu Hiszpana Jesusa Montero. Wcześniej walczący w barwach Poland Top Team zawodnik wygrywał również m.in. z Bartłomiejem Kurczewskim, Ukraińcem Gabrielem Marichevem i Włochem Giuliano Pennese. Zdobycie tytułu mistrza PLMMA otworzyło mu drogę do walki z Romanem Szymańskim o pas federacji Fight Exclusive Night kategorii lekkiej, do której doszło na gali FEN 11 Warsaw Time. „Golden Boy” ten pojedynek przegrał, ale przez pięć pełnych rund toczył z Szymańskim niezwykle zacięty, stojący na fantastycznym poziomie bój – obaj fighterzy zostali za niego nagrodzeni bonusami za walkę wieczoru. W sumie dorobek Ziółkowskiego to 14 zwycięstw (3 nokauty, 9 poddań, 2 decyzje), 4 porażki i 1 remis.

Zobacz walkę Mariana Ziółkowskiego z Romanem Szymańskim: www.ipla.tv/marian-ziolkowski-roman-szymanski/vod-6567868

„Dla obu tych utalentowanych, widowiskowo bijących się zawodników będzie to ważna walka. Po zwycięstwie nad Golonkiewiczem przed Kreftem znów pojawiła się szansa na walkę o pas FEN i kolejna wygrana może go do niej poważnie przybliżyć – mówi Paweł Jóźwiak, prezes federacji Fight Exclusive Night. – Z kolei Ziółkowski, chociaż zaprezentował się znakomicie, to jednak swoją walkę o pas z Szymańskim przegrał i teraz również potrzebuje zwycięstw, aby zostać w grze o tytuł mistrza FEN”.

W pozostałych walkach gali FEN 13 Summer Edition kibice zobaczą w akcji wielu innych świetnych zawodników. 13 sierpnia w Gdynia Arena na zasadach MMA walczyć będą m.in. Piotr Hallmann z Kamilem Łebkowskim, Michał Wlazło, Bartosz Chyrek i Aleksander Georgas, a w formule K-1 – m.in. Marcin Szreder oraz Arkadiusz Wrzosek z Kryspinem Kalskim.

18 KOMENTARZE

 1. Mirek już dobija się do drzwi Mariana? A tak serio, mam nadzieję, że się chłopak ogarnął z treningami od ostatniej walki na FEN, szkoda by się ktoś taki jak on zmarnował.

 2. Wookie jakichś poważnych obrażeń w swojej ostatniej walce nie odniósł, to może jeszcze zadebiutuje na tej gali? :bayan:

 3. Fresh

  To może ksywka od fajek jakie pali Marian? Goldeny są jeszcze w sprzedaży?

  Nie wiem, nie palę, ale przypał trochę z tym goldenem :mamed:

 4. Fresh

  To może ksywka od fajek jakie pali Marian? Goldeny są jeszcze w sprzedaży?

  Nie wiem, nie palę, ale przypał trochę z tym goldenem :mamed:

 5. Kacper

  Nie wiem, nie palę, ale przypał trochę z tym goldenem :mamed:

  Są młodą organizacją, mają prawo popełniać błędy. :crazy:

 6. Spike

  Są młodą organizacją, mają prawo popełniać błędy. :crazy:

  Jasne, masz wysokiej klasy umiejętności sarkastyczne 😀

 7. Mniejsza o błędy. Oby nie zapomnieli zweryfikować nuty na wejście.

  Spike

  Wookie jakichś poważnych obrażeń w swojej ostatniej walce nie odniósł, to może jeszcze zadebiutuje na tej gali? :bayan:

  Złośliwości na bok, Wooki vs Marian o niebo lepsze od kolejnej walki z Kreftem

 8. mnih3.0

  Złośliwości na bok, Wooki vs Marian o niebo lepsze od kolejnej walki z Kreftem

  Przecież nigdzie nie zaprzeczyłem 😉

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.