Piotr „Pepis” Przepiórka (4-4) jest znakomitym zapaśnikiem, a Jakub Kamieniarz (8-6) też świetnie czuje się na macie i wygrywa głównie za pomocą duszeń i dźwigni. Do walki tych fighterów dojdzie 26 czerwca na gali Babilon MMA 14 w studiu telewizyjnym. W pojedynku wieczoru Paweł Pawlak (15-4-1) spotka się z Filipem Tomczakiem (7-1).

Walka skończy się prędzej czy później w parterze i chociaż moją ulubioną płaszczyzną rywalizacji jest stójka, to brazylijskie jiu-jitsu również musiałem polubić. Praktycznie każdy rywal chce mnie sprowadzić do parteru. W zapasach będzie miał przewagę Piotrek Przepiórka, jednak na nogach i w jiu-jitsu myślę, że technicznie jestem znacznie lepszy –mówi Jakub Kamieniarz, który walczył na KSW, a teraz zadebiutuje na gali Tomasza Babilońskiego.

Radomianin Piotr Przepiórka jest aktualnym Wicemistrzem Polski w zapasach, wcześniej był mistrzem kraju w tym sporcie. Natomiast pochodzący z Olszewa w powiecie kościańskim Kamieniarz zdobył srebro podczas MP w muay thai w 2018 roku.

Zgadzam się, że sposób w jaki kończymy swoje walki wskazywałby na rozstrzygnięcie w parterze, jednak trzeba być przygotowanym na każdą możliwość. Wierzę, że uda mi się w końcu wygrać dwie walki z rzędu w Mieszanych Sztukach Walki. Na Babilon MMA 12 w Łomży pokonałem po 15 minutach Marcina Zembalę i chciałbym wreszcie zapisać serię zwycięstw – powiedział Piotr Przepiórka, która od ponad 20 lat trenuje zapasy. Jego żona Beata też jest zapaśniczką.

Jakub Kamieniarz wygrał 4 z 5 ostatnich pojedynków. Przegrał tylko z niepokonanym Cezarym Kęsikiem. – To jedyna walka Kuby, którą dotychczas oglądałem. Szybko ruszył do przodu i został zastopowany w 1. rundzie. Taki jest sport, raz się wygrywa, raz przegrywa. Porażki są wpisane w życie zawodnika. Nie zmieniają jednak mojego podejścia do sportu i do każdej następnej walki wychodzę pewny swoich umiejętności. Tak też będzie 26 czerwca – zapowiada Piotr „Pepis” Przepiórka.

Jakub Kamieniarz mieszka w Kościanie, a cały czas trenuje w Kohorcie Poznań u Grzegorza Waligóry.

Jest ojcem moich sukcesów. Trenuję także brazylijskie ju-jitsu z Robertem Zyfertem oraz od niedawna u Konrada Śmieszka z Gold Team Grodzisk Wlkp. W przygotowaniach metodycznych pomagają Michał Krawczyk i Paweł Kochański z Move and Fight. Z Michałem dodatkowo szlifuję mój boks. Resztę przygotowań mam w Alliance Kościan, który prowadzą moi dobrzy znajomi z młodych lat Dawid Słoma i Adam Ruszkiewicz – przyznaje zawodnik, który pracuje jako trener personalny w Poznaniu, Kościanie, Śmiglu i Lesznie.

Uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w zapasach Piotr Przepiórka łączy tę dyscyplinę z Mieszanymi  Sztukami Walki. W ubiegłym roku sięgnął po srebro MP w zapasach w stylu klasycznym w Kartuzach w wadze do 77 kg. W tej kategorii zmierzy się w MMA z Kubą Kamieniarzem.

Był taki moment w karierze, kiedy męczyły mnie kontuzje, dlatego robiłem dużo siły, a na macie nie trenowałem praktycznie wcale. Ważyłem 90 kg, więc jak pojawiła się propozycja walki, to rywalizowałem w kategorii średniej. Jednak nie mam warunków fizycznych na tą wagę, zszedłem do półśredniej, następnie do lekkiej. Limit 70 kg to dla mnie zaś zbyt duże wyzwanie. Pozostanę w wadze półśredniej – ocenia radomianin, który na galach Babilon MMA ma bilans 1-2.

Bardzo dobre zdanie o Piotrze Przepiórce ma jego najbliższy przeciwnik.

Przypomina trochę stylem Adama Ugorskiego oraz Aslambeka Arsamikowa, z którym ostatnio wygrałem. Piotr to świetny zapaśnik, na pewno będzie w znakomitej formie fizycznej. W walce MMA będzie dla mnie sporym wyzwaniem, lecz jestem pewny siebie i swojego zwycięstwa – podsumowuje Kuba Kamieniarz.

Gala Babilon MMA 14 będzie kolejną studyjną imprezą organizacji kierowanej przez Tomasza Babilońskiego. Odbędzie się 26 czerwca. Transmisja telewizyjna na kanałach grupy Polsat.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.