W dniach 23-27 marca, w Amsterdamie odbyły się Mistrzostwa Świata GAMMA – jednej z wiodących organizacji, zrzeszających amatorów MMA. Na tym wydarzeniu Kadra Polski zarządzana przez Polski Związek Mieszanych Sztuk Walki, zdobyła aż pięć złotych medali oraz trzy srebrne!

Droga do tytułu – Mistrzowie Świata

Iwo Baraniewski w pierwszej walce zwyciężył z Fabiem Kwasi z Holandii, w drugim i trzecim starciu udało mu się pokonać Olega Yemelyanova z Łotwy oraz Iuriego Fernandesa z Portugalii. W finale pokonał Gruzina Giorgiego Chochishvili przez TKO.

Bartek Dragański w pierwszej rundzie zawodów pokonał Ayivora Komlana Mawuko z Togo. W drugim starciu, które było już finałem Mistrzostw, rozprawił się z Titusem Tugumem z Ugandy. Bartek dwa razy posłał Titusa na deski, zmuszając sędziego do przerwania pojedynku.

Filip Szostak zwyciężył z Hasanem Sobhim z Palestyny, później z Alvarezem Martinezem z Hiszpanii, by w polsko-polskim finale zmierzyć się z Tomaszem Brotoniem. Tomasz z powodu kontuzji musiał wycofać się jednak z tego pojedynku, oddając złoto Filipowi!

W kategorii wagowej Joanny Walorskiej była jeszcze tylko jedna zawodniczka – Indiyana B z Indii, z którą Joanna stoczyła zwycięski pojedynek. Wygrana ta zagwarantowała Joannie złoty medal.

Karolina Chłobuszewska w rundzie eliminacyjnej najpierw pobiła Cristsal Garcię z USA, a w finale Morganę Dehayę z Francji. Kolejny złoty medal powędrował do Polski

Droga do tytułu – Wice Mistrzowie Świata

Podobnie jak Baraniewski Marcin Błaziak również miał trudną drogę do medalu i musiał stoczyć aż cztery pojedynki, a w jego kategorii wagowej było aż 18 zawodników. W pierwszej walce Marcin pokonał Jesusa Elę z Hiszpanii, a potem Dawida Veliseka z Czech oraz Khazara Rustamova z Azerbejdżanu. W walce finałowej uległ jednak Eljanowi Gassanovi z Kazachstanu.

Patryk Rogóż w walce o finał odprawił Alberta Marina Blanco z Hiszpanii. W finale jednak nie zdołał pokonać Kairatebka Zharekeyeva z Kazachstanu.

Rywalami Tomasza Brotonia w drodze do finału byli: Hayellomkahsay Tesfaye z Nowej Zelandii oraz Omar Mutayev z Azerbejdżanu – obu pokonał, by w najważniejszej walce wycofać się z powodu kontuzji i oddać złoto innemu reprezentantowi Polski, Filipowi Szostakowi.