Kolejny weekend z reprezentantami naszego kraju za granicą przed nami. W najbliższy weekend czeka nas sześć walk Polaków.

Sprawdź historyczne wydania serii Polacy za granicą (kolejne lata będą uzupełniane):

W ostatnim tygodniu miały miejsce cztery walki z udziałem Polaków za granicą.

 • Łukasz Rajewski (MMA 13-9-0) pokonał Jasona Poneta (MMA 24-17-1) niejednogłośną decyzją sędziów na gali OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak (02.03.2024, Ostrawa, Czechy)
 • Mateusz Legierski (MMA 11-1-0) pokonał Matousa Kohouta (MMA 9-7-0) przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie pierwszej (4:38) na gali OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak (02.03.2024, Ostrawa, Czechy) – 1/8 finału turnieju OKTAGON MMA w kategorii lekkiej
 • Patrik Kincl (MMA 28-10-0) pokonał Piotra Wawrzyniaka (MMA 12-6-0) przez poddanie (duszenie trójkątne rękoma) w rundzie trzeciej (1:50) na gali OKTAGON 54: Kincl vs Wawrzyniak (02.03.2024, Ostrawa, Czechy) – pojedynek o mistrzostwo OKTAGON MMA w kategorii średniej
 • Kunle Lawal (MMA 1-0-0) pokonał Konrada Nowickiego (MMA 0-2-0) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej na gali Caestus MMA 2 (02.03.2024, Montrose, Szkocja)

Bilans Polaków za granicą w 2024 roku:

7-7-0

7 zwycięstw:

 • 2 – KO/TKO
 • 3 – Poddanie
 • 2 – Decyzja sędziów

7 przegranych:

 • 1 – KO/TKO
 • 3 – Poddanie
 • 3 – Decyzja sędziów

Bilans Polaków na zagranicznych galach KSW w 2024 roku:

3-2-0

3 zwycięstwa:

 • 1 – KO/TKO
 • 0 – Poddanie
 • 2 – Decyzja sędziów

2 przegrane:

 • 1 – KO/TKO
 • 1 – Poddanie
 • 0 – Decyzja sędziów

W najbliższym tygodniu czeka nas sześć walk z udziałem reprezentantów naszego kraju za granicą.

Tomasz Łangowski (MMA 6-4-0) vs Florim Zendeli (MMA 7-1-1)

Kategoria wagowa: Półśrednia
Gala: PFL Europe 1: 2024 Regular Season
Data: 07.03.2024
Miejsce: Paryż, Francja

Tomasz Łangowski wejdzie do klatki po przegranej przez poddanie z Wahidem Najandem na gali NFC 15, która odbyła się we wrześniu 2023 roku. Wcześniej „Mad Dog” wygrywał między innymi z Kennedym Rayombą (w 17 sekund) i Alefem Carlosem Silvą (w 20 sekund), przegrał natomiast z Danielem Konradem i Jovanem Marjanovicem.

Florim Zendeli w ostatnim starciu pokonał przez techniczny nokaut (rozcięcie u rywala) Wladimira Holodenkę, z którym wcześniej zremisował. Zawodnik urodzony w Macedonii wcześniej wygrywał między innymi z Chequiną Noso Pedro i Redouanem Bentalebem, przegrał natomiast z Maurice Abevim.

Jakub Kaszuba (MMA 11-0-0) vs Kane Mousah (MMA 14-5-0)

Kategoria wagowa: Lekka
Gala: PFL Europe 1: 2024 Regular Season
Data: 07.03.2024
Miejsce: Paryż, Francja

Niepokonany Jakub Kaszuba w 2023 roku zwyciężył cały turniej PFL Europe w kategorii lekkiej. „The Auditor” w kolejnych etapach poddał Maxima Radu, wypunktował Dylana Tuke’a i rozbił ciosami Johna Mitchella. Wcześniej 28-latek walczył pod szyldem Combat Night Pro, gdzie wygrał osiem walk – cztery przez techniczny nokaut, jedną przez poddanie i trzy przez decyzję sędziów.

Kane Mousah to 37-letni zawodnik, który walczył między innymi pod szyldem BELLATOR czy ACB. W ostatnich latach „The Danger” pokonywał takich zawodników, jak Mateusz Piskorz, Alessandro Botti oraz Georgi Karakhanyan, przegrywał natomiast z Rafaelem Macedo, Davym Gallonem i Thibaultem Goutim.

Pojedynek o mistrzostwo PAWFC w kategorii muszej
Kate Bacik (MMA 3-1-0) vs Larissa Carvalho (MMA 4-2-0)

Kategoria wagowa: Musza
Gala: PAWFC 3
Data: 09.03.2024
Miejsce: Calgary, Kanada

Kate Bacik po nieudanym debiucie w zawodowym MMA w sierpniu 2022 roku, kiedy to przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Ernestą Kareckaite, stoczyła trzy kolejne udane walki. 30-letnia zawodniczka w 2023 roku najpierw poddała Awę Sow, następnie wypunktowała Sineadh Ni Nuallain, a później wygrała przez poddanie z Dee Megley.

