Pride

Niepokonany Damian Biłas (MMA 5-0, #15 PL) zastąpi Damiana Milewskiego (MMA 3-2, #11 PL) w walce z Salimem Touahrim (MMA 7-1) na gali Pride of the Royal City, która 25 października odbędzie się w Krakowie.

Jak poinformowali organizatorzy, Milewski wycofał się z powodu kontuzji, ale błyskawicznie znaleziono zastępstwo. Z Touahrim ostatecznie zmierzy się Damian Biłas. Zawodnik Spartakusa Rzeszów ma jak do tej pory niesplamiony porażką rekord, na którym widnieją same zwycięstwa przez poddanie, z których aż cztery w pierwszych rundach. Podopieczny Krzysztofa Bańkowskiego trzykrotnie kończył rywali trójkątami, a pozostałe poddania odnosił za pomocą skrętówek.

Zawodnik Grapplingu Kraków po raz kolejny nie ma szczęścia. Dla Touahriego będzie to trzecia walka w tym roku i trzeci raz rywal zmienia się w trakcie przygotowań. Poprzednio z różnych względów wycofywali się kolejno Maciej Linke i Vasiliy Fedorych, a zastępowali ich odpowiednio Bartłomiej Ambroziak i Gabor Szabo. Tym razem jednak wydaje się, że zastępstwo jest co najmniej na poziomie oryginalnego zestawienia.

Na gali odbędą się także inne walki w formule MMA. Kamil Szymuszowski (MMA 10-4, #8 PL) zmierzy się z Makhmudem Muradovem (MMA 4-4), Sebastian Kotwica (MMA 0-1) skrzyżuje rękawice z Bartoszem Siwkiem (MMA 1-0), a w walce debiutantów spotkają się Bartłomiej Zagdański (MMA 0-0) oraz Dariusz Ząbek (MMA 0-0). W walce wieczoru na zasadach K-1 Tomasz Sarara walczyć będzie z Jegishem Yegoianem z Armenii.

Gala Pride of the Royal City odbędzie się 25 października w hali Wisły przy Reymonta 22.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.