Browarski

(Foto Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Wielkim i niespodziewanym sukcesem zakończył zorganizowany w ostatniej chwili występ Macieja Browarskiego (MMA 9-4) na wczorajszej gali Final Fight Championship w Zadarze w Chorwacji. Chorzowianin znokautował w pierwszej rundzie wysoko notowanego w Europie Holendra Jasona Jonesa (MMA 19-10). Podopieczny jednego z najlepszych grapplerów Polsce Macieja Poloka na kilka dni przed walką zastąpił Włocha Matteo Minonzio.

Dla bardzo aktywnego reprezentanta AKS Chorzów był to już szósty pojedynek w ostatnich miesiącach, a piąty zwycięski. Oprócz Jones, Maciej ma na swoim koncie wygrane m.in. z Ireneuszem Cholewą i Grzegorzem Cieplińskim, a jedyną porażkę w ostatnim czasie zafundował mu Michał Gutowski na niedawnej gali PLMMA Extra w Legionowie. Zawodnik z Chorzowa nie będzie jednak długo pauzował po największym sukcesie w karierze i już za dwa tygodnie zmierzy się z Tomaszem Kondraciukiem (MMA 9-4) na Fighters Arenie 8 w Bełchatowie.

Browarski nie jest pierwszy Polakiem, który pojedynkował się z Jonesem. W listopadzie 2009 Holender z Golden Glory pokonał w Gdyni Sebastiana Olchawę na gali Beast of the East, a w marcu zeszłego roku na BAMMA 9 przez techniczny nokaut uległ mu Przemysław Mysiala. W ostatnich czterech latach zawodnik z Amsterdamu przegrywał jedynie z Murilo Ruą i urodzonym w Polsce Martinem Zawadą.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.