Larissa Carvalho wszystkie wygrane odnosiła przed czasem, przegrywała natomiast wyłącznie decyzjami sędziów. Zawodniczka z Brazylii pokonywała Marię Cristinę, Cyndi Alves, Kariny Bays i Andy Nguyen, przegrywała natomiast z Lianą Pirosin i Elin Oberg.

Przemysław Dzwoniarek (MMA 3-3-0) vs Jozef Jaloviar (MMA 4-3-0)

Kategoria wagowa: Półciężka
Gala: RFA 15
Data: 09.03.2024
Miejsce: Bratysława, Słowacja

Przemysław Dzwoniarek w ostatnich dwóch walkach przegrywał – w czerwcu 2022 roku na KSW 71 gilotyną poddał go Marc Doussis, w lipcu 2023 roku na The Warriors MMA 1 duszeniem zza pleców poddał go Petru Plesa. Zawodnik z Namysłowa wcześniej wygrywał z Michałem Piwowarskim, Jakubem Słomką i Bartoszem Zaczeniukiem, przegrał natomiast na punkty z Mateuszem Łazowskim.

Jozef Jaloviar w ostatniej walce przegrał decyzją sędziów z Moreno Kacaporem. Wcześniej 33-latek ze Słowacji wygrał trzy walki z rzędu – poddawał Lukasa Pumra i Arkadiusza Jędraczkę, a na punkty wygrał ze Stanislavme Romanovem.

Michał Oleksiejczuk (MMA 19-6-0) vs Michel Pereira (MMA 29-11-0)

Kategoria wagowa: Średnia
Gala: UFC 299: O’Malley vs Vera 2
Data: 09.03.2024
Miejsce: Miami, USA

Dla Michała Oleksiejczuka będzie to trzynasta walka pod szyldem organizacji UFC. Ostatnie cztery walki Polak stoczył w kategorii średniej – wygrał z Samem Alvey’em, Codym Brundage’em i Chidim Njokuanim, przegrał natomiast z Caio Borralho. Wcześniej Oleksiejczuk walczył w wadze półciężkiej, gdzie pokonał między innymi Gadzhimurada Antigulova i Shamila Gamzatova, a przegrał z Jimmym Crute’em i Dustinem Jacobym.

Michel Pereira jest niepokonany od sześciu pojedynków. Brazylijczyk w tej serii zwycięstw pokonywał kolejno Zelima Imadaeva, Khaosa Williamsa, Niko Price’a, Andre Fialho, Santiago Ponzinibbio oraz Andre Petroskiego. Wcześniej pod szyldem UFC „Demolidor” wygrał z Dannym Robertsem, a przegrał z Tristanem Connellym i Diego Sanchezem.

Mateusz Gamrot (MMA 23-2-0) vs Rafael Dos Anjos (MMA 32-15-0)

Kategoria wagowa: Lekka
Gala: UFC 299: O’Malley vs Vera 2
Data: 09.03.2024
Miejsce: Miami, USA

Mateusz Gamrot po raz dziewiąty wejdzie do klatki organizacji UFC. „Gamer” w ostatnich dwóch starciach wygrał niejednogłośną decyzją sędziów z Jalinem Turnerem i przez kontuzję rywala z Rafaelem Fizievem. Wcześniej Polak pokonywał przed czasem Scotta Holtzmana, Jeremy’ego Stephensa i Diego Ferreirą, a na punkty Armana Tsarukyana, przegrywał natomiast decyzjami sędziów z Guramem Kutateladze i Beneilem Dariushem.

Rafael Dos Anjos pod szyldem UFC ma już 34 walki na koncie. Brazylijczyk w ostatnich latach głównie toczył pojedynki w kategorii półśredniej, gdzie wygrywał między innymi z Neilem Magnym, Robbiem Lawlerem, Kevinem Lee czy Bryanem Barbereną, a przegrywał z Colbym Covingtonem, Kamaru Usmanem, Leonem Edwardsem czy Michaelem Chiesą. W wadze lekkiej natomiast 39-letni zawodnik przegrywał z Rafaelem Fizievem, Tonym Fergusonem i Eddiem Alvarezem, a wygrywał z Donaldem Cerronem, Anthonym Pettisem i Nate’em Diazem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,827 komentarzy 70,695 polubień

No jest wszystko w porządku,jest dobrze,dobrze robią,dobrze wszystko jest w porządku.Jest git pozdrawiam całą Legnice,dobrych chłopaków i niech sie to trzyma.Dobry przekaz leci!

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of zielony666
zielony666

UFC
Light Heavyweight

16,827 komentarzy 70,695 polubień

Kate Bacik po nieudanym debiucie w zawodowym MMA w sierpniu 2022 roku, kiedy to przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Ernestą Kareckaite, stoczyła trzy kolejne udane walki. 30-letnia zawodniczka w 2023 roku najpierw poddała Awę Sow, następnie wypunktowała Sineadh Ni Nuallain, a później wygrała przez poddanie z Dee Megley.

Łysy już łapska zaciera - Polska patusiara z UK z zajebistym stylem walki, która kończy cukinie przed czasem - kibicuję od pierwszej walki w CW. Bazowy styl - MMA, którego nauczyła się w poprawczaku gdzie trafiła za huligankę.

Odpowiedz 2 polubień