DSC_6804

Szlagierowo zapowiadający się pojedynek Janka Błachowicza z Danielem Taberą na KSW 14 nie mógł nie zostać dostrzeżony przez redaktora Sherdoga Tima Leideckera w jego comiesięcznym zestawieniu najciekawszych walk poza dużymi organizacjami. Cały artykuł.

1. Joe Soto vs. Joe Warren – BFC 27, 2 września, San Antonio, USA
2. Paul Daley vs. Jorge Masvidal – Shark Fights 13, 11 września, Amarillo, USA

3. Daniel Tabera vs. Jan Blachowicz – KSW 14: Judgment Day, 18 września, Łódź, Polska

W finale turnieju KSW w wadze półciężkiej zmierzą się były zawodnik M-1 i Bellatora Hiszpan Daniel Tabera oraz zawodnik KSW Team Jan Błachowicz. Błachowicz, który musiał już odrzucić kilka ofert zza oceanu z powodu swoich zobowiązań wobec KSW, jest uważany za wschodzącą gwiazdę polskiego MMA i następcę Mameda Khalidova w kategorii półciężkiej. Jedyną rzeczą którą spowolniła jego karierę są kontuzje. Problemy z kolanem i ramieniem wykluczyły go na cały 2009 rok.

4. James Zikic vs. John Phillips – BAMMA 4, 25 września, Birmingham, Anglia
5. Tom Watson vs. Jesse Taylor – MFC 26: Retribution, 10 września, Edmonton, Kanada
6. Edson Barboza vs. Mikhail Malyutin – Ring of Combat 31, 24 września, Atlantic City, USA
7. Eduardo Pamplona vs. Edilberto de Oliveira – Jungle Fight 22, 18 września, Sao Paulo, Brazylia
8. Andreas Kraniotakes vs. Björn Schmiedeberg – Respect FC 4, 11 września, Herne, Niemcy
9. Igor Araujo vs. Lincon Rodrigues – Strength & Honor Championship 3, 18 września, Genewa, Szwajcaria
10. Falaniko Vitale vs. Kala Hose – X-1: Heroes, 11 września, Honolulu, USA

16 KOMENTARZE

 1. Juz sie pytalem o oferty, to mam jeszcze jedno pytanie – jak sa standardowo konstruowane kontrakty KSW – czy zawdonicy moga walczyc gdzies indziej, czy nie bardzo?

 2. Chyba mogą walczyć poza granicami kraju jężeli nie koliduje to z walkami na KSW. W Polsce KSW ma wyłączność, tak przynajmniej ja wywnioskowałem z różnych wypowiedzi ludzi związanych z KSW

 3. Według mojej najlepszej wiedzy Leidecker coś pomylił, Janek miał tylko ofertę z Bellatora, ale wtedy doznał kontuzji kolana.

  KSW w swoich kontraktach ma zwykle wyłączność na Polskę, ale ponieważ są też zwykle menadżerami zawodników KSW Team to negocjują ich kontrakty na walki zagranicą.

 4. Dobra, a np Baziak walczył na KSW – tym samym co Zikic, a potem na BOTE – tym samym BOTE gdzie Zikic niby przez kontrakt z KSW nie mógł. To jak to jest?

 5. kontrakt to normalna umowa o współpracę, czyli kwestia jest do dogadania, do ustalenia przy indywidualnych negocjacjach

 6. Dobra, a np Baziak walczył na KSW – tym samym co Zikic, a potem na BOTE – tym samym BOTE gdzie Zikic niby przez kontrakt z KSW nie mógł. To jak to jest?

  Pewnie Baziak miał kontrakt na jedną galę, a Zikic na występy na kilku galach. Myślę, że niedługo zobaczymy go z Kułakiem a może nawet i z Mamedem (albo na następnym turnieju w wadze średniej)
  BTW ponawiam zadane kiedyś pytanie/prośbę: walka Janka z Taberą zapowiada się na jedną z najciekawszych w tym roku w Europie. Czy mielibyście ochotę/możliwość przeprowadzić z ludźmi z branży małe rozpoznanie kto wg nich wygra tę walkę? Chodzimy o typy takie jak przy pojedynku Kita vs. Grabowski.

 7. Wie ktoś, gdzie można znalezc video ze starych walk Janka? Np. z Olachawa, czy Gasinskim. Albo cale gale KSW starsze niz KSW 9, np Eliminacje?

 8. Ja właśnie tej walki strasznie doczekać się nie mogę 🙂 Myślę ze jak Janek wygra to do UFC/Strikeforce pójdzie natychmiast ;p Wolał bym aby poszedł do Strikeforce i dalej co jakiś czas walczył w Polsce bo już niedługo będzie przyciągał tłumy jak Mammed (Jeśli już nie przyciąga ;p)

 9. niech idzie do UFC, w Polsce tłumy przyciągną bracia Mrok. Zresztą w Polsce mamy jeszcze dużo nieoszlifowanych diamentów.

 10. Mort ma rację, UFC to marzenie i cel Janka, a Janek „od zawsze” jest bardzo skuteczny w osiąganiu założonych celów ( i zaręczam – wiem co piszę). Teraz niech wygra, niech spokojnie osiągnie ten cel – jego umysł i ciało zrobią wszystko, aby tak było. Życzę mu wygranej i wierzę w nią. Powodzenia!:)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.