plmma

Relacja i wyniki finałowej gali PLMMA w Warszawie.

Michał Pasternak (MMA 5-0) z MMA Okniński Kielce zachował perfekcyjny rekord, zatrzymując w pierwszej rundzie Wojciecha Orłowskiego (MMA 3-6) w głównym pojedynku dziesiątej, finałowej gali Profesjonalnej Ligi MMA w Warszawie.

W początkowej fazie pojedynku to zawodnik Nastula Team przeważał w tym starciu, punktując rywala obszernymi prawymi sierpami i kopnięciami. Decydującą akcją walki był jednak nieudany rzut Orłowskiego z klinczu przy siatce, po którym Pasternak wylądował w pozycji u góry i tam zasypał przeciwnika gradem ciosem. Sędzia Krzysztof Jotko, widząc bierność podopiecznego Roberta Jocza, słusznie wkroczył, kończąc pojedynek.

W drugiej z głównych walk Robert Bryczek (MMA 3-1) z Berserkers Team Bielsko-Biała wypunktował Mateusza Pogudza (MMA 3-2) z MMA Okniński Zgorzelec. Bryczek zapewnił sobie przychylność sędziów akcjami w pierwszej, kiedy udawało mu się zatrzymywać próby obaleń rywala i punktować uderzeniami w parterze oraz trzeciej rundzie, kiedy wysłał rywala na deski ciosem z prawej ręki. Najlepszą walką gali było starcie Huberta Szmajdy (MMA 1-0) z MMA Okniński Biała Podlaska z Przemysławem Kośnikiem (MMA 2-1). Ten drugi ostro zaatakował w pierwszej rundzie i był bliski skończenia przeciwnika ciosami. Szmajda przetrwał jednak napór Kośnika, a gdy ten się zmęczył w drugiej rundzie zdobył jego plecy i z tej pozycji zakończył walkę duszeniem.

Przez półtorej rundy wyrównany pojedynek toczyli Maksymilian Kubiak (MMA 2-0) z z Forca Brava Gold Team z Marcinem Płonką (MMA 2-1) z Berserkers Team Bielsko Biała. Jednak pod koniec drugich pięciu minut Kubiak zdobył dosiad i skrupulatnie wykorzystał fakt, że zasady gali, wzorowane na UFC, pozwalały na uderzenia łokciami. Po przyjęci kilku takich uderzeń Płonka przestał się bronić i sędzia przerwał walkę. Rozstrzygnięcia nie znalazło starcie Ireneusza Mili (MMA 6-10) Shooters Konin z Marianem Ziółkowskim (MMA 4-1-1) z MMA Okniński Warszawa. Już pierwszych sekundach stołeczny zawodnik niefortunnie trafił Koninianina palcem w oko i ten po zbadaniu przez lekarza zawodów nie był w stanie kontynuować pojedynku. W dwóch otwierających galę walkach: Kamil Łebkowski (MMA 5-3) z MMA Okniński Biała Podlaska celnym kolanem w klinczu i uderzeniami w parterze zastopował Sylwestra Madeja (MMA 1-2), a Tymoteusz Świątek (MMA 9-0) z Fightmana Bochnia błyskawicznie odprawił kolejnego niedoświadczonego rywala, którym tym razem był Damian Rakowski (MMA 0-1).

Walka wieczoru:

93 kg.: Michał Pasternak pok. Wojciecha Orłowskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 3:34 runda 1

Pozostałe:

84 kg.: Robert Bryczek pok. Mateusza Pogudza przez jednogłośną decyzję
77 kg.: Hubert Szymajda pok. Przemysława Kośnika przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:54 runda 2
77 kg.: Maksymilian Kubiak pok. Marcina Płonkę przez TKO (łokcie w parterze), 4:11 runda 2
70 kg.: Ireneusz Mila vs. Marian Ziółkowski – no contest (kontuzja Mili po trafieniu palcem w oko), runda 1
66 kg.: Kamil Łebkowski pok. Sylwestra Madeja przez TKO (kolano i uderzenia w parterze), 4:33 runda 2
61 kg.: Tymoteusz Świątek pok. Damiana Rakowskiego przez TKO (uderzenia w parterze), 0:59 runda 1

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.