Organizacja Fight Exclusive Night ma zaszczyt zapowiedzieć kolejny pojedynek na nadchodzącej gali gali FEN 3 „The War is coming”, która odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28 czerwca. Będzie to drugie oficjalnie zapowiedziane przez nas starcie na zasadach MMA. Zmierzą się w nim zawodnicy wagi ciężkiej, ważący 116 kg Dawid Mora z Zielonej Góry i szwedzki zawodnik Leo Kostic mający zbliżoną, potężną, wagę. Będzie to prawdziwa walka tytanów w wykonaniu tych atletycznie zbudowanych fighterów. Waga ciężka zawsze wzbudza ogromne emocje i tym razem kibice także się nie zawiodą!

fen3-kostic-vs-mora

Mierzący 196 centymetrów Leo Kostic, o przydomku „Animal”, trenuje w renomowanym klubie FightZone Malmo, w szwedzkim mieście Malmö, a jego trenerami są Peter Segerlind i Stephan Seidl. 30-letni Leo ma za sobą krótką karierę amatorską w lidzie Shootfightingu, gdzie wygrał cztery pojedynki nie ponosząc porażki. W pełnokontaktowym amatorskim MMA wygrał dwa razy, w tym raz z polskim zawodnikiem, Jakubem Holubem. Od dziecka fascynował go sport w każdej postaci. Był koszykarzem, strongmanem, a obecnie jest zawodnikiem MMA, który ma zadebiutować na profesjonalnej scenie. To wielka szansa dla Leo i nobilitacja, że stanie się to we Wrocławiu w legendarnej Hali Stulecia.

28-letni Dawid Mora to przyszłość polskiej wagi ciężkiej. Zielonogórzanin nie spieszył się z karierą profesjonalnego zawodnika, ale mozolnie przygotowywał się do walk pod okiem legendarnego polskiego Mistrza Świata Muay Thai, Tomasza Makowskiego z Nowej Soli. Mora nie zamyka się tylko na MMA, ale walczył już z czeskim Mistrzem Świata, Tomasem Moznym na zasadach K-1 i to w debiucie na jednej z renomowanych słowackich gal Sztuk Walki. Teraz po treningach z czołówką polskich zawodników wagi ciężkiej jak: Damian Grabowski z Opola czy Przemysław Biskup z Poznania, czas na debiut w MMA. Dawid uważa, że jest gotowy na takie wyzwanie. Sport to jego pasja, jego życie. Grał w rugby w młodości, dźwigał ciężary i jest instruktorem Krav Maga. Jednak najważniejsze wyzwanie teraz przed nim a będzie nim Leo Kostic w Hali Stulecia.

Właśnie na takie zestawienia i bezkompromisowe pojedynki czekają kibice na Fight Exclusive Night 3 „The War is coming” w Hali Stulecia we Wrocławiu w dniu 28-go czerwca. Emocje, dramaty, zmagania, porażki i sukcesy będzie można obejrzeć na scenie legendarnej dolnośląskiej areny i to zarówno na żywo jak też na antenie naszego partnera – stacji Fight Box Live.

5 KOMENTARZE

  1. Takie zestawienie, że chyba dzisiaj nie zasnę.

    Sprowadzanie ze Szwecji zawodnika bez zawodowego rekordu? Po co to? Dla mnie kompletnie bez sensu.

  2. prawdziwy człowiek renesansu, po walce pewnie będze konkurs wsadów .

  3. "30-letni Leo ma za sobą krótką karierę amatorską w lidzie Shootfightingu, gdzie wygrał cztery pojedynki nie ponosząc porażki. W pełnokontaktowym amatorskim MMA wygrał dwa razy, w tym raz z polskim zawodnikiem, Jakubem Holubem."

    Raczej o Polaku mniej jest a propos doświadczenia 😉 Warunki rywala bardziej proporcjonalne do ciężkiej, zobaczymy jak Mora sobie poradzi, zawsze to pewna niewygoda, jeśli rywal potrafi korzystać z zasięgu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.