Londyn, Wembley Arena — to arena zmagań świetnej karty bokserskiej, która została przygotowana przez Eddiego Hearna. W Wielkiej Brytanii czeka nas pojedynek na szycie wagi ciężkiej w boksie. Anthony Joshua w walce wieczoru zmierzy się z Kubratem  Pulevem o pasy organizacji: WBA (Super), IBF, WBO oraz IBO. Bułgar jest obowiązkowym pretendentem z ramienia IBF i zyskał swoją szansę przez Oleksandrem Usykiem z ramienia WBO.

W co-main evencie gali nie wystąpi Krzysztof Głowacki. Polak po pozytywnym teście na COVID-19 został zdjęty z rozpiski i jego miejsce zajął Nikodem Jeżewski z grupy promotorskiej Rocky Boxing Promotions. Krystian Każyszka zapewnił swojemu podopiecznemu walkę na ostatnią chwilę z Lawrencem Okolie. Stawką pojedynku jest wakat pasa WBO International.

Na rozpisce nie zabraknie Mariusza Wacha. Doświadczony pięściarz zmierzy się z młodym zawodnikiem z rodziny Fury. Hughie Fury na zawodowych ringach przegrywał 3 razy z mocnymi rywalami — Pulevem, Parkerem oraz Povetkinem. Wygrał 24 pojedynki.

TRANSMISJA

Gala transmitowana z Londynu tylko pod przewodnictwem platformy DAZN, która rozpoczęła działalność w Polsce w grudniu. Dostęp do walki możemy wykupić na oficjalnej stronie za jedyne 7,99 złotych — to naprawdę zaskakująco niska cena, jak za tak dobrą rozpiskę. Gala rusza o godzinie 19:00.

KARTA WALK

waga ciężka: Anthony Joshua — Kubrat Pulev
waga cruiser: Lawrence Okolie — Nikodem Jeżewski
waga ciężka: Hughie Fury — Mariusz Wach
waga ciężka: Martin Bakole — Sergey Kuzmin
waga super kogucia: Qais Ashfaq — Ashley Lane
waga półśrednia: Florian Marku — Alex Fearon
waga super półśrednia: Kieron Conway — Macaulay McGowan

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.