Kolejny weekend z reprezentantami naszego kraju za granicą przed nami. W najbliższy weekend czekają nas cztery walki Polaków.

Sprawdź historyczne wydania serii Polacy za granicą (kolejne lata będą uzupełniane):

W ostatnim tygodniu miały miejsce trzy walki z udziałem Polaków za granicą.

 • Jakub Drozdowski (MMA 3-0-0) pokonał Dzhumaliego Nabieva (MMA 0-2-0) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej (4:52) na gali Khan Fight Selection: Grand Prix of Bursa (24.02.2024, Bursa, Turcja)
 • Mateusz Duczmal (MMA 3-1-0) pokonał Rossa Coopera (MMA 4-5-0) przez techniczny nokaut (przerwanie lekarza) w rundzie trzeciej (1:15) na gali Almighty Fighting Championship 34 (24.02.2024, Barnsley, Anglia)
 • Jack Tucker (MMA 2-1-0) pokonał Karola Michalaka (MMA 3-4-0) jednogłośną decyzją sędziów na gali Budo Fighting Championship 64 (24.02.2024, Neath, Walia)

Bilans Polaków za granicą w 2024 roku:

5-5-0

5 zwycięstw:

 • 2 – KO/TKO
 • 2 – Poddanie
 • 1 – Decyzja sędziów

5 przegranych:

 • 0 – KO/TKO
 • 2 – Poddanie
 • 3 – Decyzja sędziów

Bilans Polaków na zagranicznych galach KSW w 2024 roku:

3-2-0

3 zwycięstwa:

 • 1 – KO/TKO
 • 0 – Poddanie
 • 2 – Decyzja sędziów

2 przegrane:

 • 1 – KO/TKO
 • 1 – Poddanie
 • 0 – Decyzja sędziów

W najbliższym tygodniu czekają nas cztery walki z udziałem reprezentantów naszego kraju za granicą.

Pojedynek o mistrzostwo OKTAGON MMA w kategorii średniej
Piotr Wawrzyniak (MMA 12-5-0) vs Patrik Kincl (MMA 27-10-0)

Kategoria wagowa: Średnia
Gala: OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak
Data: 02.03.2024
Miejsce: Ostrawa, Czechy

Piotr Wawrzyniak kontynuuje serię pięciu wygranych z rzędu, którą rozpoczął w maju 2021 roku, odprawiając ciosami w drugiej rundzie Adriana Błeszyńskiego. W następnym starciu Wawrzyniak jednogłośną decyzją sędziów wygrał z Tymoteusz Łopaczykiem. Kolejne starcie to wygrana tytułu mistrzowskiego BABILON MMA w wadze średniej po znokautowaniu Adama Łaguny, który następnie obronił rozbijając uderzeniami Adriana Błeszyńskiego w drugiej odsłonie.

W grudniu 2023 roku Piotr Wawrzyniak zadebiutował pod szyldem OKTAGON, przyjmując starcie na zaledwie kilkanaście dni przed wydarzeniem. Polak w trzeciej rundzie pokonał przez techniczny nokaut Vlasto Cepo, zdobywając tym samym tymczasowe mistrzostwo OKTAGON MMA w wadze średniej. Teraz Wawrzyniak stanie do walki o pełnoprawny pas mistrzowski.

Patrik Kincl pod szyldem OKTAGON MMA jest niepokonany. Zadebiutował w lutym 2022 roku, pokonując na punkty Samuela Kristofica, zdobywając pas kategorii średniej. W dwóch następnych starciach Czech udanie obronił tytuł – najpierw rozbijając łokciami w pierwszej rundzie Alexa Lohorego, a następnie jednogłośną decyzją sędziów wygrywając z Karlosem Vemolą.

Wcześniej „The Inspector” stoczył trzy walki pod szyldem KSW. Najpierw na KSW 57 znokautował w pierwszej rundzie Tomasza Drwala, następnie na KSW 61 rozbił ciosami w drugiej rundzie Tomasza Romanowskiego, a na KSW 63 przegrał przez techniczny nokaut z Roberto Soldicem.

