25934730725_48e010af66_z

Jak poinformował portal mmania, Marian Ziółkowski na gali FEN 11 stracił mistrzowski pas organizacji PLMMA. „Golden Boy” na gali w Warszawie zmierzył się w walce wieczoru z Romanem Szymańskim w starciu w którym stawką był pas mistrzowski FENu w wadze lekkiej. Po przegranej walce, właściciel organizacji PLMMA i główny trener Ziółkowskiego, Mirosław Okniński zdecydował o odebraniu mistrzowskiego pasa PLMMA swojemu zawodnikowi. Jak wytłumaczył w rozmowie z portalem mmanews, nie jest to nowa sytuacja w jego organizacji:

W PLMMA ta zasada panuje od dawna i pasa pozbawiliśmy m.in. Dawida Pasternaka czy Martina Zawadę. Wszyscy, którzy idą do innych federacji i przegrywają, to mają zabierane pasy. Zawodnicy chcą walczyć wszędzie, ale jednocześnie podejmują pewne ryzyko.

Marian Ziółkowski pas mistrzowski PLMMA zdobył w października 2015 pokonując na gali PLMMA 59 Semena Tyrlyi, a potem obronił go w styczniu podczas starcia z Jesusem Montero na PLMMA 62 w Wyszkowie

17 KOMENTARZE

 1. z jednej strony dobry ruch Mirka ,bo nikt mu nie wytkie ze jego mistrz przegrywa na innych galach a u niego jest mistrzem ,ale z drugiej co ma sie Fen do Plmma

 2. zychal

  z jednej strony dobry ruch Mirka ,bo nikt mu nie wytkie ze jego mistrz przegrywa na innych galach a u niego jest mistrzem ,ale z drugiej co ma sie Fen do Plmma

  myślę że po prostu chodzi o zmotywowanie Mariana, kurwa, jak gość mówi w wywiadach że ciężko mu się oderwać od playstation i iść na trening to jaką on reklamę jako mistrz organizacji robi.

 3. Ciekawe kto teraz zawalczy o ten pas? Marian o zwakowany? To by był ewenement.

 4. Kolejny zawodnik z PLMMA ze zwakowanym pasem ale popieram i mysle ze jesli z faktu posiadania pasa nie plyna jakies duze profity to raczej nic nie zmieni a w pewnym sensie zwiekszy prestiz owego pasa

 5. Dla mnie, mimo wszystko, trochę niesłuszna decyzja formalnie. Walczył w innej organizacji. Przegrał. Ale dlaczego miał stracić pas innej federacji? Ok, ja Wiem że przegrał, ale w gruncie rzeczy to inny biznes.

 6. Chyba decyzja trochę na wyrost. Marian zdobył pas  walczac w PLMMA i jest mistrzem tej organizacji. Równie dobrze Mirek powinien zabrać mu medale z amatorskich walk:)Jeżeli dopuszcza swoich zawodników do walk na innych galach powinien się z tym liczyć, że mogą przegrać.  Ciekawe jakie są zapisy w kontrakcie, czy może Mirek wymyśla to na poczekaniu, a Marian niech się bierze do roboty bo wydaje sie, ze przegrał to na własne życzenie.

 7. swz

  Chyba decyzja trochę na wyrost. Marian zdobył pas walczac w PLMMA i jest mistrzem tej organizacji. Równie dobrze Mirek powinien zabrać mu medale z amatorskich walk:)
  Jeżeli dopuszcza swoich zawodników do walk na innych galach powinien się z tym liczyć, że mogą przegrać. Ciekawe jakie są zapisy w kontrakcie, czy może Mirek wymyśla to na poczekaniu, a Marian niech się bierze do roboty bo wydaje sie, ze przegrał to na własne życzenie.

  Jakim kontrakcie ?

 8. MuraS

  Jakim kontrakcie ?

  Wydaje mi się, że Marian jest związany jakimś kontraktem z Mirkiem i być może są tam jakieś klauzule, że po przegranej walce w innej organizacji musi oddać pas. Natomiast jeżeli nic takiego nie ma to zachowanie Mirka trochę mnie dziwi.

 9. swz

  Wydaje mi się, że Marian jest związany jakimś kontraktem z Mirkiem i być może są tam jakieś klauzule, że po przegranej walce w innej organizacji musi oddać pas. Natomiast jeżeli nic takiego nie ma to zachowanie Mirka trochę mnie dziwi.

  Strzelam, że kontrakt z PLMMA w przypadku zawodnika okninski-nastula może być na gębę, a stosowne klauzule dodawane as hoc. Trener Okninski nie wyglada na fana papierologii. Jak już pisał prędzej @Wojtek123 pewnie chodzi o zmotywowanie zawodnika. Oczywiście mogę się mylić i kontrakt wyglada jak książka telefoniczna i jest przetłumaczony na wszystkie języki urzedowe UE.

 10. Dla mnie jest to decyzja niezrozumiała ale to organizacja trenera Oknińskiego i on ustala reguły które były podejrzewam znane wszystkim przed tą walką.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.