1/8 turnieju OKTAGON MMA w kategorii lekkiej
Mateusz Legierski (MMA 10-1-0) vs Matous Kohout (MMA 9-6-0)

Kategoria wagowa: Lekka
Gala: OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak
Data: 02.03.2024
Miejsce: Ostrawa, Czechy

Mateusz Legierski pod szyldem OKTAGON MMA jest niepokonanym zawodnikiem, gdzie do tej pory stoczył siedem pojedynków. W lutym 2020 roku Polak zdobył nawet pas tej organizacji, który został mu później odebrany przez brak aktywności i przejście do KSW. Legierski w OKTAGON MMA do tej pory pokonał Michala Konrada, Ronalda Paradeisera, Jakuba Bahnika, Miroslava Strbaka, Matousa Kohouta, Mateja Kuznika i Karola Rysavy’ego. Polak w swojej karierze stoczył dwie walki w KSW – na KSW 56 większościową decyzją sędziów wygrał z Francisco Albano Barrio, a na KSW 65 poniósł jedyną przegraną w swojej karierze, w starciu z Romanem Szymańskim.

Matous Kohout to zawodnik wywodzący się z Muay Thai. Pod szyldem OKTAGON MMA wygrywał z takimi zawodnikami, jak Jan Siroky, Jan Malach i Robert Pukac, przegrywał natomiast z Leo Brichtą, Mateuszem Legierskim i Karolem Rysavym. „Mighty Rooster” w swojej karierze czterokrotnie wygrywał przez techniczny nokaut i pięciokrotnie przez decyzję sędziów. Przegrywał natomiast raz przez techniczny nokaut, trzykrotnie przez poddania i dwukrotnie na punkty.

Pojedynek rezerwowy turnieju OKTAGON MMA w kategorii lekkiej
Łukasz Rajewski (MMA 12-9-0) vs Jason Ponet (MMA 24-16-1)

Kategoria wagowa: Lekka
Gala: OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak
Data: 02.03.2024
Miejsce: Ostrawa, Czechy

Łukasz Rajewski ostatnie lata stoczył pod szyldem organizacji KSW, gdzie wygrywał z Bartłomiejem Koperą, Konradem Dyrschką i Sahilem Sirajem, przegrywał natomiast z Donovanem Desmae, Francisco Albano Barrio i Wilsonem Varelą. Wcześniej „Raju” walczył między innymi w ACA, Babilon MMA czy Cage Warriors. W swojej karierze Rajewski sześciokrotnie wygrywał przez. techniczny nokaut, dwukrotnie przez poddania i czterokrotnie decyzją sędziów, a przegrywał natomiast pięciokrotnie przez poddania i czterokrotnie na punkty.

Jason Ponet w zawodowym MMA ma ponad 40 pojedynków na koncie. W swojej karierze walczył między innymi w organizacjach PFL, UAE Warriors, ONE Championship czy ACB. „The Amazonian Samourai” siedem razy wygrywał ciosami, pięć razy przez poddanie i dwanaście razy na punkty, przegrywał natomiast dwunastokrotnie przez poddania i czterokrotnie decyzjami sędziów.

Konrad Nowicki (MMA 0-1-0) vs Kunle Lawal (MMA 0-0-0)

Kategoria wagowa: Półśrednia
Gala: Caestus MMA 2
Data: 02.03.2024
Miejsce: Motrose, Szkocja

Konrad Nowicki zadebiutował w zawodowym MMA w październiku 2023 roku. Na gali BMF 7 przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie ze Stuartem Grahamem. Wcześniej Polak w starciach amatorskich wygrał z Samem Chapmanem przez poddanie i przegrał przez techniczny nokaut z Callumem Mullenem.

Dla Kunlego Lawala będzie to debiut w zawodowym MMA. Zawodnik klubu Higher Level Martial Arts w poprzednich latach walczył na poziomie amatorskim, wygrywając 12 razy (10 razy przez decyzję sędziów i 2 razy przez poddanie) i przegrywając 7 razy (2 razy przez poddanie i 4 razy przez decyzję sędziów).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,923 komentarzy 71,014 polubień

Rajewski walczy o bycie rezerwowym w turnieju Okatagon - można rzec CZARNY KOŃ KRS1.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of J.K
J.K

Bellator
Middleweight

4,462 komentarzy 15,251 polubień

Legierski wygra, a Wawrzyniak będzie miał ciężko.

Odpowiedz 1 Like